Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Govus
#613530 Μόνο εγώ έχω Panasonic μου φαίνεται :lol: .
Αλήθεια, τι απέγιναν οι τηλεοράσεις τους; Όλο και λιγότερες βλέπω, όταν μπαίνω να δω στο σκρουτζ από περιέργεια :hmmm: ...
Άβαταρ μέλους
By dekouk
#613531
Govus έγραψε:Μόνο εγώ έχω Panasonic μου φαίνεται .
Αλήθεια, τι απέγιναν οι τηλεοράσεις τους; Όλο και λιγότερες βλέπω, όταν μπαίνω να δω στο σκρουτζ από περιέργεια :hmmm: ...
Κ ένας εγώ με plasma δεκαετίας σχεδόν, με τεχνολογία απο kuro pioneer. Vt20 50'.Αρνειται να χαλάσει! Βέβαια τότε ήταν ακριβή... Η πρώτη με 3d,

< Note >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#613562
Govus έγραψε:Μόνο εγώ έχω Panasonic μου φαίνεται :lol: .
Αλήθεια, τι απέγιναν οι τηλεοράσεις τους; Όλο και λιγότερες βλέπω, όταν μπαίνω να δω στο σκρουτζ από περιέργεια :hmmm: ...


Eγώ έχω 2 Toshiba (κατ'όνομα) :lol:
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#613566
Govus έγραψε:Μόνο εγώ έχω Panasonic μου φαίνεται :lol: .
Αλήθεια, τι απέγιναν οι τηλεοράσεις τους; Όλο και λιγότερες βλέπω, όταν μπαίνω να δω στο σκρουτζ από περιέργεια :hmmm: ...
Αν έχω καταλάβει καλά πρέπει να είναι η μόνη που παίζει από τα παλιά καλά ιαπωνικά Μπραντ...
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#613606
Νίκος Παππάς έγραψε:Μα δεν βλεπεις, ολοι με LG ειμαστε εδω μεσα :innocent:


Να πω την αληθεια ειχα μεινει πολυ πισω στις TV. Τωρα επειδη ειναι στα τελευταια της αυτη που εχω (θελει 2-3 ανοιγοκλεισιματα για να παρει μπροστα :s_tongue ) αρχισα να παρακολουθω το συγκεκριμενο τοπικο. Με πολυ λογικα επιχειρηματα που εχω διαβασει απο εσας εδω μεσα, με κανατε LGακια και μενα :s_yes
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#613648
kubiak έγραψε:
Govus έγραψε:Μόνο εγώ έχω Panasonic μου φαίνεται :lol: .
Αλήθεια, τι απέγιναν οι τηλεοράσεις τους; Όλο και λιγότερες βλέπω, όταν μπαίνω να δω στο σκρουτζ από περιέργεια :hmmm: ...
Αν έχω καταλάβει καλά πρέπει να είναι η μόνη που παίζει από τα παλιά καλά ιαπωνικά Μπραντ...

Αντίστοιχη φάση με την Sony είναι, αλλά δυστυχώς γι' αυτήν όχι με το ίδιο δυνατό brand-name.
Εξακολουθεί να φτιάχνει καλές τηλεοράσεις, αλλά δεν είναι ούτε πλούσια η γκάμα της, ούτε ανταγωνιστικές οι τιμές της.
Στην Ελλάδα δεν έχει και δυνατή αντιπροσωπεία ίσως; Δεν γνωρίζω γιατί δεν πολυακούγεται.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#613679 Κι εγώ έχω Panasonic (55", εξαετίας πια...).
Από εικόνα πολύ ευχαριστημένος. Το μόνο που μπορώ να της προσάψω είναι ότι εδώ και 2-3 χρόνια δεν υποστηρίζει στις εφαρμογές της το YouTube (και γενικά έχει πολύ περιορισμένη γκάμα εφαρμογών).

< >
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#614157 Για τηλεόραση υπνοδωματίου, ποια από τις παρακάτω θα επιλέγατε;
https://www.you.gr/tileorasi-ichos/tileoraseis-ana-brand/oles-oi-tileoraseis/tileorasi-lg-32-full-hd-tv-smart-dvb-t2-s2-netflix?source=referrals
https://www.you.gr/tileorasi-ichos/tileoraseis-ana-brand/oles-oi-tileoraseis/tileorasi-toshiba-40-full-hd-tv-smart-dvb-t2-s2-ne?source=referrals

Η απόσταση θα είναι γύρω στα 2.5 μέτρα, ενώ με ενδιαφέρει να είναι smart TV, ώστε να έχω Youtube και να παίζει από κανένα φλασάκι καμιά ταινεία (οπότε να υποστηρίζει και Ελληνικού υπότιτλους).
Η LG μου φάνηκε καλύτερη και πιο "σίγουρη" επιλογή, από την άλλη όμως μου φαίνονται λίγες οι 32 ίντσες.
Αξίζει να περιμένω τις προσφορές της Black Friday;

Γενικά στην αγορά φαίνεται να υπάρχει ένα μεγάλο κενό ανάμεσα στις 32" και την αμέσως μεγαλύτερη διάσταση. Οι 37άρες έχουν πλέον καταργηθεί, ενώ νιώθω πως και οι 40άρες, σταδιακά αντικαθίστανται από τις 43 ίντσες.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#614164 Δεν ξέρω πόση είναι η κρεβατοκάμαρα σου αλλά 43 ιντσες είναι πάρα πολλές.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#614165
axel12p έγραψε:Για τηλεόραση υπνοδωματίου, ποια από τις παρακάτω θα επιλέγατε;
https://www.you.gr/tileorasi-ichos/tileoraseis-ana-brand/oles-oi-tileoraseis/tileorasi-lg-32-full-hd-tv-smart-dvb-t2-s2-netflix?source=referrals
https://www.you.gr/tileorasi-ichos/tileoraseis-ana-brand/oles-oi-tileoraseis/tileorasi-toshiba-40-full-hd-tv-smart-dvb-t2-s2-ne?source=referrals

Η απόσταση θα είναι γύρω στα 2.5 μέτρα, ενώ με ενδιαφέρει να είναι smart TV, ώστε να έχω Youtube και να παίζει από κανένα φλασάκι καμιά ταινεία (οπότε να υποστηρίζει και Ελληνικού υπότιτλους).
Η LG μου φάνηκε καλύτερη και πιο "σίγουρη" επιλογή, από την άλλη όμως μου φαίνονται λίγες οι 32 ίντσες.
Αξίζει να περιμένω τις προσφορές της Black Friday;

Γενικά στην αγορά φαίνεται να υπάρχει ένα μεγάλο κενό ανάμεσα στις 32" και την αμέσως μεγαλύτερη διάσταση. Οι 37άρες έχουν πλέον καταργηθεί, ενώ νιώθω πως και οι 40άρες, σταδιακά αντικαθίστανται από τις 43 ίντσες.
Την LG την αγόρασα προ 2 εβδομάδων.. Πολύ καλή επιλογή.. Άμεση σύνδεση με WiFi, πολύ γρήγορο menu, netflix κλπ... Χτύπα την άφοβα...

.
Άβαταρ μέλους
By nikos
#614193 Είμαι στην ίδια φάση στη κρεβατοκαμαρα axel.
Η lg είναι καλή. Εμένα οι 32 μου φαίνονται μικρές. Μάλλον 43 είναι η καλύτερη διασταση

< Note >
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#614195
elteo έγραψε:Δεν ξέρω πόση είναι η κρεβατοκάμαρα σου αλλά 43 ιντσες είναι πάρα πολλές.

Και εμένα οι 43 μου φαίνονται υπερβολικές, για αυτό και η δεύτερη που έβαλα είναι 40άρα.

Απλά η LG μου φαίνεται καλύτερη επιλογή από την Toshiba, για αυτό δεν ξέρω τι να κάνω. Αν υπήρχε η LG σε 40 ίντσες και σε λογική τιμή, την χτυπούσα άμεσα.

Πρακτικά θα ήθελα μάλλον κάτι ενδιάμεσο, μια 37άρα μάλλον, αλλά δεν υπάρχει τίποτα στην αγορά.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#614199 Εγώ θα διαφωνήσω, οι 43" είναι το ελάχιστο που θ' αγόραζα για την απόσταση των 2.5 μέτρων. Οι διαφορές στις τιμές είναι και πολύ μικρές εξάλλου, για ν'αξίζει να αγοράσεις μικρότερη. Δεν είναι τυχαίο που η αγορά πηγαίνει σε όλο και μεγαλύτερες ίντσες.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#614200
axel12p έγραψε:
elteo έγραψε:Δεν ξέρω πόση είναι η κρεβατοκάμαρα σου αλλά 43 ιντσες είναι πάρα πολλές.

Και εμένα οι 43 μου φαίνονται υπερβολικές, για αυτό και η δεύτερη που έβαλα είναι 40άρα.

Απλά η LG μου φαίνεται καλύτερη επιλογή από την Toshiba, για αυτό δεν ξέρω τι να κάνω. Αν υπήρχε η LG σε 40 ίντσες και σε λογική τιμή, την χτυπούσα άμεσα.

Πρακτικά θα ήθελα μάλλον κάτι ενδιάμεσο, μια 37άρα μάλλον, αλλά δεν υπάρχει τίποτα στην αγορά.


Οπως εχουν πει καμποσοι εδω μεσα, οι ιντζες δε χορταινονται φιλε. Συνηθιζονται ευκολα...

Οι περισσοτεροι που ξερω την πρωτη εβδομαδα που πηρανε καινουργια τηλεοραση λεγανε οτι ειναι τεραστια και μετα σκεφτονταν οτι τελικα χωραγε και λιγο μεγαλυτερη!