Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Govus
#727687 Γι' αυτό και οι ΕΛ θα έχουν μείνει γύρω στα 5 εκατομμύρια μέχρι το 2100 :thumbsup: ...

(edit: στο σχόλιο του Νίκου Παππά αναφέρομαι)
Τελευταία επεξεργασία από Govus και 23 Σεπ 2021, 12:55, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#727689
NickTG έγραψε:Αν έχεις σπίτι ζεις με βασικό απλά δεν θα έχεις πολλά πράγματα.
Εννοείται για παράδειγμα πως δεν θα έχεις αυτοκίνητο.


+1. "Έχοντας" σπίτι με βασικό την πάλευα, και μάλιστα είχα αυτοκίνητο (εάν πιάνεται για τέτοιο η Κοριόλα 23ετίας).

Ήμουν βέβαια τυχερός και δε μου συνέβη καμία στραβή, γιατί δεν υπήρχε περιθώριο για τίποτα. Και φυσικά με προσβάσεις και βοήθεια από οικογένεια και φίλους, που δεν είναι καθόλου δεδομένη για πάρα πολύ κόσμο.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#727741 Συμβάσεις αορίστου χρόνου σε 2016 διανομείς από το e food. :iconcool:
https://www.newsit.gr/ellada/efood-symv ... s/3370100/
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#727749
dimviii έγραψε:Συμβάσεις αορίστου χρόνου σε 2016 διανομείς από το e food. :iconcool:
https://www.newsit.gr/ellada/efood-symv ... s/3370100/

Δείτε λίγο τι έλεγε η εταιρεία στην αρχή, και δείτε λίγο τι αναγκάστηκε τελικά ν'αποδεχτεί να κάνει. Αν αυτό δεν είναι μια μικρή νίκη των εργαζομένων και του κόσμου με την κινητοποίησή του, τι είναι;
Να δούμε αν θα έχει συνέχεια και στους υπόλοιπους του κλάδου, μπορεί δηλαδή πλέον η Wolt ν'αναγκαστεί νάλλάξει μοντέλο.
Το βασικό; Πως τελικά είχαμε δίκιο κάποιοι πως να που γίνεται και διαφορετικά, έστω κι αν έχει μεγαλύτερο κόστος η εταιρεία.
:s_wink
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#727770
George_Prix έγραψε:Με συγκινησαν οι φουστηδες με την ανακοινωση. Πανω απ' ολα καλοι ανθρωποι. :s_cry


ενα δακρυ χαρας εχυσα και εγω.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#727772
Anonymous Founder έγραψε:
dimviii έγραψε:Συμβάσεις αορίστου χρόνου σε 2016 διανομείς από το e food. :iconcool:
https://www.newsit.gr/ellada/efood-symv ... s/3370100/

Δείτε λίγο τι έλεγε η εταιρεία στην αρχή, και δείτε λίγο τι αναγκάστηκε τελικά ν'αποδεχτεί να κάνει. Αν αυτό δεν είναι μια μικρή νίκη των εργαζομένων και του κόσμου με την κινητοποίησή του, τι είναι;
Να δούμε αν θα έχει συνέχεια και στους υπόλοιπους του κλάδου, μπορεί δηλαδή πλέον η Wolt ν'αναγκαστεί νάλλάξει μοντέλο.
Το βασικό; Πως τελικά είχαμε δίκιο κάποιοι πως να που γίνεται και διαφορετικά, έστω κι αν έχει μεγαλύτερο κόστος η εταιρεία.
:s_wink


το λυπηρο ειναι οτι και εδω μεσα καποιοι επαιρναν το μερος της εταιριας.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#727800 Ακριβώς αυτό. Μάθημα για όλους. Ειδικά οι εταιρείες, θα πρέπει να προσέχουν πάρα πολύ την εικόνα τους πλέον, γιατί είναι πανεύκολο να κυκλοφορήσει κάτι και να υπάρξει αντίδραση.
Η εταιρεία κατάλαβε πως πηγαίνει στα βράχια και άλλαξε πολιτική.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#727812
diplomat έγραψε:
Ήμουν βέβαια τυχερός και δε μου συνέβη καμία στραβή, γιατί δεν υπήρχε περιθώριο για τίποτα.


Αυτό.
Πριν κάποιες μέρες τράκαρε φίλος με τη μηχανή. Δεν φταίει αυτός αλλά για να τη φτιάξει πρέπει να δώσει τα λεφτά και μετά να τα πάρει ή να πήγαινε δικαστικά και να περίμενε χωρίς μέσο για κάμποσο καιρό.
Σχεδόν 4000€ και μιλάμε για φθηνή μηχανή.
Που να πας με βασικό! :vava:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#727813
Anonymous Founder έγραψε:Ακριβώς αυτό. Μάθημα για όλους. Ειδικά οι εταιρείες, θα πρέπει να προσέχουν πάρα πολύ την εικόνα τους πλέον, γιατί είναι πανεύκολο να κυκλοφορήσει κάτι και να υπάρξει αντίδραση.
Η εταιρεία κατάλαβε πως πηγαίνει στα βράχια και άλλαξε πολιτική.


Το πρόβλημα είναι αυτά που δεν κυκλοφορούν και κανείς δεν ελέγχει.

Έχω αναφέρει πάλι για την προηγούμενη εταιρεία που κορόιδεψαν στην ουσία κάποιους που τους είχαν μέχρι και πάνω από 10 χρόνια για να μην τους δώσουν αποζημίωση.
Άβαταρ μέλους
By skous
#727814
dimviii έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:
dimviii έγραψε:Συμβάσεις αορίστου χρόνου σε 2016 διανομείς από το e food. :iconcool:
https://www.newsit.gr/ellada/efood-symv ... s/3370100/

Δείτε λίγο τι έλεγε η εταιρεία στην αρχή, και δείτε λίγο τι αναγκάστηκε τελικά ν'αποδεχτεί να κάνει. Αν αυτό δεν είναι μια μικρή νίκη των εργαζομένων και του κόσμου με την κινητοποίησή του, τι είναι;
Να δούμε αν θα έχει συνέχεια και στους υπόλοιπους του κλάδου, μπορεί δηλαδή πλέον η Wolt ν'αναγκαστεί νάλλάξει μοντέλο.
Το βασικό; Πως τελικά είχαμε δίκιο κάποιοι πως να που γίνεται και διαφορετικά, έστω κι αν έχει μεγαλύτερο κόστος η εταιρεία.
:s_wink


το λυπηρο ειναι οτι και εδω μεσα καποιοι επαιρναν το μερος της εταιριας.


Κανεις δεν επαιρνε το μέρος της εταιριας


< >
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#727824 Ε όχι και κανείς.
Μέχρι και η εξυπνάδα ότι "ε μωρέ αυτοι ήταν τεμπέληδες και δεν είχαν αξιολογηθεί καλά" γράφτηκε εδώ μέσα
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#727833 Μπορείς να βάλεις λινκ του ποστ; Το ψάχνω αλλά δε το βρίσκω.