Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#688241 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#688245
George_Prix έγραψε:Φιλοτιμη προσπαθεια να το πιασει :eat:


Δεν κατάλαβες. Άπαξ και γατζωθεί σε αυτά τα νύχια, θέωρησέ το ήδη μια καλή ανάμνηση το πτηνό.
Δεν υπάρχει τελειότερος κυνηγός από ένα αιλουροειδές.
Δες εδώ άλμα, ελαστικότητα, κίνηση που δείχνει πείσμα και πάθος, αλλά και εξαιρετική όραση, νύχια, δόντια. Δεν μπλέκεις.
Με τη γάτα μου παίζω, αλλά και τις πιο παλιές τις συγχωρεμένες, και άμα σε μαγκώσει στα χέρια, σου ξεσκίζει τις πέτσες.
Και μιλάμε σε φάση-παιχνίδι.
Σκέψου να πεινάει...
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#688251
Giuseppe Busso έγραψε:
George_Prix έγραψε:Φιλοτιμη προσπαθεια να το πιασει :eat:


Δεν κατάλαβες. Άπαξ και γατζωθεί σε αυτά τα νύχια, θέωρησέ το ήδη μια καλή ανάμνηση το πτηνό.
Δεν υπάρχει τελειότερος κυνηγός από ένα αιλουροειδές.
Δες εδώ άλμα, ελαστικότητα, κίνηση που δείχνει πείσμα και πάθος, αλλά και εξαιρετική όραση, νύχια, δόντια. Δεν μπλέκεις.
Με τη γάτα μου παίζω, αλλά και τις πιο παλιές τις συγχωρεμένες, και άμα σε μαγκώσει στα χέρια, σου ξεσκίζει τις πέτσες.
Και μιλάμε σε φάση-παιχνίδι.
Σκέψου να πεινάει...


Κι εγω που εμπλεξα τα τελευταια 1-2 χρονια με γατια τα βλεπω κι ειναι οπως τα λες. Ειδικα το ενα αρσενικο ειχε ξεσκιστει να κυνηγαει (και να πιανει) περιστερια κι εχω δει την τεχνικη τους.

Στη συγκεκριμενη φωτο εχω την αισθηση οτι δεν το επιασε με τα νυχια. Το πολυ σφαλιαρα να εφαγε, αλλα το κοβω να ξεφυγε τελικα!

Οπως και να 'χει ομως, η φωτο ειναι γαματη :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#688253
George_Prix έγραψε:Το πολυ σφαλιαρα να εφαγε, αλλα το κοβω να ξεφυγε τελικα!


Ξέφυγε όντως. Υπάρχει και σε βίντεο... :lipsealed:



Το θέμα είναι ότι σαν ζώα έχουν αστείρευτη υπομονή μέχρι να φέρουν εις πέρας το στόχο τους.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#688255 απιστευτος κυνηγος ειναι και η κουκουβαγια να ξετε.
ειναι εντελως stealth φαση το πτηνο.
Εχει ειδικο πουπουλο που οταν πεταει δεν κανει θορυβο,οποτε δεν μπορει να την ακουσει το θηραμα.
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#688257
dimviii έγραψε:απιστευτος κυνηγος ειναι και η κουκουβαγια να ξετε.
ειναι εντελως stealth φαση το πτηνο.
Εχει ειδικο πουπουλο που οταν πεταει δεν κανει θορυβο,οποτε δεν μπορει να την ακουσει το θηραμα.

Και είναι και τρομακτική αν την δεις νύχτα.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#688258
dimviii έγραψε:απιστευτος κυνηγος ειναι και η κουκουβαγια να ξετε.
ειναι εντελως stealth φαση το πτηνο.
Εχει ειδικο πουπουλο που οταν πεταει δεν κανει θορυβο,οποτε δεν μπορει να την ακουσει το θηραμα.


Εικόνα