Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#657672 :lol: Φτού όλοι οι Άντρες νοικοκύρηδες έφυγαν διακοπές. Έμειναν μόνο οι λελέδες που κάνουν ακόμα σκούπα με το χέρι.... :lol:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#657674 Lidar να έχει, διάβασε και κανένα review κι ορμα.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#657677
drdino έγραψε:Lidar να έχει, διάβασε και κανένα review κι ορμα.
Έχει και laser και κάμερα για να ξεχωρίζει τις πόρτες και αντικείμενα λέει...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#657680 Ταμάμ. Δεν βλεπω τρανταχτές διαφορές κι εφόσον δεν σε ενδιαφέρει η μόπα τότε η Xiaomi φαίνεται καλή. Εγώ έχω Botvac εδώ και χρόνια κι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την φιλοσοφία τους.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#657681
drdino έγραψε:Ταμάμ. Δεν βλεπω τρανταχτές διαφορές κι εφόσον δεν σε ενδιαφέρει η μόπα τότε η Xiaomi φαίνεται καλή. Εγώ έχω Botvac εδώ και χρόνια κι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την φιλοσοφία τους.
Φιλοσοφία της;
Δηλαδή; Κάνει κάτι διαφορετικα από τις άλλες ρομπο-σκουπες;

Από το Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By drdino
#657683 Από την φιλοσοφία των ρομποτικών εννοώ, αν έχει κανείς σπίτι με πολλά πράγματα στο πάτωμα, παιχνίδια κλπ τότε δεν επιτελεί ακριβώς τον σκοπό της.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#657793 Θεωρώ πως η επιλογή σου είναι καλή, και γλιτώνεις και κάποια χρήματα σε σχέση με τις Roborock. Από εκεί και έπειτα, το σφουγγάρισμα είναι χρήσιμο, δεν αντικαθιστά το κανονικό σφουγγάρισμα προφανώς, αλλά βοηθάει να μείνει το σπίτι πάντα καθαρό.
H Roborock S5 στα 390€ περίπου, είναι μια καλή πρόταση αυτή την στιγμή από ευρωπαϊκή αποθήκη.
https://www.banggood.com/Roborock-S5-Ma ... rehouse=CZ
Άβαταρ μέλους
By Serf
#658220
Anonymous Founder έγραψε:Τηλεσκοπικό μηχανισμό, τον προσθέτεις μετά, σε όλες τις επώνυμες μάρκες. Εγώ θα πρότεινα κάποιο VFM μοντέλο της BSH και όχι κάτι φθηνότερο. Η αντοχή στον χρόνο και η επάρκεια ανταλλακτικών, φθάνουν για να το προτιμήσεις. Κοιτάς Pitsos, Bosch, Siemens (Neff και Gaggenau είναι πολύ ακριβές) με αυτή τη σειρά για το VFM.


Και στο δικό μας μυαλό εξοχικό και φούρνος παραπέμπουν σε Pitsos :lol: Οπότε Pitsos it is: https://www.kotsovolos.gr/household-app ... -ph23m42x0
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#658223 Με γεια λοιπόν και καλά ψησίματα! Θεωρώ τίμια την τιμή, αν και θα το πρότεινα όντως μόνον για εξοχικό. Για μόνιμη κατοικία, με λίγα παραπάνω, προτιμότερη η Bosch, λόγω πιο πολλών προγραμμάτων και ευκολιών όπως η πυρόλυση κλπ.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#658371
Serf έγραψε:Για ψυγείο και πλυντήριο πιάτων κοιτάμε πάλι τον "εξοχικό" Πίτσο;;;

Ψυγείο LG, όχι BSH, τα φθηνά τους είναι όλα σχεδόν από "φασονατζίδικα" εργοστάσια. Η LG έχει καλύτερα ψυγεία πλέον και φθηνότερα.
Πλυντήριο πιάτων, οπωσδήποτε κάποιο BSH, Πίτσος ναι, αλλά υπάρχουν και πολύ καλά Bosch με λιγότερα από 400€.
https://www.skroutz.gr/s/14458236/Bosch-SPI25CS03E.html
Άβαταρ μέλους
By 224v
#659960 Μετα απο 2 χρόνια αγοράς πλυντήριο
Lavamat AEG, που είχε μείνει στην αποθήκη μέχρι να ετοιμαστεί το μέρος της τοποθέτησης, και ακολουθώντας τις οδηγειες έναρξης, δεν γεμίζει νερό. Οποτε δεν προχωρεί σε πρόγραμμα πλύσης.
Σύμφωνα με τις οδηγείες οταν πατάς το on\off στην οθόνη θα έπρεπε να ανάψει το ΟΝ. Αυτό δεν συμβαίνει αλλά σου επιτρέπει να διαλέξεις πρόγραμμα θερμοκρασίας κλπ.
Το έχω ψάξει σε κάθε λεπτομέρεια και τελικο συμπέρασμα δεν ανοίγει η βαλβίδα να αφησει να μπει το νερό.
Αυτή η βαλβίδα είναι ευκολο να την βρει κάποιος ανοίγοντας το καπάκι?? Το οριζόντιο της συσκευής???
Μίλησα με τον κοτσοβολο που έχει εγγύηση 5 έτη, αλλά δεν έχουν τεχνικό στην Ιθάκη!!!!! Θα με πάρουν να μου πουν!!!
Για να δουμε τι θα δούμε!!!

.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#659980
224v έγραψε:Μετα απο 2 χρόνια αγοράς πλυντήριο
Lavamat AEG, που είχε μείνει στην αποθήκη μέχρι να ετοιμαστεί το μέρος της τοποθέτησης, και ακολουθώντας τις οδηγειες έναρξης, δεν γεμίζει νερό. Οποτε δεν προχωρεί σε πρόγραμμα πλύσης.
Σύμφωνα με τις οδηγείες οταν πατάς το on\off στην οθόνη θα έπρεπε να ανάψει το ΟΝ. Αυτό δεν συμβαίνει αλλά σου επιτρέπει να διαλέξεις πρόγραμμα θερμοκρασίας κλπ.
Το έχω ψάξει σε κάθε λεπτομέρεια και τελικο συμπέρασμα δεν ανοίγει η βαλβίδα να αφησει να μπει το νερό.
Αυτή η βαλβίδα είναι ευκολο να την βρει κάποιος ανοίγοντας το καπάκι?? Το οριζόντιο της συσκευής???
Μίλησα με τον κοτσοβολο που έχει εγγύηση 5 έτη, αλλά δεν έχουν τεχνικό στην Ιθάκη!!!!! Θα με πάρουν να μου πουν!!!
Για να δουμε τι θα δούμε!!!

.

Είναι η πρωτη ηλεκτροβάνα που συναντάς αν ακολουθήσεις το λάστιχο της εισαγωγής.Λογικά πολύ κοντά στο πλαινό
Άβαταρ μέλους
By fokion
#659991 εχουμε τσεκαρει οτι ανεμποδιστα μπορει να παρει νερό ετσι?
Μήπως πχ σπρώχνοντας το πισω εχει τσακισει η σωληνα παροχής πχ.
ή οτι δεν εχει ξεχαστει καπου καποια βανα κλειστή και δεν ερχεται νερό??
εχουν αφαιρεθει ΟΛΑ τα αφρολεξ/ σελοτειπ που κρατανε σταθερά εξαρτηματα κατα την μεταφορά???
μηπως εχει ενεργοποιηθει για καποιο λογο ο μηχανισμός AQUASTOP?

( Ολα τα ανωτερω ειναι λακαμιες που διαχρονικά εχω κανει :) :) :) )