Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#662396 Σε προχθεσινή πτήση εσωτερικου με aegean, ο έλεγχος χειραποσκευων πάρα ήταν αυστηρός με μέτρηση και όγκου και βάρους. Δεν το έχω ξαναδεί από την εταιρεία....

< >
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#662397 Δεν ήταν σύμπτωση η πτήση σου, είχε και άλλες με το ίδιο θέμα. Αντίθετα, τον Αύγουστο δεν είχα συναντήσει το ίδιο.
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#662412
popolaros έγραψε:Σε προχθεσινή πτήση εσωτερικου με aegean, ο έλεγχος χειραποσκευων πάρα ήταν αυστηρός με μέτρηση και όγκου και βάρους. Δεν το έχω ξαναδεί από την εταιρεία....

< >
Δεν θα το έλεγα κακό. Το τι έχουν δει τα μάτια μου στην Aegean 3 χρόνια τώρα, αισθάνεσαι μλκς που προσπαθείς να μην υπερβείς τα όρια και βλέπεις άλλους yolo και να μην τους ελέγχουν


< >
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#662475 Το είχα πετύχει και εγώ αυτό πριν 4 χρόνια σε πτήση Aegean αλλά από εξωτερικό προς Θεσ/νίκη.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#662576
BARHonda έγραψε:
popolaros έγραψε:Σε προχθεσινή πτήση εσωτερικου με aegean, ο έλεγχος χειραποσκευων πάρα ήταν αυστηρός με μέτρηση και όγκου και βάρους. Δεν το έχω ξαναδεί από την εταιρεία....

< >
Δεν θα το έλεγα κακό. Το τι έχουν δει τα μάτια μου στην Aegean 3 χρόνια τώρα, αισθάνεσαι μλκς που προσπαθείς να μην υπερβείς τα όρια και βλέπεις άλλους yolo και να μην τους ελέγχουν


< >


οντως η aegean ειναι χαλαρη σε αυτο το θεμα,σε αντιθεση με την sky express.Για πτησεις εσωτερικου αναφερομαι.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#662599 The real speed of planes

https://twitter.com/Unexplained/status/ ... 7780292612
Άβαταρ μέλους
By Chris
#662656 ^ εχω δει κατι παρομοιο ζωντανα και εμεινα :s_omg

Απο τοτε κοιταω με τις ωρες μπας και περασει κανενας αλλα δεν εχει τυχει ποτε φυσικα
Άβαταρ μέλους
By krom
#662659 Real speed θα είναι όταν παίξει το βιντεακι στη μιση ταχυτητα.
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#662704 Σημερινή πτήση από Βιέννη προς Ελ. Βελ. Στο γκισέ η κοπελιά ήθελε το PLF ολόκληρο, όχι μόνο το QR code, για να τσεκάρει αριθμό ταυτότητας/διαβατηρίου

Ποιος ξέρει τι τους έχουν πει από Ελλάδα. Αυστηρούς πολύ τους βλέπω. Τον προηγούμενο μήνα πάλι από Βιέννη, ζευγάρι που δεν το είχε συμπληρώσει έφαγε άκυρο, δεν τους αφήσανε να επιβιβαστούν


< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#663946 https://twitter.com/cctv_idiots/status/ ... 5307932673
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#663957 Έχει κανείς πρόσφατη εμπειρία από το πόσο χρόνο παίρνει στην πράξη η Aegean για να εκδώσει credit voucher; :hmmm: Το μόνο που βρήκα online είναι μια αναφορά του τύπου "επικοινωνήστε μαζί μας αν δεν λάβετε το voucher μέσα σε 30 μέρες" που δεν το λες και ενθαρρυντικό.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#663962
dimviii έγραψε:
BARHonda έγραψε:
popolaros έγραψε:Σε προχθεσινή πτήση εσωτερικου με aegean, ο έλεγχος χειραποσκευων πάρα ήταν αυστηρός με μέτρηση και όγκου και βάρους. Δεν το έχω ξαναδεί από την εταιρεία....

< >
Δεν θα το έλεγα κακό. Το τι έχουν δει τα μάτια μου στην Aegean 3 χρόνια τώρα, αισθάνεσαι μλκς που προσπαθείς να μην υπερβείς τα όρια και βλέπεις άλλους yolo και να μην τους ελέγχουν


< >


οντως η aegean ειναι χαλαρη σε αυτο το θεμα,σε αντιθεση με την sky express.Για πτησεις εσωτερικου αναφερομαι.


σημερα στη γαλαταδικη για Παρο με Ετζιαν,μας αφησαν ολους με τις 2ες αποσκευες να τις παρουμε στην καμπινα.Ισως επαιξε ρολο οτι ηταν σχεδον αδειο,καμια 25 αρια ατομα.Το διαστημα απο Μαιο εως Ιουλιο παραηταν αυστηροι στο θεμα της 2ης αποσκευης(υποχρεωτικα αμπαρι η 2η)
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#663963 https://www.voria.gr/article/nea-epochi-sto-makedonia-i-proti-prosgiosi-ston-diadromo-1028-vid

Είδα και εγώ live κάθοδο στον καινούριο διάδρομο από τη μεριά της θάλασσας. Καθόλου θόρυβος, σε αντίθεση με το πέρασμα από Καραμπουρνάκι, Αρετσού, Κρήνη. Απογείωση δεν έχει τύχει ακόμα να δω.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#663988
Zorz έγραψε:Έχει κανείς πρόσφατη εμπειρία από το πόσο χρόνο παίρνει στην πράξη η Aegean για να εκδώσει credit voucher; :hmmm: Το μόνο που βρήκα online είναι μια αναφορά του τύπου "επικοινωνήστε μαζί μας αν δεν λάβετε το voucher μέσα σε 30 μέρες" που δεν το λες και ενθαρρυντικό.
Τον Ιούλιο που έκανα αίτηση, σε μια βδομάδα είχε βγει
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#664013
funkyreverend έγραψε:https://www.voria.gr/article/nea-epochi-sto-makedonia-i-proti-prosgiosi-ston-diadromo-1028-vid

Είδα και εγώ live κάθοδο στον καινούριο διάδρομο από τη μεριά της θάλασσας. Καθόλου θόρυβος, σε αντίθεση με το πέρασμα από Καραμπουρνάκι, Αρετσού, Κρήνη. Απογείωση δεν έχει τύχει ακόμα να δω.

Η δε Aegean "απαίτησε" να είναι η πρώτη που θα πατήσει στον νέο διάδρομο. Έτσι γίνονται αυτά :s_yes