Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#614204 Είναι αδιάφορο που θα μπει. Σημασία έχει να βλέπεις ανθρώπινα. 32 ίντσες είναι λίγες, για οπουδήποτε σήμερα, όταν με 50€ , παίρνεις 43" και συνήθως και σε καλύτερη ανάλυση.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#614210 Αν πάω σε 43 ίντσες το πιο πιθανό είναι πως σε μια βδομάδα θα την έχω ξηλώσει με τον ώμο μου, καθώς θα περνάω από εκεί, εκτός και αν την βάλω στο ταβάνι! :lol:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#614211
Anonymous Founder έγραψε:Είναι αδιάφορο που θα μπει. Σημασία έχει να βλέπεις ανθρώπινα. 32 ίντσες είναι λίγες, για οπουδήποτε σήμερα, όταν με 50€ , παίρνεις 43" και συνήθως και σε καλύτερη ανάλυση.


Mιλαμε για κρεβατοκάμαρα ελληνικού σπιτιού; :hmmm:

Που ζείτε ρε λεφταδες; :hmmm: (οtso mode on)
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#614212 Μιλάμε για 2.5 μέτρα απόσταση.
Ο μόνος λόγος να μην πάρει 43" είναι να μην έχει χώρο να τη βάλει.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#614214
axel12p έγραψε:Αν πάω σε 43 ίντσες το πιο πιθανό είναι πως σε μια βδομάδα θα την έχω ξηλώσει με τον ώμο μου, καθώς θα περνάω από εκεί, εκτός και αν την βάλω στο ταβάνι! :lol:

Στην κρεβατοκάμαρα βολεύει να τοποθετηθεί στον τοίχο κατευθείαν και όχι σε έπιπλο και γενικώς αρκετά ψηλά, γιατί βλέπεις πάντα ξάπλα και όχι καθιστός.
Εικόνα

Τα 2.5 μέτρα απόσταση είναι το κεφαλάρι-τοίχος; Τότε, η απόσταση που θα βλέπεις, θα είναι ακόμη μεγαλύτερη (είναι η υποτείνουσα του θεωρητικού ορθογώνιου τριγώνου). Οι 43" είναι ικανοποιητικές σε αυτή την απόσταση, προφανώς και αν μπορούσες να πας παραπάνω, θα ήταν ακόμη καλύτερα.
Οι 32" είναι οριακές και μόνον αν δεν υπάρχει χώρος να τοποθετηθεί μεγαλύτερη τηλεόραση έχουν νόημα.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#614219
Anonymous Founder έγραψε:
axel12p έγραψε:Αν πάω σε 43 ίντσες το πιο πιθανό είναι πως σε μια βδομάδα θα την έχω ξηλώσει με τον ώμο μου, καθώς θα περνάω από εκεί, εκτός και αν την βάλω στο ταβάνι! :lol:

Στην κρεβατοκάμαρα βολεύει να τοποθετηθεί στον τοίχο κατευθείαν και όχι σε έπιπλο και γενικώς αρκετά ψηλά, γιατί βλέπεις πάντα ξάπλα και όχι καθιστός.
Εικόνα

Τα 2.5 μέτρα απόσταση είναι το κεφαλάρι-τοίχος; Τότε, η απόσταση που θα βλέπεις, θα είναι ακόμη μεγαλύτερη (είναι η υποτείνουσα του θεωρητικού ορθογώνιου τριγώνου). Οι 43" είναι ικανοποιητικές σε αυτή την απόσταση, προφανώς και αν μπορούσες να πας παραπάνω, θα ήταν ακόμη καλύτερα.
Οι 32" είναι οριακές και μόνον αν δεν υπάρχει χώρος να τοποθετηθεί μεγαλύτερη τηλεόραση έχουν νόημα.

Το σχημα εχει ενα λαθος, η θεση του κεφαλιου δεν αλλαζει στο κρεβατι, ειναι εκει που ειναι το κεφαλαρι, δεν παει πιο πισω.

Απο εκει και περα επειδη εβαλα το καλοκαιρι την παλια 32αρα στο υ/δ μπορω να πω οτι δεν θα ηθελα μεγαλυτερη. Εκει θα δω μια σειρα ετσι να περασει η ωρα μεχρι να νυσταξω. Ταινιες, σειρες σε 4Κ , ποδοσφαιρο , F1, Moto GP κλπ στην μεγαλη στο σαλονι.
Επισης επειδη μιλαμε για υπνοδωματιο το φως που βγαζει ακομα και η 32αρα ειναι ενοχλητικο στα ματια αν δεν αναβεις αλλο φως. Ευτυχως που σαν Philips εχει ambilight και το χρησιμοποιω για να εχει φως το δωματιο.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#614223 Έχει λάθος μεν, αλλά αυτό που θέλει να πει είναι πως το κεφάλι θα έχει ένα μαξιλάρι και θα είναι σε κλίση, και δεν θα βλέπει ευθεία εμπρός. Όσο για το φως, μπορείς να παίξεις με τα χρώματα της τηλεόρασης, ή ν'ανοίξεις ένα πορτατίφ.
Η ερώτηση είναι απλή: αν είχες 32άρα, καλά έκανες και την έβαλες στο υπνοδωμάτιο. Αν αύριο σου χαλάσει, θα πας να πάρεις 32" πάλι, ή θα πάρεις 43" ή μεγαλύτερη;
Άβαταρ μέλους
By elteo
#614224 Εγώ συνειδητά πήρα πριν κάνα 2μηνο 32αρα. Και είναι μια χαρά. Τι να πω.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#614225 Εντάξει, δεν θα σε μαλώσουμε κιόλας! :lol:
Απλά, συνήθως βολεύει να μεταφέρεις του σαλονιού στην κρεβατοκάμαρα και να πάρεις μεγαλύτερη στο σαλόνι. Εγώ αυτό ετοιμάζομαι να κάνω, αν μου κάνουν την χάρη τα καταστήματα στην Black Friday.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#614226 Έβαλα χθες μία 32αρα που είχε η γυναίκα στο δεύτερο υπνοδωμάτιο και γελάει ο κόσμος. Δεν καταδέχτηκα καν να την ανοίξω να δω αν δουλεύει η κεραία. Απόσταση 3μ σίγουρα.

Δεν ξέρω αν συμφωνείτε αλλά μου φαίνεται τρομερά αναχρονιστική η tv στο υπνοδωμάτιο. :hmmm: Η μόνη ασχολία με media στο υπνοδωμάτιο γίνεται με το κινητό ή το tablet.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#614235
Anonymous Founder έγραψε:Έχει λάθος μεν, αλλά αυτό που θέλει να πει είναι πως το κεφάλι θα έχει ένα μαξιλάρι και θα είναι σε κλίση, και δεν θα βλέπει ευθεία εμπρός. Όσο για το φως, μπορείς να παίξεις με τα χρώματα της τηλεόρασης, ή ν'ανοίξεις ένα πορτατίφ.
Η ερώτηση είναι απλή: αν είχες 32άρα, καλά έκανες και την έβαλες στο υπνοδωμάτιο. Αν αύριο σου χαλάσει, θα πας να πάρεις 32" πάλι, ή θα πάρεις 43" ή μεγαλύτερη;

Δεν θα παρω τιποτα. Την ειχα σε λειτουργια και την εβαλα. Αν χαλασει θα την πεταξω και δεν θα παρω αλλη στην θεση της
Ειμαι εναντια στην τηλεοραση στο υ/δ. Εκει παω μονο για υπνο, :shifty: , και μισαωρο διαβασμα βιβλιου ( μετα κοιμαμαι ).
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#614239
gianik έγραψε:Sex κάνεις πριν ή μετά τον υπνο; :)

.

Πριν , κατα την διαρκεια, μετα, ποιος μετραει; :shifty:
Άβαταρ μέλους
By gakost
#614247
Deleted User 1 έγραψε:Έβαλα χθες μία 32αρα που είχε η γυναίκα στο δεύτερο υπνοδωμάτιο και γελάει ο κόσμος. Δεν καταδέχτηκα καν να την ανοίξω να δω αν δουλεύει η κεραία. Απόσταση 3μ σίγουρα.

Δεν ξέρω αν συμφωνείτε αλλά μου φαίνεται τρομερά αναχρονιστική η tv στο υπνοδωμάτιο. :hmmm: Η μόνη ασχολία με media στο υπνοδωμάτιο γίνεται με το κινητό ή το tablet.

Εγώ πάντως συμφωνώ. Δεν έχει νόημα η τηλεόραση σε υπνοδωμάτιο