Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#684355
George_Prix έγραψε:
Αν ασκουσε την ιατρικη κανονικα κι ειχε καλο ονομα, φυσικα και θα πηγαινα την οικογενεια μου. Αλλα αυτο ισχυει και για εναν παιδιατρο ή ενα παθολογο. Δεν παω στον πρωτο που θα πετυχω με πτυχιο στα χερια του. Παω σε οποιον πιστευω οτι ειναι καλος.


Το θέμα είναι να μην την συναντήσεις ΘΕΣ ΔΕΝ ΘΕΣ σε ένα δημόσιο νοσοκομείο. Σε αυτήν την περίπτωση δεν έχεις περιθώρια επιλογών και θα λουστείς την όποια ανεπάρκεια μπορεί να συνοδεύει μια κομματική απόκτηση πτυχίου. Αυτό δεν αφορά μόνο την συγκεκριμένη περίπτωση αλλά γενικότερα οτιδήποτε θελήσει να κρυφτεί μέσα στο δημόσιο ( είτε μιλάμε για ιατρό ή για φιλόλογο που τελείωσε "στην Σερβία" ή για φιλόλογο που τελείωσε "στα Σέρβια" ).

Εφόσον ιδιωτεύει άρα θα βρεθεί στον δρόμο σου κατ' επιλογή ΣΟΥ τότε η κουβέντα πάει αλλού.

Ωστόσο οφείλω να σου πω ότι ΟΤΙ και να νου πούν για την επιστημονική επάρκεια ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ εγώ ΔΕΝ ΠΕΙΘΩΜΑΙ.

Ισως να είμαι στενόμυαλος και προκατειλημμένος. Νταξ' υπάρχουν και "τέτοιοι" ( σαν εμένα ).
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#684365
St.Devote έγραψε:Ωστόσο οφείλω να σου πω ότι ΟΤΙ και να νου πούν για την επιστημονική επάρκεια ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΣ εγώ ΔΕΝ ΠΕΙΘΩΜΑΙ.
+1

(μεγάλη μπουκιά ας φάμε βέβαια...)
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#684367 Παιδες ισως ειμαι λιγο πιο αγαθος ή πιο καλοπροαιρετος απ' οτι πρεπει. Δε μπορω να πιστεψω οτι καποιος ειναι τοσο αλητης που θα βαλει ψευτικους βαθμους ή που θα βαλει την υπογραφη του σ' ενα πτυχιο μαιμου. ΕΙΔΙΚΑ γιατρου που ορκιζεται να σωζει κι οχι για να παιρνει ζωες (οπως ενδεχεται να γινει αν ειναι ψευτογιατρος). Δεν ξερω τι να πω :s_sad
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#684368 Υπάρχει άπειρη αλητεία στα πανεπιστήμια (χωρίς ασφαλώς αυτό να είναι η νόρμα). Αλλά πάρα πολλοί γλείφουν το χέρι των πολιτικών.
https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/2221 ... ikes-edres
Άβαταρ μέλους
By markvag
#684429
George_Prix έγραψε:Παιδες ισως ειμαι λιγο πιο αγαθος ή πιο καλοπροαιρετος απ' οτι πρεπει. Δε μπορω να πιστεψω οτι καποιος ειναι τοσο αλητης που θα βαλει ψευτικους βαθμους ή που θα βαλει την υπογραφη του σ' ενα πτυχιο μαιμου. ΕΙΔΙΚΑ γιατρου που ορκιζεται να σωζει κι οχι για να παιρνει ζωες (οπως ενδεχεται να γινει αν ειναι ψευτογιατρος). Δεν ξερω τι να πω :s_sad



Είσαι πολύ αθώος...
Άβαταρ μέλους
By 224v
#684634 Η Νατάσα παιδιά, ιδιωτεύει ως χειρουργός μαστολογος. Έχω ακούσει μάλιστα τα καλύτερα. Τώρα με ποια σειρά πήρε τα πτυχία δεν το γνωρίζω, έχει και διδακτορικό, και θητεία σε δημόσιο νοσοκομείο,νομίζω στην Κόρινθο.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#684719 Για τη Νατάσα δε λέγανε ότι είχε καρκίνο μαστού ; Τουλάχιστον με αυτή την αρρώστια πρέπει να ασχολήθηκε αρκετά.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#684728
mousatos έγραψε:Για τη Νατάσα δε λέγανε ότι είχε καρκίνο μαστού ; Τουλάχιστον με αυτή την αρρώστια πρέπει να ασχολήθηκε αρκετά.
Ναι είχε και για αυτό ασχολήθηκε...

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Lalfamaz
#684772
224v έγραψε:
mousatos έγραψε:Για τη Νατάσα δε λέγανε ότι είχε καρκίνο μαστού ; Τουλάχιστον με αυτή την αρρώστια πρέπει να ασχολήθηκε αρκετά.
Ναι είχε και για αυτό ασχολήθηκε...

< Note >


Δεν ασχολήθηκε γι' αυτό. Η Νατάσα εξ αρχής ήθελε να σπουδάσει ιατρική με ειδικότητα μαστολόγου. Στη διατριβή της μάλιστα ασχολήθηκε με τα καρκινώματα των κρατικών μαστών και οι κακές γλώσσες λένε ότι την βοήθησε ο σύζυγός της, ένας από τους καλύτερους Έλληνες μαστολόγους - μαστόδοντες.
Παιδαγωγική σπούδασε σκόπιμα προκειμένου να διαχειριστεί αφενός τον επικείμενο γάμο της με τον Κώστα αφετέρου τα παιδιά των μαμάδων που πάσχουν από καρκίνο του μαστού. Είναι γνωστό άλλωστε ότι η Νατάσα από το πακέτο "θεραπεία καρκίνου του μαστού" αναλαμβάνει το κομμάτι της ψυχολογικής υποστήριξης των ανήλικων τέκνων των ασθενών, που είναι και το πιο δύσκολο. Νυστέρι πιάνουν οι βοηθοί της, οι οποίοι είναι απλοί μαστολόγοι χωρίς εξειδίκευση στην παιδαγωγική.
Σόρυ για το οφτόπικ.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#684781 Κανένας σεβασμός στο πολιτικό κεφάλαιο Καραμανλή.
:s_sad
Άβαταρ μέλους
By Serf
#684782 Η πλέμπα κάνει τα χειρουργεία και ο εγκέφαλος την ψυχολογική υποστήριξη. Γι' αυτό σπούδασε παιδαγωγικό πριν την ιατρική (και όχι μετά όπως θα περίμενε κάποιος για να συμπληρώσει τις γνώσεις της ως γιατρός με αυτές του παιδαγωγού). :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#684785
Lalfamaz έγραψε:
Δεν ασχολήθηκε γι' αυτό. Η Νατάσα εξ αρχής ήθελε να σπουδάσει ιατρική με ειδικότητα μαστολόγου. Στη διατριβή της μάλιστα ασχολήθηκε με τα καρκινώματα των κρατικών μαστών και οι κακές γλώσσες λένε ότι την βοήθησε ο σύζυγός της, ένας από τους καλύτερους Έλληνες μαστολόγους - μαστόδοντες.
Παιδαγωγική σπούδασε σκόπιμα προκειμένου να διαχειριστεί αφενός τον επικείμενο γάμο της με τον Κώστα αφετέρου τα παιδιά των μαμάδων που πάσχουν από καρκίνο του μαστού. Είναι γνωστό άλλωστε ότι η Νατάσα από το πακέτο "θεραπεία καρκίνου του μαστού" αναλαμβάνει το κομμάτι της ψυχολογικής υποστήριξης των ανήλικων τέκνων των ασθενών, που είναι και το πιο δύσκολο. Νυστέρι πιάνουν οι βοηθοί της, οι οποίοι είναι απλοί μαστολόγοι χωρίς εξειδίκευση στην παιδαγωγική.
Σόρυ για το οφτόπικ.


Εικόνα