Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#759692 Θα βάψω τη συρόμενη πόρτα που έχω στο εξοχικό και θέλω να τη στηρίξω κάπου για να την έχω σε ξαπλωτή θέση. Πως διάολο λέγονται αυτά τα στηρίγματα, που είναι σαν τα τρίποδα στήριξης, αλλά πιο ψηλά; Δε μπορώ, λόγω μέσης, να τρίψω και να βάψω όπως είναι η πόρτα, γι'αυτό θέλω να τη ξαπλώσω.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#759987 Έχουμε να προτείνουμε μάρκα σε μπαταρίες μπάνιου;
Θέλουμε κάτι σχετικά οικονομικό και αξιόπιστο, γιατί η προηγούμενη μας χαιρέτισε.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#760057 Και γω αυτό ήθελα να ρωτήσω, μπαταρία μπάνιου και νιπτήρα, σετ. Ευχαριστώ σας..
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#760128 2 ακόμη ερωτήσεις, ποια θεωρείται μεσαία σειρά στη Grohe? Εκτός από τη προαναφερθείσα, τι άλλες μάρκες αξιόπιστες υπάρχουν; Όχι απαραίτητα φθηνές/φθηνιάρικες. Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
By 224v
#760138 Έχω ideal standard, πάνω από 25 χρο ία στα μπάνια, κανένα θέμα. Έχω grohe επίσης τόσα χρόνια, δεν ξέρω τι σειρά είναι αλλά κάνει σαν ξεχαρβάλωμενη κουνάει δεξιά αριστερά, κουζίνας είναι, χωρίς όμως να κάνει διαρροή. Δεν εχω ασχοληθεί να την λύσω και να την ξαναδεσω.

.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#760143 Οι γνωστές μάρκες πλέον έχουν 2 ή και 3 επίπεδα ποιότητας/κατασκευής/αντοχής. Ξεκίνα κοιτάζοντας που είναι φτιαγμένες. Η τιμή συνήθως αντικατοπτρίζει την προέλευση.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#760360
Dodger έγραψε:Α να γεια σου :s_biggrin

Ευχαριστώ Νίκο :thumbsup:


δεν ξερω ποσο βαρια ειναι η πορτα,αλλα εχει βγαλει το Λιντλ αυτα.

https://www.lidl-hellas.gr/el/fyladia/2 ... rks/page/2
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#762332 ψάχνω να πάρω ένα λάστιχο για το μπαλκόνι.
το ρουξούνι της βρύσης έχει διάμετρο ~1,5 πόντο.
παίρνω λάστιχο 15χιλ. ή θέλει λίγο παραπάνω? επίσης βλέπω διάσταση 1/2'', αντιστοιχεί σε 13χιλ αυτό?
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#762333 ναι 1/2 '' θα χρειαστεις.
μην παρεις το φθηνοτερο,παρε ιδανικα καποιο λαστιχο με 5 η 6 στρωσεις για να μην στριβει οταν το μαζευεις,και για αντοχη στα χρονια.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#762334
egobrain έγραψε:ψάχνω να πάρω ένα λάστιχο για το μπαλκόνι.
το ρουξούνι της βρύσης έχει διάμετρο ~1,5 πόντο.
παίρνω λάστιχο 15χιλ. ή θέλει λίγο παραπάνω? επίσης βλέπω διάσταση 1/2'', αντιστοιχεί σε 13χιλ αυτό?

Λαστιχο θα παρεις 13 χιλ, μισης ιντσας δηλαδη.

Αν το ρουξουνι ειναι 1,5 ποντο, παραπανω θα ειναι ξαναμετρα το, θες ρακορ 3/4 για την βρυση
Εικόνα

κι εναν ταχυσυνδεσμο για λαστιχο 13 χιλ
Εικόνα

Υπαρχουν και συσκευασιες που εχουν ρακορ, ταχυσυνδεσμο και πιστολακι νερου σετ.