Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Chris
#711141 Κανενας δε ζηταει αποκλειστικα τηλεργασια (ή τηλεεργασια?). Ζηταμε, αυτοι που θελουν να εχουν τη δυνατοτητα να μην πατανε γραφειο για οσο θελουν. Αλλα οταν βγαινει και λεει 80/20, τολμα εσυ να κανεις 79/21

Πηρες κιολας γραμμη απο εργοδοσια γραναζι g? Αρχισες τα δεν "ειναι καλο για τον ψυχισμο σας, ο μανατζαραιος θελει να σας βλεπει να λιωνετε τα κορμια σας πανω στο γραφειο"? Εγω εχω καταληξει πως δεν ειναι καθολου καλο για την ψυχολογια μου να ξαναδω αυτες τις 50-100 φατσες που δεν εχω κανενα κοινο, καμια διαθεση να κανω φέικ συζητησεις πανω απο την καφετιερα, και να το παιζω κοινωνικος στις 9 δευτερα πρωι πριν το δευτερο καφε και το πεμπτο τσιγαρο, αλλα προτιμω να ξυπναω 9:20 και να λογκαρω με το βρακι οποτε γουσταρω. Αλλα αμα ο αλλος λεει 80/20, και οσονουπω 140/0, αντε κανε πως κουνιεσαι εσυ
Άβαταρ μέλους
By g8777
#711145 Στον πρώτο χρόνο τηλεεργασιας έτσι ακριβώς θα σκεφτόμουν και γω. :shifty:
Η διάχυση της εργασιακής \ προσωπικής ζωής, η αποξένωση από τις διαπροσωπικές σχέσεις (ναι ακόμα και με τους σάπιους συναδέλφους, είναι και αυτό μέσα στα μαθήματα της εργασιακής ζωής) ,η έλλειψη κινήτρου, αυτοσυγκέντρωσης κλπ δεν είναι επιπτώσεις άξιες προβληματισμού;

Συνεπώς

ΠΏΣ ΝΟΜΊΖΕΤΕ ΌΤΙ ΘΑ ΕΊΣΤΕ

Εικόνα

ΠΩΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΆ ΘΑ ΕΊΣΤΕ

Εικόνα

:s_roses
Άβαταρ μέλους
By Chris
#711146 Συζηταμε για κανονικες συνθηκες, ετσι? Με τα παιδια στο σχολειο, οχι κι αυτα τηλεσχολειο στα ποδια σου. Αρα τι προβλημα αυτοσυγκεντρωσης?* Το κινητρο μου ηταν και ειναι να μπαινει ο μισθος, δεν αλλαζει κατι εκει. Και τελοσπαντων, αν μου δωσουν την επιλογη, μια φορα τη βδομαδα/τις δυο βδομαδες, θα πηγαινω. Παρασκευη, για να παιρνω 2-3 παρταλια ακομα και να πηγαινουμε για μπυρες μετα. Δεν εχουν την ιδια γλυκα αν ξεκιναω απο το σπιτι


* Με δεδομενο τα αρκετα μ2, οχι ζευγαρι σε γκαρσονιερα πχ. Ο καθενας σε διαφορετικο δωματιο.

Γενικοτερα μιλωντας, η τωρινη κατασταση ηταν πολυ δυσκολη για ανθρωπους με δυσκολες συνθηκες στο σπιτι, ή τελειως μοναχικους, ή καποιους (λιγους πιστευω) που πραγματικα γουσταρουν τη φαση γραφειο. Η μεγαλη πλειοψηφια white collars περασε θαυμασια
Άβαταρ μέλους
By g8777
#711147 Ας μην αρχίσουμε τους αστερίσκους τώρα (τετραγωνικά, παιδιά, σκυλιά, γατιά). Δουλεύεις σε έναν χώρο οικείο με προσωπικές σου στιγμές, είναι φυσιολογικό να "εισβάλλουν" σκέψεις κατά την διάρκεια της εργασίας σου. Για να μην μιλήσω για το διπλανό tab "Black F1 driver rips apart young Dutch shemale "που είναι σε αναμονή εδώ και 10 λεπτά, άντε τελείωνε μωρη κάμπια με το γαμωμητινγκ να το γυρίσω εκεί.

Εγώ ξαναλέω, μίλησα μακροπρόθεσμα, όχι για ένα χρόνο και "ουαου τί γαμάτο είναι αυτό ρε παίδες πώς δεν το είχαμε σκεφτεί."

Θεώρησε το σαν Τέσλα. Θα κάνεις καμιά εικοσαρια 0-100 και μετά τί; Παπάρια.Παει το wow factor .
Άβαταρ μέλους
By drdino
#711150 Θα πάρεις OTA (no kink shaming here ) και θα έχεις όλα τα συστήματα ασφαλείας (safe word: τριφασικη ξυλοσομπα υγραερίου, να σε δω να το λες αυτό όταν είσαι σε κωλ με Ινδία) :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#711152
drdino έγραψε:Θα πάρεις OTA (no kink shaming here ) και θα έχεις όλα τα συστήματα ασφαλείας (safe word: τριφασικη ξυλοσομπα υγραερίου, να σε δω να το λες αυτό όταν είσαι σε κωλ με Ινδία) :rtfm:
Σε κωλ με Ινδία θα σε προλάβουν και θα μιλήσουν για τετραφασικη ξυλοσομπα απεμπλουτισμενου ουράνιου.

Οι συνολικά 2 εβδομάδες υποχρεωτικό wfh λόγω covid ήταν από τις χειρότερες εργασιακές μου μέρες πάρα το δικό μου χώρο, ησυχία, πόδια στο γραφείο, βρακι κατεβασμένο στα γόνατα και τεκίλα με πορτοκαλί κανέλα.

Άλλη φάση να βλέπεις φάτσες live και να ρίχνεις το καντηλακι μόλις κλείσεις την πόρτα του γραφείου.

Επιπλέον έχουν μάθει όλοι τα conference calls κλπ και κάθονται με τις ώρες και αναλύουν τα σωψυχα τους αντί να βγαίνει πραγματική δουλειά.

< >
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#711196
g8777 έγραψε:μην μιλήσω για το διπλανό tab "Black F1 driver rips apart young Dutch shemale "που είναι σε αναμονή εδώ και 10 λεπτά, άντε τελείωνε μωρη κάμπια με το γαμωμητινγκ να το γυρίσω εκεί.


Ρ Ε Μ Λ Κ :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Serf
#711428 Με εσανς από γραφείο συνοικεσίων.... Την άλλαξαν από χθες. Πλέον δεν ψάχνει για συνοδοιπόρο στη ζωή ...Εικόνα

< Note >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#711435 Ο γύφτος δλδ θέλει την Πατουλαινα ,α πάει αυτό, θέλει την Σταυρακαινα με 1500 ευρώ. Μόνο.

Αυτό εδώ δλδ



το σουπερνοβα θηλυκότητας,το παλσαρ κουλτούρας το αποτιμά 1500 ευρώ. Δεν θέλω κάν να φανταστώ τι δίνει στα υπόλοιπα δουλικά του. :lipsealed:

#τροφήγιασκέψη
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#711444 Τι είναι marina patoulis II και marina patoulis III?
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#711446 Καλημερα σου μερα Τζι. Παρε ενα δωρακι απο μενα. Εσυ που εισαι ανοιχτοματης και δινεις βαση στις λεπτομερειες της εικονας, πιστευω θα το εκτιμησεις δεοντως :shifty:

Εικόνα