Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#613056 Όμορφη όντως, με γεια! Ψάχνω κι εγώ μια 65", LG λογικά (και Sony δεν θα με χάλαγε αν την βρω με το Android και σε προσφορά, απλώς μάλλον δεν είναι το πορτοφόλι μου για την... μεγαλειότητά της! :lol: ).
Κάτι τέτοιο είναι το ιδανικό αν βγει καμιά προσφορά και πέσουμε χαμηλούτσικα (να, όχι πολύ, μέχρι τα 700€ λέω... :s_blush ).
https://www.skroutz.gr/s/18883193/LG-65UM7610.html

Κι εγώ θέλω μεταλλικό πλαίσιο, αλλά αν δεν τα καταφέρω, θα συμβιβαστώ και με το μαύρο πλαστικό, μόνον αισθητικοί είναι οι λόγοι προφανώς...
:help:

Άντε να δούμε, θα βρεθεί κάτι; Θα πήγαινα και στις 60", αλλά υπάρχει ελάχιστη ποικιλία εκεί. Οι επιλογές είναι ή 55" ή 65".
55" δεν θέλω, έχω 47" και θέλω κάτι σημαντικά μεγαλύτερο.
:s_blush
Άβαταρ μέλους
By nikos
#613065 Έιμαι της γνώμης ότι τόσο γρήγορα που αλλάζουν μοντέλα και πέφτουν τιμές δε πρέπει να δίνουμε και πολλά λεφτά για αυτό στις 55 είπα να δώσω 500

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#613083 Της ίδιας άποψης είμαι κι εγώ. Αλλά θέλω παραπάνω από 55" και περιμένω μπας και βγει καμιά καλή προσφορά τέτοιες μέρες. Είπα για άνω όριο τα 700€ που τα θεωρώ ΟΚ.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#613085 Σε λίγες μέρες θα αρχίσουν οι ανακοινώσεις για την black Friday
Παρακολούθησε την τιμή και ποτέ δεν ξέρεις.

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#613103 Πολύ ωραία φάση το τηλεκοντρόλ που το κουνάς στον αέρα. Το είδα σε φίλο. Μάλιστα αγόρασε μοντέλο που το περιείχε και δεν χρειαζόταν να πληρώσει επιπλέον. Το συνιστώ.

Του πεθερού μου που του χάλασε η LG 43 μέσα σε 2-3 χρόνια του πήρε η άλλη κόρη του μια TurboX, νομίζω 49άρα. Πολύ ξεβαμμένα/θολά χρώματα, μακριά.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#613104
sknipper έγραψε:
Του πεθερού μου που του χάλασε η LG 43 μέσα σε 2-3 χρόνια του πήρε η άλλη κόρη του μια TurboX, νομίζω 49άρα. Πολύ ξεβαμμένα/θολά χρώματα, μακριά.


Τόσο πολύ τον αγαπά; :shifty: :lol:
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#613114
elteo έγραψε:
sknipper έγραψε:
Του πεθερού μου που του χάλασε η LG 43 μέσα σε 2-3 χρόνια του πήρε η άλλη κόρη του μια TurboX, νομίζω 49άρα. Πολύ ξεβαμμένα/θολά χρώματα, μακριά.


Τόσο πολύ τον αγαπά; :shifty: :lol:
Δεν ήξερε, δεν ρώτησε...
Άβαταρ μέλους
By gianik
#613137 Το οτι χαλασε η Lg σε 2~3 χρονια ολοι το προσπερασαν... :lipsealed: Σαν ακουσαν ομως turbo x , triggered.... :lol:
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#613482
gianik έγραψε:Το οτι χαλασε η Lg σε 2~3 χρονια ολοι το προσπερασαν... :lipsealed: Σαν ακουσαν ομως turbo x , triggered.... :lol:
Ναι, κι εμένα μου έκανε εντύπωση ότι το προσπεράσανε.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#613484 Μπορεί να τα "παίρνουμε"από την LG, όπως έκαναν άλλα -ειδικά :shifty: - fora που προωθούσαν τις Samsung :innocent:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#613502
Dodger έγραψε:Μπορεί να τα "παίρνουμε"από την LG, όπως έκαναν άλλα -ειδικά :shifty: - fora που προωθούσαν τις Samsung :innocent:

Μα δεν βλεπεις, ολοι με LG ειμαστε εδω μεσα :innocent:

Συν,
https://www.businessinsider.com/netflix ... -1-2019-11
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#613508 Πού τέτοια τύχη, να τα παίρνω από την LG... Αν τα έπαιρνα, δεν θα ξεροστάλιαζα κάθε μέρα να κοιτάω αν θα πέσει το μοντέλο που με ενδιαφέρει 200€. Θα μου την είχε κάνει δώρο! :lol:
Το ότι είναι είδηση πως μια LG χάλασε στα 2-3 χρόνια πάντως, ενώ για μια Turbo-X θα θεωρούνταν φυσιολογικό, δείχνει ακριβώς αυτό που λέμε...
Προσωπικά, κάποτε αγόραζα Samsung όπως και όλη η οικογένεια, η πρώτη μου LCD ήταν Samsung και είναι η μόνη που δουλεύει ακόμη. Όταν οι υπόλοιπες 4 (τέσσερις) που είχαμε αγοράσει χάλασαν, και στην θέση τους ήρθαν LG οι οποίες ΟΛΕΣ δουλεύουν ακόμη, αυτή η δική μου μικρή προσωπική στατιστική, με κάνει να ψάχνω μόνον στην LG (ειδικά από την στιγμή που έχει μοντέλα για κάθε πορτοφόλι).
Επί της ουσίας δεν υπάρχει ανταγωνισμός μετά, αν δεν πάρεις LG πας στους κινέζους. Οι πάλαι ποτέ κραταιές ιαπωνικές, πουλάνε είτε μόνον σήμα και από κάτω είναι κινέζικο ή τούρκικο φασόν (Hitachi, Toshiba) ή αγοράζουν τεχνολογία από τους Κορεάτες και πουλάνε ακριβότερα (βλ. Sony).
Προφανώς δεν θα πω πως είναι μονόδρομος η LG ή δεν αξίζει να πάρεις Sony (πχ κάποιος μπορεί να γουστάρει το Android που είναι βασικό feature της Sony και γι' αυτό να δώσει τα παραπάνω χρήματα που ζητάει).
Βασικό για μένα είναι να ξέρεις πάντα τι αγοράζεις. Πχ η Hisense είναι πολύ πιο ποιοτική κατασκευή από μια Hitachi ή Toshiba, κι ας είναι κινέζικη. Γιατί οι άλλες, είναι φασόν, αγνώστου προέλευσης. Καλά, κάτι F&U ή Turbo-X είναι μόνον για ξενοδοχεία, πρέπει κάποιος να αδιαφορεί πλήρως γι' αυτό που βλέπει για να πάει ν' αγοράσει ένα τέτοιο παλτό.
Άβαταρ μέλους
By babakos
#613525 Η δική μας πρώτη (επίπεδη) TV ήταν μια LG 47άρα η οποία έχει ήδη κλείσει μια δεκαετία (σκληρής) χρήσης . Ειδικά τα τελευταία τρία χρόνια την έχει η πεθερά μου σε 24Χ7 operation και μόλις πρόσφατα άρχισε να δείχνει οτι το τέλος της (της τηλεόρασης ) πλησιάζει

Επίσης κάποιες 32άρες Samsung που έχουμε δεν εχουν εμφανίσει κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής και εχουν κλείσει την πενταετία.

Πάντως στα δικά μου μάτια και συγκρινοντας παρόμοιες τεχνολογίες (LED - LED , OLED - OLED) σε μοντέλα παραπλήσιου (κατά το δυνατόν) κόστους νομίζω οτι γενικά την καλύτερη επεξεργασία εικόνας και τα λιγότερα artifacts τα έχουν οι Sony.

Συμφωνώ οτι οι Hisense εχουν πολύ καλό Value for money και αξίζουν της προσοχής μας..
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#613528 Σαφώς και δεν εννοώ ότι τα παίρνουμε από την LG, όταν κάποιο/α ειδικά fora προωθούσαν ΜΟΝΟ τις Samsung. Συμφωνώ σε όλα όσα λες παραπάνω, η μόνη μου ένσταση έχει να κάνει με τα ξενοδοχεία.Σε ό,τι έχω πάει (κανονικό ή ημιδιαμονής :shifty: :innocent: ) LG βλέπω. Έχω αγοράσει 6 LG (σπίτια και εξοχικά, αδέρφια και γονείς) και οι 5 δουλεύουν άψογα και απροβλημάτιστα, η μία έβγαλε πρόβλημα στα 4 χρόνια και με την επισκευή συνεχίζει ακάθεκτη. Η 42αρα αγορασμένη το 2008 βαράει ανελέητα :metalo: