Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Tetix
#652671 Παιδια καλημερα,προχτές έβγαλα αλλη μια φωτογραφία στο γκαραζ,ιδιο μοντελο με το προηγούμενο αλλα δεν είναι cabrio...πανέμορφο και αυτοΕικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By Eliaskat
#652850 Έφυγε ο Γάλλος
Εικόνα

και ήρθε ο Γερμανός
Εικόνα


- όταν πρώτοοδήγησα το 3008 μου φάνηκε αρκετά αργό , και είναι ....
+ Αισθητικά ανώτερο απο τον Γερμανο.

Αλλα ο Γερμανος εχει ,
+150 Αλογα
+ 4μοτιον
+-Dsg
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#652851 Και ανεξάρτητη ανάρτηση πίσω σε αυτή την έκδοση, κάτι που δεν έχει το 3008.

Καλορίζικος. Βάλε και άλλες φωτό. Πες λεπτομέρειες.
Άβαταρ μέλους
By Eliaskat
#652854 Σωστά άλλο ένα πράγμα που δεν μου άρεσε στο 3008 ,

Αύριο θα ανεβάσω και άλλες σήμερα το παρέλαβα φρέσκο φρέσκο.... (με χάλασε ότι είναι μικρότερο απο το 3008, άλλα σε Tiguan με 115hp δεν πήγαινα με τίποτα...)
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#653350 Αυτό το γαλάζιο τσουτσούνι σα μπαταρία που λέει Efficient Dynamics τι στο διάτανο δείχνει;
Υποτίθεται πετυχαίνει ανάκτηση ενέργειας;
Άβαταρ μέλους
By drdino
#653352 Από τις εποχές Euro5 άρχισαν πολλοί κατασκευαστές να υλοποιούν "έξυπνη φόρτιση", δηλαδή μειωμένη έως καθόλου φόρτιση σε πορεία με σταθερό γκάζι ή επιτάχυνση και αυξημένη ή φουλ φόρτιση στο φρενάρισμα και στο άσε (όταν κόβεται η τροφοδοσία). Στο μπλε μπαίνει όταν φορτίζει λοιπόν την μπαταρία στο άσε/φρένο.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#653354 Αυτό αν ήταν λίγο πιο θρασείς (πχ Suzuki) θα μπορούσα να το βαφτίσουν ήπιο χιμπρίντ.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#653355 Είναι πολύ κοινό σύστημα, και το 308 μου το έχει, και τα Ford κλπ.
Άβαταρ μέλους
By Govus
#653361 drdinε, η δικιά μου η Φώκια το 'χει :hmmm: ;
Θυμάμαι που τους είχα ρωτήσει τότε (προ επταετίας...) στην αντιπροσωπεία και με κοιτούσαν σαν χιουμορίστα εξωγήινο :shifty: ...
Επίσης, λες να παίζει κάποιον (οποιονδήποτε) ρόλο αν βάλεις άλλη μπαταρία αντικατάστασης, που να έχει λιγότερα αμπέρ και να μην "υποστηρίζει" το start-stop :hmmm: ;
Άβαταρ μέλους
By drdino
#653368 Κατά 99% ναι, ήδη από το προηγούμενο Focus είχε εμφανιστεί στην Ford.
H καινούρια μπαταρία πρέπει να δηλωθεί, αλλιώς θα φορτίζεται με τα παλιά δεδομένα (άλλη αντοχή σε φόρτιση έχει μια καινούρια σε σχέση με την παλιά). Αν δεν έγινε με το διαγνωστικό, υπάρχει κολπάκι: https://www.youtube.com/watch?v=4-Uaf8lNcNo αλλιώς με το Forscan. Θεωρώ δεδομένο πως στην αλλαγή μένει κανείς στα ίδια πάνω κάτω Ah, αλλιώς σίγουρα δεν θα δουλεύει σωστά το s/s...