Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#778245 Έστω ότι για τον οποιονδήποτε έχεις χάσει την έξοδο αλλά αυτή είναι υποχρεωτική γιατί το καύσιμο δε θα σε βγάλει μέχρι το επόμενο, το πιο ασφαλές είναι κλήση στον αυτοκινητόδρομο ώστε να έρθει όχημα της ΕΟ και να σε βοηθήσει για αυτά τα 30-50 μέτρα; Ευτυχώς δε μου χει τύχει ποτέ.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#778259 Μια λιγότερη επικίνδυνη επιλογή είναι να προχωρούσε στην έξοδο και να έμπαινε με όπισθεν στο πρατήριο και με αλαρμ φυσικά....

.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#778262 Και σε αυτήν την περίπτωση υπάρχει ο κίνδυνος να συναντηθεί με τον Fernando Aμυalonso που βγαίνει μανιασμένος γιατί του έχουν ρίξει γύρο το 3λεπτο που έβαζε βενζίνη.

< >
Άβαταρ μέλους
By edmond
#778266 Lol εδώ την άλλη φορά μπάρμπας έχασε την έξοδο για Πειραιά και έκανε όπισθεν πάνω στην δεξιά στροφή με το που πιάνεις ποτάμι μετά την παραλιακή...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#778292
Scotch έγραψε:Και σε αυτήν την περίπτωση υπάρχει ο κίνδυνος να συναντηθεί με τον Fernando Aμυalonso που βγαίνει μανιασμένος γιατί του έχουν ρίξει γύρο το 3λεπτο που έβαζε βενζίνη.

< >

Σε 3 λεπτά βενζίνη βάζουν μόνο σε φορμουλα1 σε πιτ στοπ.
Σε κανονικά βενζινάδικα από 7 έως 10 λεπτά.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#778302
edmond έγραψε:Lol εδώ την άλλη φορά μπάρμπας έχασε την έξοδο για Πειραιά και έκανε όπισθεν πάνω στην δεξιά στροφή με το που πιάνεις ποτάμι μετά την παραλιακή...


Σε ώρα που είχε σταματήσει η κίνηση στον Περιφερειακό της Θεσσαλονίκης λόγω ατυχήματος, μπροστά μου, πολλά αυτοκίνητα έβγαιναν από την είσοδο! Και το έχω δει και αλλού σε παρόμοια περίπτωση. Να έρχεσαι λίγο αφηρημένος και να πέσεις μετωπική με τον ηλίθιο που "βιαζόταν"...

Επίσης, έχω πετύχει αγροτικό βραδιάτικα να πηγαίνει ανάποδα στην εθνική (ήταν στη ΛΕΑ, αλλά πήγαινε ανάποδα), ευτυχώς τον είδα από μακρυά, γιατί είχα και τα παιδιά στο αμάξι... Εννοείται κατευθείαν τηλέφωνο στο 100, ελπίζω να τον έσκισαν. Και πρώτη μου ξαδέρφη τράκαρε στην αριστερή λωρίδα του περιφερειακού, στη στροφή μπροστά στο Παπαγεωργίου, με αυτοκίνητο που βραδιάτικα πάλι πήγαινε ανάποδα, ξανατονίζω, στην ΑΡΙΣΤΕΡΗ λωρίδα. Ευτυχώς, κανείς δεν τραυματίστηκε σοβαρά (φορούσαν ζώνη η ξαδέρφη και οι φίλες της) και το κάθαρμα που πήγαινε ανάποδα έφυγε με τα πόδια αφήνοντας 4 γυναίκες τραυματισμένες στο χώρο του ατυχήματος (προφανώς ήταν τύφλα και ήθελε να αποφύγει το αυτόφωρο).

Κάμερες και ραντάρ παντού και ασάλιωτο γ@μίσι μέχρι να γίνουμε άνθρωποι.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#778307 Πριν χρόνια γύριζα από Αράχωβα όπου είχα πάει δρομολόγιο. Κάπου στις στροφές της Υλίκης βλέπω παππού με transporter T4 ανοιχτό να έρχεται ανάποδα στην αριστερή, την ώρα που ο καθένας που σέβεται τον εαυτό του, εκεί γράφει...χρόνους :lol: ( :ninja: ). Το καμάρι μας λοιπόν είχε φύγει από το πάλαι ποτέ "90" και μπερδεύοντας τον παράδρομο με την εθνική(τα γεφύρωνε τότε αβαβά νομίζω αυτό το μαγαζί) μπήκε στην εθνική στο δεξί γι' αυτόν ρεύμα, το εξής αριστερό για όλους τους υπόλοιπους...θνητούς. 2 λεπτά αργότερα έφτασα στα διόδια και ενημέρωσα, κάτι που είχαν προλάβει άλλοι να κάνουν και η μπατσίνα ούρλιαζε στο τηλ για να συνεννοηθεί μπας και προλάβει τιποτα χειρότερα. Δεν άκουσα ποτέ τίποτα σαν συμβάν, άρα μάλλον πρόλαβε :lol:
Άβαταρ μέλους
By postruck
#778436 kubiak,αυτό που είδες εκεί,ειναι οτι έκανε και ο 15χρονος με το bravo ακριβώς απέναντι πριν κανα μήνα....
Μιας και λέμε για τους....ανάποδους :rant: σήμερα λίγο πρίν της 4 τα ξημερώματα στην άνοδο της Κηφισού,βλέπω απο την έξοδο για ολυμπιακό χωριό και κατέβαινε για Αθήνα :lipsealed: ενα ασημί swift....ευτυχώς που το κατάλαβε στο τελευταίο μέτρο και σταμάτησε.....τον ξύπνησε το σινιάλο που του έκανα, με την μεγάλη σκάλα απο το MAN !
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#778483 Δεν κατάλαβα το σημείο που λες, αλλά όντως υπάρχουν κάποια σημεία με ελλιπή σήμανση που μπερδεύεσαι.

Πχ προχθές ήμουν Αγίους Αναργύρους και στην επιστροφή έβαλα το gps και μ'έβγαλε εθνική. Για να με βγάλει με πήγε από έναν παράξενο δρόμο, σκοτεινό, χωρίς σήματα, αριστερά για να μπω μετά στην εθνική και αν δεν μου το έδειχνε το gps ότι ήταν σωστό, είχα την αίσθηση ότι πήγαινα ανάποδα και πως θα έρχονταν όλοι καταπάνω μου.