Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By 224v
#731744 δεν έχουμε γάτες εδώ πολλές, στο κήπο δε της πολυκατοικίας δεν έχω δει ποτέ. ένα δύο διαμερίσματα έχουν αλλά δεν τις αφήνουν να βγαίνουν!!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#731764
edmond έγραψε:Όπως τα περισσότερα. Σκοτώνουν απλά για την πλάκα τους.

JimClark έγραψε:Να τα τρώγανε κιολας. Τέτοια πτηνά απλά τα σκοτώνουν.

Παντως τα δικα μας τα γατια τα εχω δει πολλες φορες να τα τρωνε και τα πτηνα και τα ποντικια. Κι οχι απο πεινα, ολη μερα φαι τους εχουμε και τρωνε. Ή απο ενστικτο το κανουνε ή ειναι πραγματι πεντανοστιμα για τα γουστα τους :lol:

Ειναι πανω απο το μπαλκονι η φωτο και δεν ειναι καθαρη, αλλα και παλι φαινεται το ψαχνο και το ξεπουπουλιασμα του πτηνου!

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#731777 αλλο το ξεπουπούλιασμα και άλλο το φαγητό. Μιλάω για άνευ όρων κατανάλωση.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#732058 Επεσε το ματι μου στη Ferrari SF90 Stradale. Εκτος απο τα λοιπα που προφανως με ξετρελαναν, με εφτιαξε πολυ οτι εχει ρυθμιση ποσοστου του ESC. Ειδικα με 769 αλογα, ωραια φαση να μπορεις να το φερεις εκει που θελεις, αναλογα με το κρατημα του δρομου και τη διαθεση που εχεις για παιχνιδι :thumbsup:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By 224v
#732083
George_Prix έγραψε:Επεσε το ματι μου στη Ferrari SF90 Stradale. Εκτος απο τα λοιπα που προφανως με ξετρελαναν, με εφτιαξε πολυ οτι εχει ρυθμιση ποσοστου του ESC. Ειδικα με 769 αλογα, ωραια φαση να μπορεις να το φερεις εκει που θελεις, αναλογα με το κρατημα του δρομου και τη διαθεση που εχεις για παιχνιδι

Εικόνα
ωραίο αυτό σίγουρα, όμως στη καθημερινότητα άχρηστο.
μόνο εάν πηγαίνεις σε συγκεκριμένο δρόμο η πίστα, με σκοπό να τον "μάθεις" με το συγκεκριμένο όχημα και τα λάστιχα του και την πρόσφυση του τάπητα, θα μπορέσει κάποιος να αξιοποιήσει αυτη τη δυνατότητα η οποία θα μεταβάλλεται με την φθορά των εκάστοτε ελαστικών.
ακριβό παιχνίδι πλέον η οδήγηση στα όρια και φυσικά σε κλειστούς δρόμους η πίστες.
προσωπικά στη γειτονιά μου όταν οι συνθήκες το επιτρέπουν μπαίνω σε στροφές που τις ξέρω με το δικό μου που είναι καθαρόαιμο, χωρίς μπιχλιμπίδια, κλπ ούτε ABS, ESP, ούτε καταλύτες, μόνο τουρμπάκια, μπλοκέ 4 δισκόφρενα και ισχύς 245 όταν ήταν μαμά!!!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#732098
George_Prix έγραψε:Επεσε το ματι μου στη Ferrari SF90 Stradale. Εκτος απο τα λοιπα που προφανως με ξετρελαναν, με εφτιαξε πολυ οτι εχει ρυθμιση ποσοστου του ESC. Ειδικα με 769 αλογα, ωραια φαση να μπορεις να το φερεις εκει που θελεις, αναλογα με το κρατημα του δρομου και τη διαθεση που εχεις για παιχνιδι :thumbsup:

Εικόνα



:lol: :lol: Βέβαια, ο αριθμός των ανθρώπων που μπορούν να οδηγήσουν πραγματικά γρήγορα αυτά τα 769 άλογα, ακόμα και με όλα τα ηλεκτρονικά ON είναι εξαιρετικά μικρός. Ο αριθμός των ανθρώπων που μπορούν να κάνουν το ίδιο με τα ηλεκτρονικά OFF είναι σοκαριστικά μικρός. Ο αριθμός των αθρώπων που μπορούν να το κάνουν σε δημόσιο δρόμο χωρίς να σκοτωθούν πρέπει να είναι διψήφιος.

Ο αριθμός των ανθρώπων που ΝΟΜΙΖΟΥΝ ότι μπορούν να κάνουν τα παραπάνω είναι περίπου ίσος με τον πληθυσμό του πλανήτη. :lol:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#732237
g8777 έγραψε:Τζαμπα κουβεντα κανετε. Ο διακοπτης δεν κανει τιποτα, ειναι διακοσμητικος.


Κάνει, απλά για τους περισσότερους είναι διακτινισμός στην εντατική. :lol: