Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#730742 Δες τον ενισχυτή στη κεραία, μπορεί να "δείχνει" normal, αλλά να έχει αρπάξει.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#731226 Αγόρασα την παρακάτω για τους γονείς. Ζήτησαν ό,τι πιο καλό σε Smart TV με 500€ περίπου και ιδανικά LG, ενώ απέκλεισαν την Samsung (όταν έχουν χαλάσει 3 Samsung Τηλεοράσεις και καμία LG στα χέρια σου, το βρίσκω λογικό).
https://www.lg.com/gr/tileoraseis/lg-50nano756pa
https://www.skroutz.gr/s/28220394/LG-Sm ... DR-50.html
Δεν την αγόρασα από το Electroholic, γιατί η παράδοση ήταν κουκουρούκου, αλλά από όποιον έλεγε πως την έχει ετοιμοπαράδοτη.
Ενθουσιάστηκαν επίσης όταν τους είπα πως μπορούν να μιλάνε στο τηλεκοντρόλ και να ψάχνουν στο Youtube. :lol:
Άβαταρ μέλους
By alex
#731249 ωραια ειναι..αν δεν εχεις καμμια μεγαλυτερη απιτηση για αξιοποιηση νομιζω οτι ειναι το ποσο των 500 ειναι το ιδανικο ταβανι για μια αξιοπρεπη καλη τηελοραση.
εγω βεβαια θα πηγαινα στην σαμυ,ειμαι ευχαριστημενος.
Άβαταρ μέλους
By nEK
#731338 Πηρα μια LG πριν λιγες μερες. Χθες μου εκανε κατι νουμερα στο τηλεοπτικο δεκτη με χιονια πολυχρωμα, για λιγο, μετα απο γυρισμα απο youtube. Επισης σημερα αποσυνδεθηκε το wifi και επρεπε να περασει καμια ωρα με πολλες προσπαθειες και δοκιμες να συνδεθει ξανα...
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#734289 Χθές το βράδυ έκανε ένα τσαφ η τηλεόραση και έσβησε.
Να εκαψε καμια ασφάλεια? Τροφοδοτικό?
Πόσο εύκολα αλλάζεται έχει κανείς ιδέα?
Η tv είναι Samsung lcd 55αρα δεκαετίας+.
Πρέπει να είναι η LE55B650 αν δεν κάνω λάθος.
Έχουν ασφάλεια αυτές άραγε?
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#734291 Αναλόγως τι έβλεπες

Άμα παρακολουθούσες οπεν δεν θα είχες κανένα πρόβλημα ποτέ αλλά υποψιάζομαι ότι έβλεπες μεγκα
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#734304 Μπα, σερφαρα κάπου, δε βλέπω σχεδόν καθόλου κανάλια.
Σαν οθόνη χρησιμοποιείται κυρίως, με ένα μίνι PC. Ταινιες, playstation κλπ.

Είχε κάνει και μια διακοπή ρεύματος προηγουμένως. Μάλλον έπαιξε το ρόλο της και αυτή..
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#734319 Ναι ρε σε πειράζω. Άμα δεν ανοίγει καν,το πρώτο πράγμα που κοιτάς σε οποιαδήποτε συσκευή είναι τροφοδοτικό
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#734329 Τροφοδοτικό μου είπε κι ένα μαστορι.
Πρέπει να του τη πάω και είναι γομαρι γμτ.
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#742786 Φτηνή 43άρα για το χωριό, για τα πεθερικά. Να πάω σε πολύ φτηνιάρική (F&U ή οτιδήποτε άλλο) ή να πάω σε LG που έχει τουλάχιστον πολύ καλό λειτουργικό. Οτι προτείνεται κάλο είναι, για μπάτζετ όχι πάνω από 400€
Άβαταρ μέλους
By mirage
#742790 Σε αναλόγη φάση τον Οκτώβριο ψώνισα μια Panasonic για την μητέρα μου. Για την χρήση που κάνει είναι απόλυτα ευχαριστημένη. Τπτ φοβερό εννοείται αλλα για την τιμή της ήταν ΟΚ.
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#742823 Ακούω πολύ καλά λόγια για τις TCL, τι λέτε? Μήπως τους μπλέξω με το android και τις αναβαθμίσεις και πρέπει να τρέχω να τα κάνω εγώ?
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#742825
cmarin έγραψε:Φτηνή 43άρα για το χωριό, για τα πεθερικά. Να πάω σε πολύ φτηνιάρική (F&U ή οτιδήποτε άλλο) ή να πάω σε LG που έχει τουλάχιστον πολύ καλό λειτουργικό. Οτι προτείνεται κάλο είναι, για μπάτζετ όχι πάνω από 400€

Εγώ για τους γονείς πήρα LG κυρίως γιατί το τηλεκοντρόλ είναι άψογο χάρις και στην αναγνώριση φωνής που καταλαβαίνει και ελληνικά. Έτσι στο Youtube ή στο Netflix δεν χρειάζεται να πληκτρολογείς.
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#742831
Anonymous Founder έγραψε:
cmarin έγραψε:Φτηνή 43άρα για το χωριό, για τα πεθερικά. Να πάω σε πολύ φτηνιάρική (F&U ή οτιδήποτε άλλο) ή να πάω σε LG που έχει τουλάχιστον πολύ καλό λειτουργικό. Οτι προτείνεται κάλο είναι, για μπάτζετ όχι πάνω από 400€

Εγώ για τους γονείς πήρα LG κυρίως γιατί το τηλεκοντρόλ είναι άψογο χάρις και στην αναγνώριση φωνής που καταλαβαίνει και ελληνικά. Έτσι στο Youtube ή στο Netflix δεν χρειάζεται να πληκτρολογείς.

Το έχω δει. Είναι στα έξτρα νομίζω δεν πάει μαζί....σωστά?
Τελευταία επεξεργασία από cmarin και 16 Δεκ 2021, 14:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά