Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By 224v
#791198 Συμφωνω σε ολα με ΝΠ. ο μαραγκός που μας έφτιαξε την κουζίνα στο νησι του είχαμε στείλει την πλάκα και τον φούρνο ZANUSSI. Τα έκοψε σωστα, και φυσικά ακουμπάει πάνω σε λάστιχο περιμετρικά η πλάκα έχει μέταλλο περιμετρικά που σβήνει πάνω στον πάγκο 4 χρόνια τώρα, κανένα θέμα ο πάγκος είναι από σαντουιτσ ξύλου γυαλισμένο και αντέχει την χρήση για κατσαρόλες κλπ.

.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#792621 αφυγραντηρα inventor eva μπαινουμε? Χρηση για κρεβατοκαμαρα.
Εντυπωσεις απο χρηστες που εχουν αφυγραντηρα?
https://www.skroutz.gr/s/25624545/Inven ... CE%AE.html
Άβαταρ μέλους
By g8777
#792624 Αν δεν έχεις ΣΟΒΑΡΌ πρόβλημα,μην μπεις ατον κόπο, πολύς θόρυβος.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#792627 Για πριν κοιμηθείς πολύ καλό είναι. Αν σκέφτεσαι για όσο κοιμάσαι μόνο αν κοιμάσαι σε άλλο δωμάτιο και έχεις την πόρτα της κρεβατοκάμαρας κλειστή.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#792637 εγω δεν εχω θεμα,κοιμαμαι με φωτα αναμενα,με σκυλια να γαβγιζουν,με μαξιλαρι,χωρις μαξιλαρι με οτι θες και οπου θες.
η :inlove: κρυωνει λεει,εχει πολυ υγρασια :x
Ναι ,για πριν κοιμηθουμε λεει να το βαζει να πεφτει η υγρασια.
Στις κριτικες διαβασ οτι στη χαμηλη σκαλα δεν κανει θορυβο.
Αν και κοιμαται με ωτασπιδες οποτε δεν θα εχει θεμα.

εντιτ η δικη μας βορεινη κρεβατοκαμαρα οντως εχει και αυξημενο κρυο και υγρασια.Καμια σχεση με τα αλλα δωματια.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#792643 Αν το βάζεις πριν κοιμηθείς με κλειστή την πόρτα να αποδίδει καλύτερα, πράγματι μπαίνεις μέσα στο δωμάτιο και νιώθεις μια πολύ ωραία φρεσκάδα και ζεσταίνεσαι πιο εύκολα με τα παπλώματα. Το κρύο στην τελική όμως δεν το γλιτώνεις αλλά σίγουρα κερδίζεις σε αίσθηση.

Το βορινό δωμάτιο είναι θέμα. Σε μας είναι και γυμνό και παίζει να έχει και 4 βαθμούς διαφορά με τα μπροστά δωμάτια.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#792644 Κατάλαβα.

Σχεσακιας. :(



Πεστς ότι μέχρι να μειωθεί η υγρασία σε αποδεκτό επίπεδο ( < 45%) θα πρέπει να δουλεύουν οι φτερωτές του αφυγραντήρα 7 ώρες σερί.

ΘΑ ΜΑΤΏΣΟΥΝ ΤΑΦΤΙΑΣ. :s_music

Parts μια βελεντζα μετσοβιτικια.

Και φώναξε dbeko να περάσετε θερμοκελυφος στην βορινή πλευρά. Ποιοί αφυγραντήρες τώρα. :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By dimik
#792657
dimviii έγραψε:αφυγραντηρα inventor eva μπαινουμε? Χρηση για κρεβατοκαμαρα.
Εντυπωσεις απο χρηστες που εχουν αφυγραντηρα?
https://www.skroutz.gr/s/25624545/Inven ... CE%AE.html
Μπες αλλά μην πηδηξεις από το παράθυρο της κρεβατοκάμαρας όταν έρθει η ΔΕΗ.


Γενικά κάνει δουλίτσα κι αν έχει και wifi κλπ τον ανοίγεις με το app πριν γυρίσεις σπίτι και όταν γυρίζεις έχεις ωραία ατμόσφαιρα.


Καλή δουλίτσα κάνει και στο στέγνωμα ρουχων αν έξω βρέχει ή βιάζεσαι να στεγνώσουν σε ένα βράδυ.
Άβαταρ μέλους
By glf
#792664
g8777 έγραψε:... να περάσετε θερμοκελυφος στην βορινή πλευρά. Ποιοί αφυγραντήρες τώρα. :s_whiteflag


Αυτό ..
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#792676
dimik έγραψε:Μπες αλλά μην πηδηξεις από το παράθυρο της κρεβατοκάμαρας όταν έρθει η ΔΕΗ.

την Δεη την πληρωνει η γυναικα :oops:
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#792697 Πάρε με ζεόλιθο τότε που καίει περισσότερο αλλά είναι πιο αθόρυβο.

Αφού πληρώνει άλλος άσε τα ημίμετρα.

Πάρε τηλέφωνο τον g
Άβαταρ μέλους
By g8777
#792706 Θες τωρα να με πιασουν τα διαολια; Να κατσει ολοκληρος G να σπαταλησει 1 λεπτο απο την ζωη του για να αποδειξει ποιος ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ πληρωνει το ρευμα;

(Αγορα αφυγραντηρα με σκοπο την θερμανση. Μα ημαρτον Χριστε μου :s_whiteflag . Να σου δωσω εγω τον Geako 20L Platinum τζαμπα ρε. Γιατι ειμαι ΦΙΛΟΣ :yahoo: . Και οι φιλοι σε αυτα φαινονται. Και στις πωλησεις αυτοκινητων. :inlove: )
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#792727
dimviii έγραψε:αφυγραντηρα inventor eva μπαινουμε? Χρηση για κρεβατοκαμαρα.
Εντυπωσεις απο χρηστες που εχουν αφυγραντηρα?
https://www.skroutz.gr/s/25624545/Inven ... CE%AE.html
έχω 3 χρόνια έναν Puredry.
τον βάζω κάθε 3-4 μέρες στο σαλόνι και το υπνοδωμάτιο, για κανα 4ωρο (απογεμα, όχι στον ύπνο, αν και στη μικρή σκάλα είναι πολύ ήσυχος).
έχει μεγάλη διαφορά στην αίσθηση του κρύου, πχ πρώτη φορά μετά το καλοκαίρι τον έβαλα πριν απο έναν μήνα, μάζεψε συνολικά 6-7 λίτρα νερό απ' όλο το διαμέρισμα.
κατανάλωση 150W περίπου.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#792766
dimviii έγραψε:αφυγραντηρα inventor eva μπαινουμε? Χρηση για κρεβατοκαμαρα.
Εντυπωσεις απο χρηστες που εχουν αφυγραντηρα?
https://www.skroutz.gr/s/25624545/Inven ... CE%AE.html


Στο παρόν τοπικό γράψε στην αναζήτηση eva και θα δεις ;) Αξίζει πάντως, εγώ υπερευχαριστημενος.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#792777 Ο αφυγραντήρας δεν ζεσταίνει το δωμάτιο μεν, αλλά βοηθάει στο πόσο άνετα νιώθουμε στον χώρο.
Αν η περιοχή έχει πολλή υγρασία, τότε ειδικά το βράδυ, ο αφυγραντήρας όντως κάνει διαφορά.
Η μόνωση επίσης βοηθάει, αλλά επίσης θέλει κι αυτή προσοχή, γιατί τα πολύ μονωμένα σπίτια, θα εμφανίσουν πιο πολλή υγρασία, αφού η υγρασία προέρχεται από την αναπνοή και το μαγείρεμα κυρίως.
Γενικώς, το πρόβλημα του θορύβου είναι το χειρότερο για μένα και για αυτό τον παράτησα τον αφυγραντήρα.