Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By nikos
#614524 Εγώ θα πω πως είναι προτιμότερο να κάνεις έρευνα αγοράς ξεχωριστά για τη καθε συσκευή παρά να πηγαίνεις με λίστα με όλες και να παίρνεις προσφορες.
Ο κωτσος μπορεί να αφήνει φτηνότερο το ψυγείο αλλά στη κουζινα να μη κοβει η να είναι ακριβότερος.
Ο κολομβουνης να είναι είναι φτηνοτερες στο πλυντήριο και στο ψυγείο αλλά το πιάτων να μη το φέρνει και να σου προτείνει αλλο μοντελο

< Note >
Άβαταρ μέλους
By sargus
#614525 Σωστή η σκέψη σου αλλά :
-δεν έχω πολύ χρόνο
-πληρώνει άλλος
-έχω την εντύπωση ότι όσο πιο πολλά πάρεις μαζί, τόσο πιο πολλά μπορούν να σου κόψουν

@HF
Εσύ έχεις τις επαγωγικές που ποσταρες έτσι; Καθαρίζουν γύρω γύρω ή μαζεύουν βρωμιά (Χωρίς το νικελ περίγραμμα εννοώ);

Με εντυπωσίασε ο Κωτσόβολος! Είχα πάει πριν μια εβδομάδα και πήρα προσφορά μόνο για πλυντήριο πιάτων και μόλις με πήραν από Αθήνα να με ρωτήσουν αν είμαι οκ με την προσφορά (αφήνοντας να εννοηθεί ότι μπορούν να κάνουν και κάτι καλύτερο!). Στο τέλος μου φαίνεται ότι πάλι θα κερδίσουν αυτοί.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#614529 Όπως διαπίστωσα πρόσφατα, ο Κωτσοβολος έχει καλό περιθώριο για καλύτερες τιμές ή/και παροχές (πχ επιπλέον εγγύηση) από κοντά.
Οπότε ειδικά στον κωτσοβολο δεν πολυσυμφερει να ψωνίζεις από το site.
Άβαταρ μέλους
By nikos
#614533 Εννοείται νίκελ γύρω από τις εστίες γιατί περα από βρωμια προστατεύονται καλύτερα από σπασιμο.
Ισχύει αυτό που σου είπα πως ο καθένας έχει διαφορετικό περιθώριο κέρδους εκπτώσεις ανά μάρκα και δε κερδίζεις όταν πας με λιστα

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#614535 Χρειάστηκα πλυντήριο, πήγα εδώ δίπλα στον Κωτσοβολο (επειδή ΑΥΤΉ ήθελε να το δει από κοντά πριν το παραγγείλω, λες και τα βγάζουν με στρασακια) και μου δώσανε έξτρα παραπάνω εγγύηση (5 χρόνια) και μεταφορά σε όροφο (και τοποθέτηση, αλλά τον έδιωξα)
Άβαταρ μέλους
By 224v
#614537 Κοίτα και το apothema.gr, έχει δωρεάν μεταφορά σε όλες τις μεγάλες πόλεις. Επίσης έχει και δοσεις κλπ.. είναι φτηνοτερος από Κωτσόβολο, όταν πήρα τα δικά μου...πριν ένα χρόνο και τα έστειλε Ιθάκη.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#614538
g8777 έγραψε:Μοντέλο, τιμή;;;
https://www.kotsovolos.gr/household-appliances/washing-machines/washing-machines/173513-siemens-wm14t4e9gr
Άβαταρ μέλους
By g8777
#614539
Asimov έγραψε:
g8777 έγραψε:Μοντέλο, τιμή;;;
https://www.kotsovolos.gr/household-appliances/washing-machines/washing-machines/173513-siemens-wm14t4e9gr


Αν και δεν το βλεπω στο σκρουτζ (παλιο μοντελο; νεο; :s_dunno ) ελπιζω

η 5 ετης εγγυηση να μην εχει ναιμεναλλα μεσα

να μην σου χρειαστει

Το δικο μου στην 10 ετια τιναξε καδο (εβγαιναν ολα τα λευκα με κηλιδες λαδιου ( :s_omg ) κριθηκε ασυμφορη η επισκευη του (680 ανταλλακτικο+ 360 εργατικα), οποτε πηρα ενα αλλο γερμανικο. Θελουν ολα προσοχη να ξερεις, δεν ειναι φτιαγμενα να δουλευουν με νυχτερινο ρευμα μου ειπανε στην αντιπροσωπεια. :s_scratchhead
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#614540
sargus έγραψε:@HF
Εσύ έχεις τις επαγωγικές που ποσταρες έτσι; Καθαρίζουν γύρω γύρω ή μαζεύουν βρωμιά (Χωρίς το νικελ περίγραμμα εννοώ);

Τις έχω, αλλά δεν τις έχω χρησιμοποιήσει ακόμη. Είναι λίγο περίπλοκο το ζήτημα! :lol:
sargus έγραψε:Με εντυπωσίασε ο Κωτσόβολος! Είχα πάει πριν μια εβδομάδα και πήρα προσφορά μόνο για πλυντήριο πιάτων και μόλις με πήραν από Αθήνα να με ρωτήσουν αν είμαι οκ με την προσφορά (αφήνοντας να εννοηθεί ότι μπορούν να κάνουν και κάτι καλύτερο!). Στο τέλος μου φαίνεται ότι πάλι θα κερδίσουν αυτοί.

Ο Κωτσόβολος σε εμένα έδωσε επίσης καλή προσφορά, αλλά ήταν περίπου 250€ ακριβότερος από το συνοικιακό Σκρουτζομάγαζο που τελικά επέλεξα, και ο τελευταίος μου βρήκε ακριβώς τα μοντέλα που ήθελα, ενώ ο Κωτσόβολος δεν είχε κάποια και σου πρότεινε κάποια διαφορετικά.
Αξίζει πάντως να πάρεις προσφορά, ειδικά αν χρειάζεσαι τις άτοκες.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#614541
Asimov έγραψε:Όπως διαπίστωσα πρόσφατα, ο Κωτσοβολος έχει καλό περιθώριο για καλύτερες τιμές ή/και παροχές (πχ επιπλέον εγγύηση) από κοντά.
Οπότε ειδικά στον κωτσοβολο δεν πολυσυμφερει να ψωνίζεις από το site.
Μου το είπε και άλλος. Αντίστοιχη πολιτική ακολουθεί πλέον και το mediamarkt , τουλάχιστον όταν παίζει με μεγάλες προσφορές
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#614542 Χωρίς ναι μεν αλλά, μου είπαν. Μόνο αν το σπάσω.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#614543 Α, να μην αφηνεις πολυ ωρα ανοικτο το φως του πλυσταριου (δεν πιστευω να σαι καμια πλεμπα και να το εχεις στην τουαλετα) τοτε, το τζαμι της πορτας πολυμεριζεται και σπαει. Δεν καλυπτεται.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#614544 Σε μπάνιο, την πάτησες :shifty:
Α μου δώσανε και μια δωροεπιταγη 30 ευρώ γιατί πήραν και το χαλασμένο, αλλά αυτό το έκανες και μέσω site.