Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#712238 Αναλόγως την τηλεόραση και την χρήση. Αλλά σε κάθε περίπτωση, πρώτα αγοράζεις τηλεόραση και αν δεν σε ικανοποιεί, αγοράζεις καλύτερο ήχο.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#712258
Ove20 έγραψε:
NickTG έγραψε:
popolaros έγραψε:
Hellenic tifosi έγραψε:Ευχαριστώ! Έχω μια αίσθηση λοιπόν το που να κινηθουμε - δε με επείγει ιδιαίτερα η αγορά, οπότε μπορουμε να ειμαστε σε φάση... βλέποντας και κάνοντας. Έχοντας δηλ. 1-2 μοντέλα σταμπαρισμένα, μπορώ να περιμένω μια προσφορά.

Πιο πολύ δεν αντιλαμβάνομαι με τον ήχο τι παιζει. Μπορουμε δηλ. να παρουμε μια ηχόμπαρα των 200-300 ευρω και να παιζει απο εκει ο ηχος της τβ, η ας πουμε αν θες να παιξεις μουσική να στριμαρεις απο εκει ηχο απο youtube premium, spotify ή ο,τι άλλο χρησιμοποιείς;

edit: τώρα διαβαζω ότι με το νεο πρότυπο ARC μπορείς να κάνεις παπάδες στις συνδέσεις!



ηχομπαρα με 200-300 , δεν νομιζω οτι αξιζει.


Σε σχέση με τα ηχεία των περισσότερων τηλεοράσεων?
Μια με κάτι πάνω από 100€ πήρα και πάλι δεν έχει επαφή με τα ενσωματωμένα.


Tα ηχεία μιας καλής 55αρας μια χαρά κάνουν την δουλειά τους. Hellenic tifosi θα εκπλαγείς από το πόσο καλά ακούγονται. Η ηχόμπαρα εννοείται είναι καλή αλλά και τα ενσωματωμένα ηχεία δεν είναι της κακιάς ώρας.


Δεν είπα πως δεν κάνουν τη δουλειά τους.
Είπα πως δεν έχουν επαφή ακόμα και με μια soundbar των 100κατι ευρώ.
Διαφορετικό πράγμα.
Δεν είναι πως είναι κάποιο απαραίτητο έξοδο προφανώς αλλά βελτίωση θα δει σίγουρα όποιος το αποφασίσει.
Άβαταρ μέλους
By pro
#712281 Πήρα αυτή black friday με 75 ευρώ, κανονικά έχει 100-120 ευρώ.

https://www.skroutz.gr/s/18454804/Creative-Speaker-Stage-2-1.html#specs

Είναι τρομερή αναβάθμιση από τα ηχεία της τηλεόρασης - ίσως εξαιρούνται κάποιες ελάχιστες και πολύ ακριβές. Μέχρι και ARC έχει.

Αντίστοιχα με 120 περίπου υπάρχει η crystal audio 240, επίσης πολύ καλή.
Άβαταρ μέλους
By Hellenic tifosi
#712296
Anonymous Founder έγραψε:Αναλόγως την τηλεόραση και την χρήση. Αλλά σε κάθε περίπτωση, πρώτα αγοράζεις τηλεόραση και αν δεν σε ικανοποιεί, αγοράζεις καλύτερο ήχο.


Αυτο εννοειται!

Επειδη και το σπίτι ειναι νέο, στην αρχή θα μπουμε με την υπάρχουσα, πάνω σε τραπεζάκι ικεα του 5ευρου :lol:

Οταν με το καλο βρεθει η ευκαιρία θα παίξει και βραχίονας στον τοίχο.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#712520 Ποπολαρε δεν θα μαστε με τα καλα μας. Μαλακωσες Ποπολαρε. Μα να δινεις κλικ στο πιο ΣΑΠΙΟ μαγαζακι της Ελλαδας; :vava:


https://www.skroutz.gr/m/1389/Media-Markt#shop-reviews

Μ
Α
Κ
Ρ
Υ
Α
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#712569 Πάντως στο μαγαζάκι που λες έχει 30% επιστροφή με κάρτες της Πειραιώς αυτές τις μέρες και βγαίνουν πολλές TV σε τιμές λουκούμι
Άβαταρ μέλους
By g8777
#712571 Διαβασε προσεκτικα τι εγραψα. ΤΟ ΠΙΟ ΣΑΠΙΟ. Προσφορες που ακυρωνουν, Γολγοθας με after sales σαπιορτ, "προσφορες" που αιωρουνται για κανα μηνα μεχρι να αποφασισουν αν και σε ποιους θα δωσουν, μην λεμε τα αυτονοητα τωρα, δες κριτικες στο σκρουτζ.

Yellows λεει. ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ.

Ασιμω μην με ξαναενοχλησεις με ανοησηματα οταν βλεπω Zig & Sharko , θα σφαχτουμε στο λεω.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#712574 Πάντως αγοράστηκε από εκεί σήμερα 55αρα LG σε τελική τιμή -25% από το φτηνότερο σκρουτζομαγαζο. Τα yellows πιστωθηκαν επιτόπου και εξαργυρωθηκαν στον διπλανό Σκλαβενίτη.
Φορτώθηκε επί τόπου και παίζει ήδη. Δεν το λες κακό deal
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#712575 Το σάπιο μαγαζάκι που λέει ο g καθώς και ο Θεοδόσης με τις δόσεις, έχουν δεχθεί άπειρες καταγγελίες σε συνήγορο κτλ αλλά δεν ιδρώνει αυτάκι. Όχι μόνο καθυστερούν (εώς και μήνα) τις παραδόσεις (σε προϊόντα που ενώ ήταν διαθέσιμα ξαφνικά είναι μη διαθέσιμα) αλλά καθυστερούν και τις επιστροφές χρημάτων (έως άλλες 20 ημέρες έχω ακούσει - λές να γίνεται παιχνίδι και με τα λεφτά του κοσμάκη;). Οκ Asimov, καλές οι εκπτώσεις αλλά χωρίς προϊόν δεν υπάρχει και η έκπτωση του.

Συν τοις άλλοις, γ@μ@ν3 την αγορά: ο πελάτης αποκτά κακή εμπειρία, νομίζει ότι όλα τα καταστήματα υιοθετούν ανάλογες συμπεριφορές, γίνεται ακόμα πιο διστακτικός σε ηλεκτρονικές αγορές και η αντικαταβολή πάει σύννεφο (χέρι χέρι με την φοροδιαφυγή).
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#712576 Παίδες συμφωνώ, δεν είμαι φαν. Αλλά η προσφορά είναι πραγματική.
Μιλάω πάντα για αγορά στο κατάστημα. Διαδικτυακά δεν θα ψώνιζα από αυτούς έτσι κι αλλιώς, κι εγώ δεν έχω ακούσει τα καλύτερα.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#712577 Αυτο και το αδελφο (πλεον) Public εχουν ξεφυγει. Παρηγγειλα απο το eshop τους 21/04 και ηδη ειμαστε στην 2η ακυρωση εκτιμωμενης παραδοσης

(
κατάσταση σύνολο
Tesla Model S Plaid+ Σε αναμονή από προμηθευτή, (Εκτιμώμενη ημ/νία: 25/06/2021) 57333,99 €
)

:s_hang


Και τοτε γιατι με αφηνεις και το παραγγελνω ρε Λογοκρισια αφου ουτε καν ξερεις αν και ποτε θα παραλαβεις;;; :x

Ξεπερασαν και τον Κωτσο. :s_coffee
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#712579 Δεν αφορά τηλεόραση αλλά φουρνο και η εμπειρία είναι τραγική!
Παρότι παραδοθηκε 3 μέρες μετά την παραγγελία, εν μέσω καραντινας, ο φούρνος ήρθε συσκευασμένος κανονικά αλλά χτυπημένος στην πισω- πάνω πλευρα.
Επικοινώνησα με το κατάστημα και δέκα μέρες μετά με το κατάστημα και την Bosch. Η δεύτερη σε μία βδομάδα έστειλε τεχνικό να τον δει όπου αφαίρεσε το καπάκι και μου έδειξε ότι δεν είχε κάτι από κάτω, εκτός από κενό.
Αυτό ζητουσα άλλωστε, μία διαβεβαιώση ότι είναι οκ.

Εγκαταστάθηκε ο φούρνος, όλα καλά όμως ακόμα δεν είχε επικοινωνήσει το κατάστημα.

Επικοινώνησα εγώ για να παρουν την παλια συσκευή για ανακύκλωση και να μου δώσουν την επιταγή των 30€.

Μετά από 2,5 μήνες αναμονής και 6-7 δικών μου οχλησεων αξιωθηκαν να τη πάρουν την Δευτέρα που μας πέρασε.

Η δωροεπιταγή αγνοείται ακόμα.

Θα τους παρει ο διάολος σε όλα τα φόρα και κοινωνικα δίκτυα όταν την παρω που θα έχει τελειώσει η περιπετεια.

SABENA γι όσους θυμουνται.

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By g8777
#712580 Για Κωτσο λες; Αναλογη εμπειρια, μου εδωσαν ομως τηλεφωνικα τον εκπτωτικο κωδικο την 2η φορα που τους πηρα.