Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#645584 Ρε σεις 500€ για σκούπα ρομπότ; :dizzy:
Μια κινεζιά iLife των 100κάτι € που έχω μια χαρά δουλειά κάνει ακόμα και με random αλγόριθμο
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#645585 Τι είναι 500 €; Ένα μηνιάτικο στην καθαρίστρια που δεν έρχεται εδώ κι ένα μήνα :lol:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#645588
Dimitris_P έγραψε:Ρε σεις 500€ για σκούπα ρομπότ; :dizzy:
Μια κινεζιά iLife των 100κάτι € που έχω μια χαρά δουλειά κάνει ακόμα και με random αλγόριθμο
Όταν αγοράσεις μια κανονική θα καταλάβεις την διαφορά. Και χωρίς ρομποτική μια χαρα κανεις δουλεια. Κόστος 0 ευρώ.
Άβαταρ μέλους
By otso
#645592 Η ρομποτικη ειναι σωτήρια , ειδικα για αντρες που τους εχουν φορεσει καπιστρι.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#645596 Υπάρχουν αξιοπρεπέστατες λύσεις με λιγότερα από 300€.
otso, η ρομποτική δεν κάνει για όλους, για τους άντρες τους πραγματικούς, που τσακίζουν την πέτρα με την παλάμη τους, δεν έχει να προσφέρει τίποτε. Αυτοί οι άντρες δεν φοβούνται ούτε τα βουνά για σιδέρωμα, ούτε τα τετραγωνικά για σκούπισμα. Δεν μασάνε, τα κάνουν αγόγγυστα. :s_yes
Η ρομποτική είναι για τους άλλους που δεν μπορούν να τα κάνουν.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#645665
Anonymous Founder έγραψε:otso, η ρομποτική δεν κάνει για όλους, για τους άντρες τους πραγματικούς, που τσακίζουν την πέτρα με την παλάμη τους, δεν έχει να προσφέρει τίποτε. Αυτοί οι άντρες δεν φοβούνται ούτε τα βουνά για σιδέρωμα, ούτε τα τετραγωνικά για σκούπισμα. Δεν μασάνε, τα κάνουν αγόγγυστα. :s_yes
Η ρομποτική είναι για τους άλλους που δεν μπορούν να τα κάνουν.

+ 1
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#646366 Παρέλαβα χθες τη Roborock (Πετρούλα, πια :lol: ) και ένα έχω να πω: Πωωωω :lol:

Κατ' αρχήν, μου φάνηκε μεγαλύτερη απ' όσο περίμενα, οπότε δεν χωράει κάτω από το έπιπλο της τηλεόρασης, όπως ήλπιζα. Χαλάλι όμως, γιατί κατά τ' άλλα, την έχουμε ήδη αγαπήσει :inlove:
Ντρέπομαι να δείξω τι χνούδι μάζεψε στον κάδο, από σπίτι που είχε καθαριστεί ενδελεχώς την προηγουμένη. Στο 80% της διαδρομής της, είχε ήδη γεμίσει ο κάδος με χνούδι. Έχουμε και μεγάλη παραγωγή εδώ στο σπίτι (πιθανώς κάποιο χαλί μας κάνει τη δουλειά), αλλά τέτοιο μάζεμα δεν το περιμέναμε. Η σύζυγος επίσης έχει ενθουσιαστεί, ενώ ήταν αρχικά πολύ (!) δύσπιστη, με σχόλια του τύπου "αν δεν ασχοληθεί η νοικοκυρά...", "όσα βλέπει η πεθερά", κλπ κλπ. Ρίξαμε πολύ γέλιο χθες βράδυ που τη δοκιμάσαμε. Αρκετά ήσυχη μου φάνηκε. Μπήκε στο δωμάτιο των παιδιών που είχαν κοιμηθεί, και δεν ξύπνησε΄/δυσανασχέτησε κανένας. Και ήταν στο Standard και όχι στο Silent mode.
Εκεί που πάθαμε πλάκα ήταν με τα χαλιά. Ήδη εξοικονομήσαμε ένα 120άρι μιας και δεν θα τα δώσουμε για καθαρισμό (θα τα κάνουμε και με έναν ατμοκαθαριστή, για extra φρεσκάδα), μιας και τα έκανε σαν καινούργια!
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#646377 Κατόπιν του ανωτέρω, καταλαβαίνεις πως ο ανδρισμός σου δέχτηκε ένα βαρύ χτύπημα. Το πόσο μεγάλο, δεν το γνωρίζω, για περισσότερες πληροφορίες πρέπει ν'απευθυνθείς στους σχετικούς ανδρολόγους που ευδοκιμούν στο φόρουμ. :s_yes
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#646380 Νομίζω απέδειξα με τη φωτογραφία πιο πάνω ότι και πριν παραλάβω την Πετρούλα μια χαρά τα πήγαινα και με τη συμβατική σκούπα στον τομέα που περιγράφεις :lol:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#646382 Κάνουν δουλειά, εγώ έχω εδώ και 6 χρόνια μια Botvac (με Lidar, όχι τυχαίο αλγόριθμο) και είναι ωραίο να μπορείς όποτε γουστάρεις να ρίχνεις μια ηλεκτρική :lol: Ναι, δεν υποκαθιστά την κανονική γιατί υπάρχουν σημεία που δεν μπορεί να τα παίρνει (πχ ζόρικες γωνίες, έπιπλα που θέλουν μετακίνηση) αλλά προσωπικά ομολογώ ότι σκούπα έβαζα μια φορά την βδομάδα ενώ τώρα μέρα παρά μέρα κάνει μια γύρα. Όπως είπε κι ο Scotch, έχει πλάκα το τι μπορεί να μαζέψει μετά από την χειροκίνητη, ακριβώς γιατί περνάει με ακρίβεια.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#646387 Επισης, υποψιαζομαι πως τα δυσκολα σημεια που πιανουν μπιχλα, την πιανουν επειδη μεταφερεται απο το χωρο παραγωγης της (ολο το υπολοιπο σπιτι). Οποτε αν το ρομποτ κραταει το υπολοιπο σπιτι καθαρο περνωντας καθε 1-2 μερες, τα κλασσικα χνουδια στα δυσκολα σημεια δεν θα προλαβαινουν να δημιουργηθουν. Τελοσπαντων, μια βδομαδα την εχω, σε λιγο καιρο θα μαθω αν εχω δικιο. Επισης, εχει πολυ μπαταρια, κανει ολο το σπιτι και ειναι στο 75% (στη χαμηλοτερη δυναμη βεβαια). Δηλαδη βγαζει ανετα σκουπισμα και στα καπακια σφουγγαρισμα (η s5)
Άβαταρ μέλους
By markvag
#646414
Scotch έγραψε:Νομίζω απέδειξα με τη φωτογραφία πιο πάνω ότι και πριν παραλάβω την Πετρούλα μια χαρά τα πήγαινα και με τη συμβατική σκούπα στον τομέα που περιγράφεις :lol:


Να ξουρίσεις το μουστάκι, σε κάνει να μεγαλοδείχνεις! :rtfm: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#646423
markvag έγραψε:Να ξουρίσεις το μουστάκι, σε κάνει να μεγαλοδείχνεις! :rtfm: :lol:

Καλά μου το λέγανε για την Πετρούλα... αυτή μέχρι μουστάκι θα σε βάλει να ξυρίσεις :lol:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#646742


Στο 5:30 δειχνει το πανελ του πλυντηριου και μια ενδειξη που αναβοσβηνει. Ειναι φυσιολογικο; Γενικοτερα τι σημαινουν οι πανω 2 μεσαιες ενδειξεις ; Στο manual δεν αναγραφεται τπτ.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#646749 Στάδιο πλύσης