Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#722736 Όταν γυρνάς από τις διακοπές και βρίσκεις το αυτοκίνητο χτυπημένο από τον διπλανό... (δεν μου έχουν αφήσει αυτοκίνητο αχτύπητο).Εικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#722743
Scotch έγραψε:Όταν γυρνάς από τις διακοπές και βρίσκεις το αυτοκίνητο χτυπημένο από τον διπλανό... (δεν μου έχουν αφήσει αυτοκίνητο αχτύπητο).Εικόνα

< >



Από ότι βλέπω όμως το περνάς ήπια. Εμβολιασμένος είσαι; :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#722747 Και το καλύτερο, αυτή τη φορά πιστεύει ότι δεν το έκανε αυτός... (και δεν είναι πρόθυμος να κάνει δήλωση).

< >
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#722786 Κρίμα για την ζημιά. :(
Στην θέση σου θα κοιτούσα να βάλω dashcam στο αυτοκίνητο με parking mode

Άβαταρ μέλους
By Scotch
#722825 @ axel12p: Dashcam θα είχα βάλει ήδη (το είχα ψάξει λίγο πριν το πάρω), όπως έχω βάλει και στο lexus, αν δεν φοβόμουν για battery drain. Θα το ξαναδώ τώρα, μετά από αυτό που έγινε.

Btw, πέρασα το σημείο με μωρομάντηλο και έμεινε αυτό:
Εικόνα
+ μία θαμπάδα πιο κάτω
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#722832
Scotch έγραψε:@ axel12p: Dashcam θα είχα βάλει ήδη (το είχα ψάξει λίγο πριν το πάρω), όπως έχω βάλει και στο lexus, αν δεν φοβόμουν για battery drain. Θα το ξαναδώ τώρα, μετά από αυτό που έγινε.

Εντάξει είπαμε, το i3 δεν έχει πολύ μεγάλη μπαταρία, αλλά δεν νομίζω να καταφέρει να την εξαντλήσει η καμερίτσα :lol:

Πέρα από την πλάκα, έχω την εντύπωση πως αυτές οι κάμερες έχουν πλέον τρόπους να αντιμετωπίσουν το battery drain. Είτε μέσω ενσωματωμένης μπαταρίας/ supercapacitor είτε μέσω του τρόπου που κάνουν τον έλεγχο και την εγγραφή, περιορίζοντας την κατανάλωση όσο είναι σε λειτουργία parking mode.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#722851 Ξέχασα να αναφέρω ότι για την θαμπάδα υπάρχουν αλοιφές που πραγματικά το κάνουν σαν καινούργιο. Μην σε απασχολεί καθόλου! Δεν μπορώ να θυμηθώ τώρα δυστυχώς, ποια είναι αυτή που έχω αγοράσει εγώ για τέτοιες δουλειές.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#722934
axel12p έγραψε:Ξέχασα να αναφέρω ότι για την θαμπάδα υπάρχουν αλοιφές που πραγματικά το κάνουν σαν καινούργιο. Μην σε απασχολεί καθόλου! Δεν μπορώ να θυμηθώ τώρα δυστυχώς, ποια είναι αυτή που έχω αγοράσει εγώ για τέτοιες δουλειές.

Περισσότερο στην όλη η ιστορία με ενόχλησε η μ@νοπανοσύνη που διακατέχει ορισμένους. Ο συγκεκριμένος, βγήκε απρόσεκτα και με βρήκε ελαφρώς (την προηγούμενη φορά με τη clk, τα κατάφερε καλύτερα...). Κατά τα λεγόμενά του, δεν αισθάνθηκε τίποτα και έτσι θεωρεί πως δεν το έκανε αυτός και "δεν του πάει", όπως είπε, να κάνει δήλωση (παρόλο που δεν του στοιχίζει τίποτα...). Ακόμη και με τη clk, απορούσε πώς έγινε....
Πιο rχδι πεθαίνεις.