Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By 224v
#729986 γιατί δεν τον σταματάνε και να του πάρουν δίπλωμα κλπ??. μια χαρά είναι αυτοφορο το αδίκημα
αστυνόμευση μηδέν, το μεγάλο πρόβλημα...

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#730014
JimClark έγραψε:Εδώ στη δουλειά που ειμαι το ακούω από πολλούς, οτι αποφεύγουν μμμ για τον κορωνοϊό.
Υπάρχει πολύς κόσμος που χρησιμοποιεί τα μέτρα κατά πως τον βολεύει.
Τώρα που καλομαθε να πηγαίνει με την άνεση του στη δουλειά, σ λέει "θα γυρίσω στα ΜΜΜ? Δε σφαξανε"
Συνεχίστε να πηγαίνετε με τα οχήματα εσείς. Βρίσκουμε πιο εύκολα να κάτσουμε στο μετρό.

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By fokion
#730066 Δεν ειναι -μονο- οτι εχουν βγει πιο πολλοί στο δρομο....
Η κατασταση "συμπεριφορικά" εχει ξεφυγει παντελώς....
Σημερα απο παλληνη προς Πικερμι στο υψος της διασταυρωσης της Ελληνογερμανικής εγινε ενα στουκι - δεν εχω ιδεα το πως - οπου κατι ( το ειχαν ηδη απομακρυνει ) ειχε στουκαρει με ενα πουλμαν Μποβους και του ειχε γκρεμισει τη μισή μουρη..

Εδειχνε οτι το πουλμαν εστριβε απο Μαραθωνως προς Ελληνογερμανική και καποιος εσφαξε το κοκκινο ( σωωωπα ) και αγαπηθηκανε... ο δρομος δε τιγκα στην αμμο και τροχαια να δινει παρακαμψη....

Περιεργως δεν το διαβασα ουτε στα τοπικά site....
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#730475 Συνεχίζοντας την κουβέντα για την κατάσταση στους δρόμους έπεσα πάνω σ' αυτό το ωραίο άρθρο

https://www.kathimerini.gr/society/5615 ... in-athina/

Btw είχα την εντύπωση ότι το είχα ποσταρει στους ελληνικούς αυτοκινητόδρομους αλλά μάλλον έκανα λάθος εκ παραδρομής
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#730478 Τώρα τους πήρε ο πόνος??
Όταν λέγανε στον κόσμο να μη χρησιμοποιεί τα ΜΜΜ, ήταν καλύτερα??

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#730499 Για να εμπιστευτεί ο κόσμος τα ΜΜΜ πρέπει
- Να υπάρχουν συχνά δρομολόγια ακόμα και σε περιοχές πιο απόμακρες ή με λιγότερη κίνηση.
- Τα δρομολόγια να είναι ακριβείας και όχι όποτε τους καπνίσει.
- Να μπει τηλεμετρική πληροφόρηση σε ΟΛΕΣ τις στάσεις λεωφορείων.
- Να ΜΗΝ γίνονται απεργίες κάθε τρεις και λίγο.
- Να μπορείς να πληρώσεις και με την χρεωστική/πιστωτική κάρτα σου ή με google/apple pay από το κινητό σου σε περίπτωση που δεν έχεις athena card ή έχουν τελειώσει οι μονάδες ή δεν βρίσκεις εισιτήριο να χτυπήσεις.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#730580 + Να κόβουν κώλους σε όσους πατανε τις λεωφορειολωριδες.

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#730646 Υπάρχουν τα εμβόλια, ενώ έτσι και αλλιώς τα πάντα έχουν ανοίξει (π.χ. σχολεία, κλπ), οπότε λογικά μέχρι τα Χριστούγεννα θα έχουμε κολλήσει όλοι :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#730647 Τα εμβόλια δεν κάνουν θαύματα, μπορείς να κολλήσεις, αλλά λογικά θα το περάσεις ελαφρά.
Προσωπικά, σε ΜΜΜ δεν μπαίνω για κανένα λόγο, είναι σαν να πας γυρεύοντας.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#733040 Χθες κατά τις 6παρά, γυρνώντας από τη δουλειά, είμαι ακριβώς εδώ. Αν πάτε στις φωτογραφίες, δεν θα δείτε την κυκλική πλατεία, γιατί έγινε πριν 3-4 μήνες και δεν φαίνεται ακόμα. Η κατάσταση λοιπόν έχει ως εξής:

Εικόνα

Ο πάρπας με το μπλε Golf III είναι στο σημείο Α και θέλει να πάει προς το σημείο Β. Αλλά προφανώς, η κανονική διαδρομή (με κόκκινο), γύρω από την κυκλική πλατεία του φάνηκε πολύ μεγάλη (η αλήθεια είναι πως θα πρόσθετε περίπου 10 ΜΕΤΡΑ στη διαδρομή του), οπότε αποφάσισε να ακολουθήσει τη διαδρομή που σημειώνω με μπλε. Είναι γνωστό πως πάντα η ευθεία είναι ο συντομότερος δρόμος...

ΟΚ, δεν υπήρξε κίνδυνος, καθώς είχα αρκετό χώρο (ερχόμουν από το δρόμο του Νευροκοπίου στα αριστερά της εικόνας), απλά θα ήθελα να σχολιάσω το πόσο ΓΙΔΙΑ είναι πολλοί. Να το βγάλω από το σύστημά μου...

Φυσικά και δεν κατάλαβε γιατί κόρναρα...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#733046 Πού να περίμενε ο άνθρωπος ότι θα του φυτρώσει μια πλατεία εκεί στα καλά καθούμενα; :shifty:

Κάτι αντίστοιχο συμβαίνει κι εδώ
https://www.google.com/maps/place/%CE%A ... 23.7035612

Παλιά όντως επιτρεπόταν η κατευθείαν στροφή αριστερά από την Άρεως στην Αγ. Τριάδος. Εδώ και καμιά 10ρια χρόνια νομίζω το έχουν απαγορέψει και πρέπει να κάνεις τον κύκλο. Οι 3 στους 4 ακόμα και σήμερα δεν θα τον κάνουν..
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#733048
markvag έγραψε:Χθες κατά τις 6παρά, γυρνώντας από τη δουλειά, είμαι ακριβώς εδώ. Αν πάτε στις φωτογραφίες, δεν θα δείτε την κυκλική πλατεία, γιατί έγινε πριν 3-4 μήνες και δεν φαίνεται ακόμα. Η κατάσταση λοιπόν έχει ως εξής:

Εικόνα

Ο πάρπας με το μπλε Golf III είναι στο σημείο Α και θέλει να πάει προς το σημείο Β. Αλλά προφανώς, η κανονική διαδρομή (με κόκκινο), γύρω από την κυκλική πλατεία του φάνηκε πολύ μεγάλη (η αλήθεια είναι πως θα πρόσθετε περίπου 10 ΜΕΤΡΑ στη διαδρομή του), οπότε αποφάσισε να ακολουθήσει τη διαδρομή που σημειώνω με μπλε. Είναι γνωστό πως πάντα η ευθεία είναι ο συντομότερος δρόμος...

ΟΚ, δεν υπήρξε κίνδυνος, καθώς είχα αρκετό χώρο (ερχόμουν από το δρόμο του Νευροκοπίου στα αριστερά της εικόνας), απλά θα ήθελα να σχολιάσω το πόσο ΓΙΔΙΑ είναι πολλοί. Να το βγάλω από το σύστημά μου...

Φυσικά και δεν κατάλαβε γιατί κόρναρα...

Έρχονται οι ξένοι στα μέρη μας και θα μας πουν και από που θα στρίψουμε! :lol: