Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By odeinosauros
#720699 Καλησπέρα παιδιά έχουμε feedback για τον Τσόγια στην Λάρισα?

Θελω να παω να δώ καποιο απο τα παρακάτω:

https://tsogias.car.gr/cars/view/33244855/

https://tsogias.car.gr/cars/view/10106685/

Ο συγκεκριμένος έχει άλλα 3 passat σε ακριβώς ίδιο χρώμα (sedan). Τι μπορεί να ειναι? leasing? taxi? απο όσο ξέρω η Λαρισα δεν εχει τετοια ταξί..
Άβαταρ μέλους
By markvag
#720753 Βέβαια, αυτό με τα 31Κ χλμ φαίνεται καλή περίπτωση, αν και το DSG είναι πηγή ανησυχίας...
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#720812
markvag έγραψε:Βέβαια, αυτό με τα 31Κ χλμ φαίνεται καλή περίπτωση, αν και το DSG είναι πηγή ανησυχίας...


Εμένα με παραξενεύει ότι κάποιος θα έπαιρνε diesel κάραβαν για να κάνει κατά μέσο όρο 6000 χιλιόμετρα το χρόνο. :hmmm: :ninja:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#720813 Και στα 21 χιλιάρικα δεν το λες ευκαιρία ακόμα και πραγματικά να είναι τα χιλιόμετρα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#720817
Zorz έγραψε:
markvag έγραψε:Βέβαια, αυτό με τα 31Κ χλμ φαίνεται καλή περίπτωση, αν και το DSG είναι πηγή ανησυχίας...


Εμένα με παραξενεύει ότι κάποιος θα έπαιρνε diesel κάραβαν για να κάνει κατά μέσο όρο 6000 χιλιόμετρα το χρόνο. :hmmm: :ninja:


Αν ήταν εταιρικό, μπορεί να μην υπήρχε και επιλογή... Επίσης, οι άνθρωποι δεν κάνουν πάντα λογικές επιλογές... :lol:

Asimov έγραψε:Και στα 21 χιλιάρικα δεν το λες ευκαιρία ακόμα και πραγματικά να είναι τα χιλιόμετρα


Τιμές δεν είδα που παίζουν είναι η αλήθεια...


Βέβαια, δεν λέω να πάει να το πάρει με κλειστά μάτια, απλά ότι θα το κοιτούσα.
Άβαταρ μέλους
By odeinosauros
#720878
markvag έγραψε:Βέβαια, αυτό με τα 31Κ χλμ φαίνεται καλή περίπτωση, αν και το DSG είναι πηγή ανησυχίας...


Τι ειδους προβληματα μπορεί να βγάλει ενα dsg σε τοσα χλμ?

Zorz έγραψε:
Εμένα με παραξενεύει ότι κάποιος θα έπαιρνε diesel κάραβαν για να κάνει κατά μέσο όρο 6000 χιλιόμετρα το χρόνο. :hmmm: :ninja:


Ισως να πουλήθηκαν εν μεσω covid εποχής? Δεν γνωριζουμε την ημ. καταχώρησης της αγγελιας.. :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By edmond
#720884 Το 2ο σαν πολύ φτωχό μου φαίνεται. Τάσια, τιμόνι χωρίς χειριστήρια, απλό ερκοντίσιον, ούτε πιλότο...
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#720886
odeinosauros έγραψε:Δεν γνωριζουμε την ημ. καταχώρησης της αγγελιας.. :s_dunno

Περίπου Αύγουστο 2018.
Αλλα δεν μπορείς να καταλάβεις κατι, γιατι φερνουν συνεχεια παρόμοια αυτοκίνητα, οποτε απλά αλλάζουν κάποια στοιχεία της αγγελίας και οχι την ιδια την αγγελια.

< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#720905
odeinosauros έγραψε:
markvag έγραψε:Βέβαια, αυτό με τα 31Κ χλμ φαίνεται καλή περίπτωση, αν και το DSG είναι πηγή ανησυχίας...


Τι ειδους προβληματα μπορεί να βγάλει ενα dsg σε τοσα χλμ?


Mechatronic, συμπλέκτες κατά βάση απ' όσο γνωρίζω. Κόστος να υπολογίζεις στα 1500 παν' κατ', αν και υπάρχουν χρήστες εδώ που το ξέρουν καλύτερα. Αυτό που ακούω πάντως είναι πως εκεί γύρω στα 100-120Κ χλμ περιμένεις κάτι από το DSG...
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#721068 Για τον Σφακιανάκη και τα μεταχειρισμένα του έχουμε καμία άποψη?

Πχ:
https://www.car.gr/classifieds/cars/vie ... ford-focus