Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#747870 Κινεζιές δεν παιζει να βάζω σε πίνακα προστασίας, βασικά δε βλέπω καν τί πιστοποιήσεις εχουν. Εχουν KEMA keur ή VDO ή τελοσπάντων κάτι σοβαρό?

Θα ήταν καλή η φάση να μπορεις να παρακολουθείς καταναλώσεις, αλλά σε σοβαρό κατασκευαστή με λογικό κόστος δεν νομίζω να παίζει κάτι.
Δλδ το μόνο που μπορω να σκεφτώ να μπορεις να κάνεις, αλλα δεν ειμαι διατεθημένος να δωσω σοβαρό πόσον ειναι να παίξεις με ρελέ και κανα logo plc, αλλά μικροαυτόματους δε θα πειραματιζόμουνα :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By dimik
#750382
Τα κατάφερα και έβαλα χέρι επιτέλους αφού έστειλα κάποιον από τις 7 να το πάρει Εικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By dimik
#750390 Όχι μόνο αυτό, βρήκα και αριδες performance έχω και την συλλογή με τις μύτες από βίδες κι έχω κλείσει από εργαλεία πλέον.

Βέβαια 60 ευρώ χωρίς μπαταρία και φορτιστή δεν το λες φτηνό αλλά έχω ήδη 2 μπαταρίες 2 και 4Ah και φορτιστή.

< >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#750393 Να δω πότε θα το φέρουν εδώ. Φέρνουν το απλό μοντέλο, χωρίς κρούση.

Πήγα το πρωί να πάρω αυτό το πιστόλι θερμοκόλλησης αλλά είχε εξαφανιστεί
https://www.lidl-hellas.gr/p/idi-grafio ... c4/p138283
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#750938 Κυριοι τα φωτα σας για μια ακομη φορα
στο μπακλονι, εχω μια χτιστη ζαρτινιερα
τωρα με τα χιονια και την συνεχομενη κακοκαιρια, εχει μια μικρη διαρροη οπως φαινεται στην φωτογραφια
(διπλα ειναι το σωληνακι απορροης). Δεν ειναι μεγαλη, αλλα βγαζει νερο με χωμα και μου χρωματιζει το μπαλκονι

πως το πατσαρουμε αυτο? Στοκο?Σιλικονη?

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#750948
Νίκος Παππάς έγραψε:Λευκο τσιμεντο. Απλα μην ποτισεις για 2 μερες


εχει και λευκο τσιμεντο?? :)
οκ ναι θα πρεπει να πετυχω περιοδο ξηρασιας, δεν ειναι θεμα ποτισματος, την πιανει η βροχη
Άβαταρ μέλους
By pro
#750952 Αν υπάρχει απλά μια μικρή ρωγμή, δεν νομίζω ότι μπορεί να διορθωθεί με λευκό τσιμέντο, δεν θα υπάρχει τόσο μεγάλο άνοιγμα να γεμίσεις. Εγώ θα δοκίμαζα με αρμόκολλα, ιδανικά μέσα έξω.
Τελευταία επεξεργασία από pro και 08 Φεβ 2022, 11:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By dimik
#750954 Τσιμεντοστοκος σε 15 λεπτά έχει πήξει και έχει στεγνώσει.

Έχει λευκό και γκρίζο.

edit:Λάθος όχι τσιμεντοστοκος
Αυτό https://www.skroutz.gr/s/26522992/Isoma ... 01051.html

Μου το πρότεινε ο glf πήρα σε γκρίζο και έγινε δουλειά στο αψε σβήσε.

< >
Άβαταρ μέλους
By glf
#750965 Για να γίνει σωστά, πρέπει να γίνει από μέσα η επισκευή. Αλλιώς σε 3-4 χρόνια πάλι θα ανοίξει.

Αν είναι τσιμεντένια η ζαρτινιερα πάρε επισκευαστικό τσιμέντο.
Αν είναι με τούβλα και σοβά, πάρε επισκευαστικό σοβά, αυτό που έβαλε ο dimik.
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#750968 με τουβλο και σοβα ειναι
απο μεσα ειναι μανουρα να κανω κατι, πρεπει να βγαλω ολο το χωμα και να το ξαναβαλω

ευχαριστω για την συμβουλη, φανταζομαι ο αντιστοιχος του Praktiker (επειδη με βολευει λογω εγγυτητας) ειναι αυτος
https://www.praktiker.gr/p/sovas-episke ... 5kg-100303
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#751014 Η ζαρντινιέρα, είναι "επενδυμένη " εσωτερικά με κάτι ή όχι ?
Απο κάτω απ΄αυτή , τι υπάρχει? Πχ: δωμάτιο - χώρος επισκέψιμος ή μπετά σκέτα (βάση κτιρίου ή κάτι άλλο....) ?
Άβαταρ μέλους
By glf
#751021 Για να φεύγει χωματονερο από τη ρωγμή μάλλον είναι χύμα το χώμα σε επαφή με το σοβά.
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#751043 ΟΚ, περαστικά.... :(
Επειδή το ψυλλιάστηκα, έγραψα αυτό που εσύ (όπως πάντα) πολύ καλά κατάλαβες και με ότι άλλο ενδέχεται να προκύψει, μετά την απάντηση στην ερώτησή μου για την υποκείμενη της ζαρντινιέρας κατασκευή!
:s_howdy