Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#738139 Ενδιαφέρον. Κάνει export σε png ; Αλλάζει το φόντο σε λευκό ή μόνο μαύρο;
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#738141 Aυτά τα φτηνά όχι. Εχω ένα από lidl με 9€. Εχει μαγνήτες και το έχω στο ψυγείο για σημειώσεις. Αν πάρεις κάποιο πιο ακριβό κάνει παπάδες όμως.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#738269 Δεν έχω το κουράγιο να δω το βίντεο :sorry: :sorry: :sorry:

]Βρετανία: Βασάνισαν το παιδί τους μέχρι θανάτου – Σπαρακτικό βίντεο του 6χρονου: «Δεν μ’ αγαπάει κανείς»

[...]

Στο βίντεο, το οποίο καταγράφηκε λίγες μόνο ώρες πριν φύγει από τη ζωή ο μικρός Arthur, ακούγεται να λέει τέσσερις φορές κλαίγοντας: «κανείς δεν με αγαπάει». Στα ηχητικά κλιπ που συνοδεύουν το βίντεο και τα οποία έδωσαν στη δημοσιότητα οι βρετανικές Αρχές, ο 6χρονος ακούγεται επίσης να λέει «κανείς δεν θα με ταΐσει» γύρω στις 7 φορές μέσα σε διάστημα 44 δευτερολέπτων.

[...]
Άβαταρ μέλους
By dimik
#738290 Ενώ εγώ που το έπαιξα θαρραλέος έχω ακόμα το "no one loves me" στα αφτιά μου.....

Δεν υπάρχουν λόγια να το περιγράψουν.

< >
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#738294 Το είδα κατά λάθος στην τηλεόραση. Μου φαίνεται απίστευτο πως αυτό το παιδάκι δεν είναι εν ζωή γιατί 2 δίποδα ανθρωποειδή το άφησαν να πεθάνει από την πείνα. Πόσο απάνθρωπος είναι ο κοσμος μας. Κρίμα το παιδάκι που είχε την ατυχία να γεννηθεί σε αυτό το οικογενειακό περιβάλλον. ΖΩΑ!
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#747827 πως να καταφερω την ανηψουλα να σταματησει να ειναι καλομαθημενη σε φαγητα?

την εχουν μαθει με γλυκα γιαουρτακια και %^% μπλε και το μωρακι τωρα 2-3 μερες δεν εχει ενεργηθει και ουτε θελει να φαει τιποτα αλλο και κοντευω να τρελαθω απο τα νευρα
(εχει φαει 2 δαχτυλα μπατζινα γιατι της αρεσε η φετα..)
Άβαταρ μέλους
By dimitris
#747877
cabala10 έγραψε:πως να καταφερω την ανηψουλα να σταματησει να ειναι καλομαθημενη σε φαγητα?


Δεν μπορείς.
Αλλά και δε χρειάζεται κιόλας, αν δεν είσαι ο γονέας ή κηδεμόνας.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#747897
dimitris έγραψε:
cabala10 έγραψε:πως να καταφερω την ανηψουλα να σταματησει να ειναι καλομαθημενη σε φαγητα?


Δεν μπορείς.
Αλλά και δε χρειάζεται κιόλας, αν δεν είσαι ο γονέας ή κηδεμόνας.

ναι το ξερω αλλα οταν την προσεχω εγω εγω δεν μπορω να την ακουω να κλαιει επειδη δεν ειναι μακαρονια η μπατζινα η η η...δεν μπορει να τρωει μονο τρια φαγητα
Άβαταρ μέλους
By Chris
#747899 λολ. Ακουσα για καποιον που εχει παντα μαζι του ενα ταπερ σπανακορυζο, γιατι το μικρο τρωει μονο αυτο
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#747900 Συμφωνω κ εγω οτι για 2-3 ωρες που την έχεις δεν μπορείς να κάνεις τιποτα δυστυχώς. Βεβαια 2-3 ημερες νυστικη, θα περίμενα οτι θα "έσπαγε".

< >
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#747901 Η απαντηση σε ολα αυτα τα καπριτσια ειναι ξυλο :iconcool:
Τα καλυτερα παιδια εχουν μεγαλωσει με ξυλο

cabala10 έγραψε:πως να καταφερω την ανηψουλα να σταματησει να ειναι καλομαθημενη σε φαγητα?

την εχουν μαθει με γλυκα γιαουρτακια και %^% μπλε και το μωρακι τωρα 2-3 μερες δεν εχει ενεργηθει και ουτε θελει να φαει τιποτα αλλο και κοντευω να τρελαθω απο τα νευρα
(εχει φαει 2 δαχτυλα μπατζινα γιατι της αρεσε η φετα..)


κοιτα, δεν υπαρχει αμεσος κανονας.
Δυστυχως ειναι πολυ ευκολο να καλο-κακομαθεις ενα παιδι, ειδικα τοσο μωρο και δυσκολο να το ισιωσεις
η μονη λυση ειναι η αρνηση. Του αρνεισαι το γιαουρτακι, δινοντας παραλληλα μια αλλη επιλογη. Ας κλαψει.
Κανενας δεν επαθε ποτε τιποτα απο το κλαμα
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#747903
cabala10 έγραψε:
dimitris έγραψε:
cabala10 έγραψε:πως να καταφερω την ανηψουλα να σταματησει να ειναι καλομαθημενη σε φαγητα?


Δεν μπορείς.
Αλλά και δε χρειάζεται κιόλας, αν δεν είσαι ο γονέας ή κηδεμόνας.

ναι το ξερω αλλα οταν την προσεχω εγω εγω δεν μπορω να την ακουω να κλαιει επειδη δεν ειναι μακαρονια η μπατζινα η η η...δεν μπορει να τρωει μονο τρια φαγητα

Θες να της σπασεις τα νευρα για τις λιγες ωρες που την βλεπεις καθε βδομαδα; Υπαρχει η περιπτωση να μαθει να τρωει αυτο που της δινεις, υπαρχει και η περιπτωση να πει στην μαμα της "δεν θελω να παω στο θειο ξανα".

Αν οι γονεις δεν το κανουν εσυ δεν μπορεις να κανεις τιποτα.