Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#735074 Πολύ ωραίο βίντεο Φωκίωνα!


Σε άλλα νέα, οπλισμένο (διακρίνεται ένας R-27R - NATO code-name AA-10 Alamo) Su-30SM της Ρωσική Π.Α. αναχαιτίζει F-35A της Ιταλικής Π.Α. πάνω από την Βαλτική, σε διεθνή εναέριο χώρο. Το περιστατικό συνέβη τον Ιούνιο που μας πέρασε σύμφωνα με την περιγραφή.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#735701
JimClark έγραψε:Πόσο σέκξυ σιλουέτα το Su27

Δείχνει sexy και στα ραντάρ , "ανάβουν" και "σφυρίζουν" απο μακρυά ενω το άλλο δίπλα ,το χοντρούλικο ανέραστο περνάει απαρατήρητο :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#735763
MONMAN έγραψε:
JimClark έγραψε:Πόσο σέκξυ σιλουέτα το Su27

Δείχνει sexy και στα ραντάρ , "ανάβουν" και "σφυρίζουν" απο μακρυά ενω το άλλο δίπλα ,το χοντρούλικο ανέραστο περνάει απαρατήρητο :iconcool:


:lol: :ninja:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#736001 MONMAN, εκτός του ότι τα καινούρια καλά radars (L-Band) τα βλέπουν αυτά τα δήθεν "stealth" (το ίδιο και οι αισθητήρες IR), υπάρχει κάτι πολύ καλύτερο πια στον αέρα:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#736010 Όπως το είπες...

Εμείς μέσα από το άρμα ρίχναμε Σκιπ με μπλε και κόκκινους κόκκους. Αυτή ήταν η μικρή μου Ίλη.

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By dimik
#736011 Εγώ πάντως μια ωραία σειρά από shot traps βλέπω

edit: και το 1-3-4 από 2ΚΣ γιατί χάλασαν την σιλουέτα βάζοντας το δίχτυ πάνω στον πύργο κι όχι από πίσω

< >
Τελευταία επεξεργασία από dimik και 13 Νοέμ 2021, 10:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#736028
Άβαταρ μέλους
By dimik
#736041
REALZEUS έγραψε:Έλα, σε περιμένουμε... :whistlink:

Τα δίχτυα είναι απλά για μεταφορά.
2 κορνετακια υπόθεση...

Γιατί για να λέμε και τα πράγματα με το όνομα τους σαν τα σουκα μπλιετ ΑΤ δεν έχει!

< >
Άβαταρ μέλους
By mirage
#736044 Last time I checked πανε για F35 και δεν εχω ακούσει κάτι διαφορετικό στα νέα. Υποψιν το EF πηρε χειροτερο βαθμο απο τα Rafale στην αξιολόγηση.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#736055
mirage έγραψε:Last time I checked πανε για F35 και δεν εχω ακούσει κάτι διαφορετικό στα νέα. Υποψιν το EF πηρε χειροτερο βαθμο απο τα Rafale στην αξιολόγηση.


Αυτό προφανώς έχει να κάνει με την βαρύτητα σε κάθε τομέα. Το EF πάντως είναι σαφώς καλύτερο στην εναέρια μάχη. Αν είναι πάντως σαν την αξιολόγηση των αρμάτων που κάναμε στο Λιτόχωρο, που άλλα γράψαμε και άλλα βγήκαν...