Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#798541 Δημητρη να προσεχεις γιατι εχουν κατι περιεργες πινακιδες απαγορευσης της σταθμευσης και μπορει να την πατησεις. Σε αλλα σημεια επιτρεπεται να παρκαρεις συγκεκριμενες ωρες, σε αλλα μπορεις να παρκαρεις με εισιτηριο κτλ.

Αν δε σκοπευεις να κινησεις το αμαξι, μπορεις να το παρκαρεις καπου κι ας ειναι και 500 μετρα πιο μακρια απο οτι υπολογιζες. Αν κανεις μερικες σβουρες στην πολη, θα βρεις να παρκαρεις. Εδω βρισκω εγω με τη νεκροφορα! Επισης μπορεις να προσπαθησεις στο δωρεαν παρκινγκ στην πλατεια Ελευθεριας. Γυρω-γυρω ολοι και θα βρεις στα σιγουρα. Αν δεις κανεναν να κραταει σακουλες με ψωνια και μπαινει προς το παρκινγκ παρτον απο πισω να προλαβεις τη θεση που θα αδειασει :shifty:

Πριν καμια 30αρια χρονια που ειχαμε ανεβει με τους δικους μου πρωτη φορα Σαλονικα να κλεισουμε σπιτι, μας ειχαν γραψει. 15 αμαξια στη σειρα παρκαρισμενα, μονο εμας με τις Αθηναϊκες πινακιδες εγραψαν!!! Το νου σου :lol:
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#798561 Δε νομίζω να υπάρχει δωρεάν πάρκιγκ στην Πλ. Ελευθερίας....είναι και αυτό στο σύστημα thes-i. Όχι;
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#798562 Internet explorer ο George Prix
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#798563
mirage έγραψε:Και προσοχή οι κυλιόμενες στο Μετρο δεν δουλεύουν ακομα.
Δεν έχω σκοπό να δω τουριστικά αξιοθέατα
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#798570
ArrowsFA1 έγραψε:Δε νομίζω να υπάρχει δωρεάν πάρκιγκ στην Πλ. Ελευθερίας....είναι και αυτό στο σύστημα thes-i. Όχι;


Εχεις δικιο. Απο Σαββατο στις 4 το μεσημερι μεχρι Κυριακη βραδυ ειναι δωρεαν. Απλα επειδη τις τελευταιες 10 φορες που εχουμε κατεβει με τα παιδια στο κεντρο ειναι σε αυτο το χρονικο πλαισιο, νομιζα οτι ειναι παντα τζαμπα!

Το πάρκινγκ εντάχθηκε στο σύστημα ελεγχόμενης στάθμευσης THESi, με τις προβλεπόμενες χρεώσεις, με ωράριο Δευτέρα - Παρασκευή 8 το πρωί με 9 το βράδυ και Σάββατο 9 το πρωί με 4 το απόγευμα. Τις υπόλοιπες ώρες τις καθημερινές, του Σαββάτου αλλά και όλο το 24ωρο την Κυριακή θα είναι δωρεάν.


Arrow έγραψε:
Corto Maltese έγραψε:Internet explorer ο George Prix
Που τα έμαθε όλα αυτά τα κόλπα?

Τα 2/5 της ζωης μου τα εχω φαει στη γενετειρα μου την Αθηνα και τα 3/5 στην ομορφη-ερωτικη-κτλ συμπρωτευουσα της Ελλαδας (και πρωτευουσα των Βαλκανιων) Θεσσαλονικη :shifty:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#798998 Καρντασια για πειτε κανενα καλο πατσατζιδικο! Αυτες τις μερες που ημουν (κι ακομα ειμαι :lipsealed: ) αρρωστος, ειναι το μονο φαι που μου ερχεται στο μυαλο ολη μερα. Πηρα 2 χοντρους απο 2 πατσατζιδικα της περιοχης (στο 1 μου αρεσε ο ζωμος και στο αλλο το κρεας), αλλα καταλαβα οτι πρεπει σα σωστος αντρας να εχω μπακαπ για εκτακτες περιπτωσεις σαν αυτη που δε μπορω να φτιαξω πατσα στο σπιτι.

Τωρα στις γιορτες περιμενω τους δικους μου. Εφοσον θα εχω τη μανα μου σα βοηθο σεφ (για το πολυ βαρετο ξεκοκαλισμα και ξενυχιασμα των ποδιωνε :shifty: ) θα φτιαξω μια μεγαλη κατσαρολα που θα φαμε σε 2 δοσεις με τον πατερα μου :eat:

Της Πριξαινας της βρωμαει "πατσαδιλα" ολο το σπιτι λεει. Ουτε για βοηθος σεφ δεν κανει. Που μιλαμε για μυρωδια θυμιαματος ρε παιδες. Μονο το ντελιβερι δεν τη χαλαει ποτε γαμω την τρελα της γαμω :lol:
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#799000 Φημίζεται ο Τσαρουχάς αλλά μου φαίνεται υπερτιμημενος. Γενικά στη Θεσσαλονίκη δεν ξέρω αν έχει κάτι εξαιρετικό όσον αφορά τον πατσά, ίσως να υπάρχει κάτι απλά καλό.
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#799001 Αυτό που έλεγε ο Corto κοντά στο ξενοδοχείο που είχα μείνει το καλοκαίρι; ( έχω ξεχάσει μέχρι και το όνομα…)

Edit: Domotel Olympia
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#799004
panos2171 έγραψε:Φημίζεται ο Τσαρουχάς αλλά μου φαίνεται υπερτιμημενος. Γενικά στη Θεσσαλονίκη δεν ξέρω αν έχει κάτι εξαιρετικό όσον αφορά τον πατσά, ίσως να υπάρχει κάτι απλά καλό.

Τον τσαρουχα τον εχτισα πετρα πετρα, για καμια 10ετια που εμενα στο κεντρο και που ημουνα μαλιστα και παρτυ ανιμαλ εκεινη την εποχη :lol:

Καλος ειναι ο πατσας του, αλλα εχω την αισθηση οτι παιζουν και καλυτεροι πατσαδες στην πολη... Ενας αλλος που μου αρεσε ενα κλικ πανω απο του Τσαρουχα ειναι στη Μαρτιου, οπως ανεβαινει ο δρομος ακριβως μετα την Καραμανλη.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#799006
George_Prix έγραψε:Ενας αλλος που μου αρεσε ενα κλικ πανω απο του Τσαρουχα ειναι στη Μαρτιου, οπως ανεβαινει ο δρομος ακριβως μετα την Καραμανλη.


Πατσάς 92, τoυ Μπαλή
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#799008
saxon_747 έγραψε:
George_Prix έγραψε:Ενας αλλος που μου αρεσε ενα κλικ πανω απο του Τσαρουχα ειναι στη Μαρτιου, οπως ανεβαινει ο δρομος ακριβως μετα την Καραμανλη.


Πατσάς 92, τoυ Μπαλή


Σωστος ο παικτης! Τωρα ειπες το μαγικο νουμερο 92 και το θυμηθηκα. Αμεσως ακουσα ενα γουργουρητο απο την κοιλια μου σαν επιβεβαιωση οτι συμφωνει :eat: