Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#770809 Κι εμένα αυτό μου έκανε την μεγαλύτερη εντύπωση. Αντί να πληρώσει λίγο παραπάνω στην ασφάλεια και να έχει το κεφάλι του ήσυχο, αγόρασε ειδικά μπουλόνια!
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#770810 Δεν αφαλιζεις το οχημα σου για κλοπη. Σε κλεβουν. Συνεχιζεις να μην το ασφαλιζεις για κλοπη

ε εισαι τρομπας
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#770862
drdino έγραψε:Yaris πάλι...

viewtopic.php?p=768537#p768537


Hybrid επίσης ξανά, δεν ξέρω αν σχετίζεται αυτό. :hmmm: Επίσης ξήλωσαν μέχρι και τους αερόσακους οροφής, αλλά όπως και στο προηγούμενο άφησαν αυτόν του τιμονιού. *2 :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#770865
Geralt έγραψε:Δεν αφαλιζεις το οχημα σου για κλοπη. Σε κλεβουν. Συνεχιζεις να μην το ασφαλιζεις για κλοπη

ε εισαι τρομπας

ή είσαι σε περίοδο που χρωστάς ή δε σου περισσεύει φράγκο για κάτι παραπάνω , στην κυριολεξία.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#770866 Προφανώς είναι συγκεκριμένη σπείρα που ειδικεύεται στα Yaris. Πιθανότατα θέμα χρόνου να πιαστούν μιας και είναι αρκετά παράτολμοι. Την μια στο Μακεδονία Παλλάς, τώρα στην Εγνατία. Δεν βλέπω να συνεχίζεται για πολύ η τύχη τους.
Όσο για την ασφάλεια κλοπής, μέγα λάθος η μη ασφάλιση του αυτοκινήτου.
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#770874
mousatos έγραψε:
Geralt έγραψε:Δεν αφαλιζεις το οχημα σου για κλοπη. Σε κλεβουν. Συνεχιζεις να μην το ασφαλιζεις για κλοπη

ε εισαι τρομπας

ή είσαι σε περίοδο που χρωστάς ή δε σου περισσεύει φράγκο για κάτι παραπάνω , στην κυριολεξία.


δεν το ακουω
και δεν το ακουω γιατι το επιπλεον κοστος ειναι μικροτερο απο τα μπουλονια που αγορασε

ενα 20αρικο στην ετησια ειναι, 5-6 ευρω στην μηνιαια
επελεξε να ζησει με ενα ρισκο να το αφησει χωρις ασφαλεια
μεγαλωσε το ρισκο του οταν τον εκλεψαν
ε φαε τωρα τα σκατα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#770878
Dimitris_P έγραψε:Το θέμα είναι να έχει ασφάλεια μερικής κλοπής, η ολική δεν ξέρω αν τον καλύπτει


Η ολικής κλοπής δεν σε καλύπτει, εκτός από περίπτωση ολικής κλοπής του οχήματος

Ακόμα και ένα μπουλόνι να βρεθεί από το αυτοκίνητο δεν είναι ΟΛΙΚΗ κλοπή. Για την περίπτωση του συγκεκριμένου χρειάζεται ασφάλεια μερικής κλοπής.


Και να συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες πως η σωστή ασφάλεια (=σε σωστή ασφαλιστική και με τις σωστές καλύψεις) είναι μεγάλη υπόθεση. Μπορεί να φαίνονται ακριβά τα Χ ευρώ που ζητάει, αλλά όταν/αν συμβεί το μοιραίο...
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#770884 Ανάλογο πλιάτσικο είχε συμβεί και σε γνωστή μου, στην πυλωτή της οικοδομής της (!), πριν 2 χρόνια στην Τούμπα, σε Yaris hybrid...
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#770917
markvag έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Το θέμα είναι να έχει ασφάλεια μερικής κλοπής, η ολική δεν ξέρω αν τον καλύπτει


Η ολικής κλοπής δεν σε καλύπτει, εκτός από περίπτωση ολικής κλοπής του οχήματος

Ακόμα και ένα μπουλόνι να βρεθεί από το αυτοκίνητο δεν είναι ΟΛΙΚΗ κλοπή. Για την περίπτωση του συγκεκριμένου χρειάζεται ασφάλεια μερικής κλοπής.


Και να συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες πως η σωστή ασφάλεια (=σε σωστή ασφαλιστική και με τις σωστές καλύψεις) είναι μεγάλη υπόθεση. Μπορεί να φαίνονται ακριβά τα Χ ευρώ που ζητάει, αλλά όταν/αν συμβεί το μοιραίο...



Σε όλα τα πακέτα που γνωρίζω η ολική πάει μαζί με την ολική.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#770922
REALZEUS έγραψε:

Σε όλα τα πακέτα που γνωρίζω η ολική πάει μαζί με την ολική.



:hmmm: :hmmm:


Μάλλον ήθελες να γράψεις η μερική πάει μαζί με την ολική. :lol:

Ναι, το ίδιο και σε ότι γνωρίζω εγώ, αλλά μπορεί και να υπάρχει κάτι που να τα έχει χώρια...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#770926 Οχι οταν αφορα μοτοσυκλετες, εκει υπαρχει μονο απο 2 εταιριες, η ολικη κλοπη και μονο. Μερικη κλοπη δεν υφισταται καν.

Υποθετω οτι θεωρησε πως το δικο του "μεριδιο" στις κλοπες "πληρωθηκε" την πρωτη φορα και δεν θα υπηρχε 2η αλλα εκανε λαθος.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#771609 Απίστευτο «κάζο» στον Ζέρβα από πολίτη! «Ήθελα να βγάλω φωτογραφία με τον πιο αποτυχημένο δήμαρχο της Θεσσαλονίκης»
Άβαταρ μέλους
By melos86
#772781 Θεσσαλονίκη: Έκλεψαν τις ρόδες αυτοκινήτου και το άφησαν να αιωρείται πάνω σε ξύλα!

Αληθεια ποσο δυσκολο ειναι να τους βρεις αυτους??
Ειναι το τριτο η τεταρτο φαινομενο κλοπης ζαντων και ειναι ολα στην περιοχη της νεας παραλιας!! (υπαρχουν φυσικα κλοπες οπως αυτες των yaris και σε αλλες περιοχες) αλλα ειναι προφανες οτι την συγκεκριμενη περιοχη την αγαπανε!

Πριν απο δυο χρονια που εμενα ακριβως απεναντι απο εκει που ειναι τακαρισμενο το ρενω μου ειχαν κλεψει 2-3 φορες διαφορα πραγματακια απο το αυτοκινητο! Μεχρι και τον καθρεπτη του συνοδηγου ξηλωσαν σε καποια φαση...
Ποσο δυσκολο ειναι να τους πιασεις πανω στην Μεγαλου Αλεξανδρου ρε γμτ?? :protest: