Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#616297
socratesn έγραψε:Σε τετοιο περιβάλλον ταιριαζει κ η μπιχλα που εχει μαζεψει απο βροχες κ ομιχλες.


Είναι πιο χαρντκορ το μωρό :lol:
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#616299 :yahoo: :yahoo: Να πάτε αν και χθες θα ηταν στα ορια του επικίνδυνου αν θέλατε βόλτα και μετά τη σπηλιά.
Μου είπαν ότι είχε πολύ πυκνή ομίχλη ψηλά.

Η χθεσινή είναι στο Περτούλι , μετά από Ελάτη κλπ.
Κλασσικα αρκετη ομίχλη και κατω απο 7°C :inlove:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By nomarxis
#616335
PeterPan έγραψε:Με τα χειμερινά ζαντολάστιχα

Εικόνα
Εικόνα


< >


Οι σωστές ζάντες για την F46 :s_thumbsup
Ποια λάστιχα έβαλες?
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#616548
nomarxis έγραψε:
PeterPan έγραψε:Με τα χειμερινά ζαντολάστιχα

Εικόνα
Εικόνα


< >


Οι σωστές ζάντες για την F46 :s_thumbsup
Ποια λάστιχα έβαλες?

και εμένα αυτές μου άρεσαν περισσότερο από οποιεσδήποτε άλλες :)
έχουν πάνω τα pirelli sotto zero winter

τις πήρα από εδώ αν ενδιαφέρεσαι, στέλνουν κ ελβετία με 99€ έξοδα αποστολής.
https://www.werksraeder24.de/winterkomp ... w-2er.html

αγοράζουν τα σετ από τις μεγάλες αντιπροσωπίες κ τα μεταπωλούν αφού τις γυαλίσουν ή εξαλείψουν τυχούσες γρατζουνιές. πχ σε εμένα δεν φαίνεται τίποτα κ είναι ζυγοσταθμισμένες κτλ.

εγώ πήγα κ τις πήρα από το μαγαζί. πολύ εξυπηρετικοί, πολύ καθαρό μαγαζί. Ήταν καθαρό σαν χειρουργείο :)
Άβαταρ μέλους
By nomarxis
#616556 Neuware = καινούργιο προϊόν (λογικά στη σελίδα - μαγαζί)
Αν μπεις μέσα και πας εκεί που λέει για τις ζάντες (Felgen) λέει αν είναι καινούργιες(neue) ή μεταχειρισμένες (Gebraucht).
Δε παίζουν τα Αγγλικά?

Είναι λίγο too much οι 18" για μένα... :s_no
Με αρέσουν οι 478 Sternspeiche 17'' για χειμερινά που λογικά θα χρειαστώ καινούργια λάστιχα το '21. Μέχρι τότε βλέπω, μπορεί να τις πάρω του χρόνου και πουλάω και κάτι τις υπάρχουσες σιδερένιες!
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#616561
nomarxis έγραψε:Neuware = καινούργιο προϊόν (λογικά στη σελίδα - μαγαζί)
Αν μπεις μέσα και πας εκεί που λέει για τις ζάντες (Felgen) λέει αν είναι καινούργιες(neue) ή μεταχειρισμένες (Gebraucht).
Δε παίζουν τα Αγγλικά?

Είναι λίγο too much οι 18" για μένα... :s_no
Με αρέσουν οι 478 Sternspeiche 17'' για χειμερινά που λογικά θα χρειαστώ καινούργια λάστιχα το '21. Μέχρι τότε βλέπω, μπορεί να τις πάρω του χρόνου και πουλάω και κάτι τις υπάρχουσες σιδερένιες!

απο προσωπική εμπειρία, τις σιδερένιες με φθαρμένα λάστιχα δεν τις παίρνει κανείς. τις σιδερένιες του γκολφ τις χάρισα στον λαστιχά (στην ανακύκλωση έπρεπε να πληρώσω και 10€ ! Τις είχα 2 εβδομάδες προσφορά στις μικρές αγγελίες ebay με 50€ συζητήσιμη τιμή κ δεν έστειλε κανείς. Αν έχουν λάστιχα ακόμη, μπορείς να τις πουλήσεις 200-300€.

Οι 18άρες είναι μια χαρά τελικά. Περίμενα πως θα ήταν σκληρές, αλλά κάθε άλλο. Ειδικά με τα μαλακότερα χειμερινά ελαστικά είναι μια χαρά. Μην τις φοβάσαι.