Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By JBT
#646401 σε εταιρεία ναι

θα μπορώ να το οδηγώ φαντάζομαι ε;;; :omg:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#646408
JBT έγραψε:θα μπορώ να το οδηγώ φαντάζομαι ε;;; :omg:


Θα το εξετάσουμε αν θα σε αφήσουμε. :rtfm: :shifty: :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#646418 Μάγκες καταρχήν σε συμφέρει και μετά να το κρατήσεις στην εταιρεία για να περνάς βενζίνες, ασφάλεις, τέλη, service, λάστιχα στα έξοδα.
Κατά δεύτερον σοβαρές εταιρείες δεν τα κάνουν αυτά τα πράγματα με συμβόλαια κρυφά κλπ.
Παλιά κάνανε τε΄τοιες μαιμουδιές αλλά τους πήρανε γραμμη και το κόψανε.
Και που ξέρουν ποιος είσαι εσύ και γιατί να βάουν το κεφάλι τυς στο ντορβά. Αυτές είναι πολυεθνικές. Κανένας δε θα κάτσει να ασχοληθεί με σένα. Να ήσουνα κάνα μαγαζί που θα πάρεις ξερω γω εκατό αυτοκίνητα να πω γίνονται πολύ ψηλά ειδικές συφωνίες.
Εγώ έχω συμβόλαιο στη lease plan με εξαγορά το οποίο γράφει μεν λειτουργική μίσθωση αλλά στο ίδιο συμβόλαιο γράφει οτι στο τέλος της μίσθωσης θα γίνει εξαγορά.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#646836 Για την ιστορία, η avis δεν έχει συνεργείο στην Αλεξανδρούπολη -> σέρβις στην αντιπροσωπεία

Αύριο περιμένω νέες τιμουλες και βλέπουμε και κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By markvag
#646861
JBT έγραψε:Για την ιστορία, η avis δεν έχει συνεργείο στην Αλεξανδρούπολη -> σέρβις στην αντιπροσωπεία


Καλό αυτό!
Άβαταρ μέλους
By Serf
#684390 Έχει κάνει ποτέ κάποιος μείωση χιλιομέτρων (και μισθώματος κατ' επέκταση) σε σύμβαση leasing; Είναι κάτι που γίνεται; Έχω ελπίδα με Hertz;
Άβαταρ μέλους
By Serf
#700335
Serf έγραψε:Έχει κάνει ποτέ κάποιος μείωση χιλιομέτρων (και μισθώματος κατ' επέκταση) σε σύμβαση leasing; Είναι κάτι που γίνεται; Έχω ελπίδα με Hertz;


Απαντάω στον εαυτό μου: Ναι γίνεται, τουλάχιστον στην περίπτωσή μου όπου είχε προηγηθεί αύξηση του ορίου χιλιομέτρων (και του μισθώματος). Προφανώς, χωρίς να πάρω πίσω το σύνολο του έξτρα μισθώματος από την αύξηση.

Πάμε στην επόμενη ερώτηση: Τι τιμή να περιμένω από την Hertz για εξαγορά του αυτοκινήτου (Peugeot 308 1.6 HDi 2016) με το πέρας της μίσθωσης; Στο μέσο όρο του car.gr για ίδια χρονολογία-χιλιόμετρα; Πιο πάνω/κάτω;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#700343 Στην δική μας περίπτωση, που κάποιος εξαγόρασε ένα από τα παλιότερα εταιρικά, ήταν λίγο πιο κάτω από την τιμή αγοράς. Arval εδώ βέβαια.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#700344 Ναι πιο κάτω, βασική τους μέριμνα είναι να φεύγουν τα ει δυνατόν παλαιότερα οχήματα του στόλου.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#824317 Λοιπόν, επειδή το fiesta της gianikαινας (μοντ.2005) πλέον βγάζει αρκετές βλάβες κ έχουμε γίνει κολλητοί με την οδική βοήθεια, με βάση τα κάτωθι δεδομένα:

*κατηγορία μικρό πόλης (από i10 έως max yaris) , κοινώς μηνιαίο μίσθωμα έως 250-270€..

*Ετήσια χλμ <12Κ χλμ

* Το μίσθωμα κλπ θα περνιέται στα έξοδα της gianikαινας ...

*έχω παντελώς άγνοια από αυτές τις εταιρείες, τι παίζει, τι να προσέξω στο συμβόλαιο, ψιλά γράμματα κλπ..

Δεκτές προτάσεις , συμβουλές, ποια εταιρεία προτιμούμε, ποιο αμάξι προτιμάμε (), κλπ...


.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#824318
gianik έγραψε:Λοιπόν, επειδή πλέον το fiesta της gianikαινας (μοντ.2005) πλέον βγάζει αρκετές βλάβες κ έχουμε γίνει κολλητοί με την οδική βοήθεια,

Ελπίζω τώρα να κατάλαβες γιατί υπάρχουν οι Γιαπωνέζοι στην αγορά. Επειδή τα δικά τους δεν έχουν ημερομηνία λήξης . Ταμάμ για μας τα φτωχαδάκια όλης της γης.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#824319 Μην τα λες σε εμένα....Δεν με άκουσε όταν έπρεπε .....

.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#824324 Αν μπορείτε Yaris hybrid ή το αντίστοιχο της Mazda αφού είναι νοικιαρικο.
Πρέπει να βγαίνει κάνα 300αρι όμως το μίσθωμα, αλλά θα στα γυρίσει πίσω από την οικονομία και την άνεση λόγω αυτόματου.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#824325 Εχμ είναι και κανα πεντοχίλιαρο προκαταβολή βέβαια αλλά μη σας το χαλάσω

Γιανικ έχει 2 μπαταρίες το Yaris να έχεις υπόψη :shifty:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#824328
gianik έγραψε:Λοιπόν, επειδή το fiesta της gianikαινας (μοντ.2005) πλέον βγάζει αρκετές βλάβες κ έχουμε γίνει κολλητοί με την οδική βοήθεια, με βάση τα κάτωθι δεδομένα:

*κατηγορία μικρό πόλης (από i10 έως max yaris) , κοινώς μηνιαίο μίσθωμα έως 250-270€..

*Ετήσια χλμ <12Κ χλμ

* Το μίσθωμα κλπ θα περνιέται στα έξοδα της gianikαινας ...

*έχω παντελώς άγνοια από αυτές τις εταιρείες, τι παίζει, τι να προσέξω στο συμβόλαιο, ψιλά γράμματα κλπ..

Δεκτές προτάσεις , συμβουλές, ποια εταιρεία προτιμούμε, ποιο αμάξι προτιμάμε (), κλπ...


.


Είσαι μεταξύ Tesla Model S και Lotus Elise... :hmmm:

Δες πιο βολεύει καλύτερα τη γυναίκα για την καθημερινότητα και έφυγες. :rtfm:


Κατά τ' άλλα +Yaris Hybrid.

Αφού αυτό θα πάρεις, τί το παιδεύεις; :x