Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By A-Viper7
#16350
Nikos! έγραψε:Βασίλη, λίγο contradicting αυτό που λες, αλλά οκ :)


Πολύ, όχι λιγο.

Αυτο που εννοω ειναι οτι επειδη βαζουμε το κεφαλι μας εκεί μεσα καλο ειναι να πάρουμε καλο (=ακριβό(?)) κρανος. Τωρα αμα δεν βγαινουν τα κουκια, ενα λιγότερο καλο (=φθηνότερο(?)) θα κανει τη δουλειά του, οσο δεν υπάρχει εμπλοκη σε busy προπονήσεις και αγωνες τουλάχιστον.
Άβαταρ μέλους
By eimaiospiros
#16361 Μήπως κάτι τέτοιο είναι απαραίτητο;

Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#16387
A-Viper7 έγραψε:
Nikos! έγραψε:Βασίλη, λίγο contradicting αυτό που λες, αλλά οκ :)


Πολύ, όχι λιγο.

Αυτο που εννοω ειναι οτι επειδη βαζουμε το κεφαλι μας εκεί μεσα καλο ειναι να πάρουμε καλο (=ακριβό(?)) κρανος. Τωρα αμα δεν βγαινουν τα κουκια, ενα λιγότερο καλο (=φθηνότερο(?)) θα κανει τη δουλειά του, οσο δεν υπάρχει εμπλοκη σε busy προπονήσεις και αγωνες τουλάχιστον.


Έτσι ακριβώς! :s_cool
Άβαταρ μέλους
By Hannibal
#16923 Ειδα χθες το PICK στην Νova και ζωντανα αλλα και σε επαναληψη το βραδυ.
Αν μου επιτρεπεται μερικα σχολια. (και να μην μου επιτρεποτανε παλι θα τα εκανα αλλα anyway). :s_sarcastic

Ο speaker χαλια. Μακαρι να περνανε τον Go_for_pole που και το εχει αλλα προπαντως ξερει και ολους τους οδηγους.
Π.χ. Δεν μπορω να ακουω πχ. οτι τα DD2 ειναι τα πιο γρηγορα καρτ ή εχουν 3 ταχυτητες, αλλα ουτε και οτι ταπονουμε ενα Rotax ωστε να ανεβει λαδι στον κυλινδρο. :slap:

Στικουδη. Σορρυ απλα ξερναω... (ναι οκ αν μου καθοτανε δεν θα ελεγα οχι αλλα δεν εκανε ουτε για αυτο που την βαλανε να κανει και ολη την ωρα χαβαλε και γιο και selfie ). :dizzy:

Αγωνιστικο κομματι απο οσο μπορεσα να καταλαβω.

Σε καποια κατηγορια εγινε μπερδεμα στην 2η -3η στροφη. Εφ οσον ειχε καθαρυστει η στροφη απο τους οδηγους και δεν υπηρχε καποιος να την κλεινει, γιατι εδωσε κοκκινη και επανεκινηση?

Στην DD2 μονο εγω εχω την εντυπωση οτι η εκκινηση ηταν ακυρη και επρεπε να γινει αλλος ενας γυρος?

Στα Rotax γιατι τα εψαλε στον Λαζαρακο? Στα πρωτα μισα της πιστας δειχνανε κοκκινη και μετα κιτρινες και μεχρι και ο κριτης με τις δυο σημαιες που ειναι για να τους διαχωρισει την ωρα που ερχοντε για την εκκινηση κραταγε και τις 2 σημαιες για σχηματισμο και προετοιμασια. Τι ακριβως 8ες να σου κανουν οι οδηγοι? Παλι καλα που δεν εγινε και ατυχημα. Δικιο ειχε που φωναζε ο Λαζαρακος (απο οσο καταλαβα απο την TV) και λιγα θα σας ειπε ο ανθρωπος.

Show
Λιγο κουραστικο αλλα οκ.
Μικρη παρατηρηση. Εφ οσον βαζεται μεσα τους Παπαλεξοπουλους και τους εχετε με full εξοπλισμο ασφαλειας, οι ΣΥΝΟΔΗΓΟΙ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΓΑΝ ΟΥΤΕ ΚΡΑΝΟΣ? Φανηκε παρα μα παρα πολυ ασχημο στους εξω.
Άβαταρ μέλους
By eimaiospiros
#17441 Προσπέρασμα στον ημιτελικό της κατηγορίας Rotax Senior στην Πάτρα:
Άβαταρ μέλους
By Hannibal
#17776 Εχει πολυ γελιο να βλεπεις αυτο το βιδεο και εχει ακομα περισσοτερο γελιο να βλεπεις τον ιδιο οδηγο να κανει δηλωσεις για αντιαθλητικη συμπεριφορα στο σπρωξιμο που του εκανε ο Σαγανας στον τελικο. :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By A-Viper7
#18583
Hannibal έγραψε:Εχει πολυ γελιο να βλεπεις αυτο το βιδεο και εχει ακομα περισσοτερο γελιο να βλεπεις τον ιδιο οδηγο να κανει δηλωσεις για αντιαθλητικη συμπεριφορα στο σπρωξιμο που του εκανε ο Σαγανας στον τελικο. :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl


Νταξ, γελάνε και οι πέτρες...
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#18687
Hannibal έγραψε:Εχει πολυ γελιο να βλεπεις αυτο το βιδεο και εχει ακομα περισσοτερο γελιο να βλεπεις τον ιδιο οδηγο να κανει δηλωσεις για αντιαθλητικη συμπεριφορα στο σπρωξιμο που του εκανε ο Σαγανας στον τελικο. :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl


:lol: :lol:

Έλα ντε. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Hannibal
#19223 H πλακα ειναι οτι δεν το εκανε επιτηδες το σπρωξιμο ο Σαγανας αλλα οτι ο Μαιτος εκοψε παρα πολυ ωστε να καλυψει την γραμμη του και να κλεισει το περασμα πραγμα που ο απο πισω τουλαχιστον δεν το περιμενε . Τουλαχιστον ετσι φανηκε. Racing incident στα δικα μου ματια τουλαχιστον.
Άβαταρ μέλους
By A-Viper7
#19358
Hannibal έγραψε:H πλακα ειναι οτι δεν το εκανε επιτηδες το σπρωξιμο ο Σαγανας αλλα οτι ο Μαιτος εκοψε παρα πολυ ωστε να καλυψει την γραμμη του και να κλεισει το περασμα πραγμα που ο απο πισω τουλαχιστον δεν το περιμενε . Τουλαχιστον ετσι φανηκε. Racing incident στα δικα μου ματια τουλαχιστον.


Υπάρχει κάπου σε βίντεο αυτό;
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#19375
A-Viper7 έγραψε:
Hannibal έγραψε:H πλακα ειναι οτι δεν το εκανε επιτηδες το σπρωξιμο ο Σαγανας αλλα οτι ο Μαιτος εκοψε παρα πολυ ωστε να καλυψει την γραμμη του και να κλεισει το περασμα πραγμα που ο απο πισω τουλαχιστον δεν το περιμενε . Τουλαχιστον ετσι φανηκε. Racing incident στα δικα μου ματια τουλαχιστον.


Υπάρχει κάπου σε βίντεο αυτό;


https://www.facebook.com/video.php?v=10 ... =2&theater
Άβαταρ μέλους
By A-Viper7
#19379
Nikos! έγραψε:
A-Viper7 έγραψε:
Hannibal έγραψε:H πλακα ειναι οτι δεν το εκανε επιτηδες το σπρωξιμο ο Σαγανας αλλα οτι ο Μαιτος εκοψε παρα πολυ ωστε να καλυψει την γραμμη του και να κλεισει το περασμα πραγμα που ο απο πισω τουλαχιστον δεν το περιμενε . Τουλαχιστον ετσι φανηκε. Racing incident στα δικα μου ματια τουλαχιστον.


Υπάρχει κάπου σε βίντεο αυτό;


https://www.facebook.com/video.php?v=10 ... =2&theater


Δεν με αφήνει να το δω. :adminpower:
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#19536
A-Viper7 έγραψε:
Nikos! έγραψε:
A-Viper7 έγραψε:
Hannibal έγραψε:H πλακα ειναι οτι δεν το εκανε επιτηδες το σπρωξιμο ο Σαγανας αλλα οτι ο Μαιτος εκοψε παρα πολυ ωστε να καλυψει την γραμμη του και να κλεισει το περασμα πραγμα που ο απο πισω τουλαχιστον δεν το περιμενε . Τουλαχιστον ετσι φανηκε. Racing incident στα δικα μου ματια τουλαχιστον.


Υπάρχει κάπου σε βίντεο αυτό;


https://www.facebook.com/video.php?v=10 ... =2&theater


Δεν με αφήνει να το δω. :adminpower:


Mάλλον δεν είσαι φίλος με τον Μαϊτό. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Hannibal
#19652
Nikos! έγραψε:
A-Viper7 έγραψε:
Nikos! έγραψε:
A-Viper7 έγραψε:
Hannibal έγραψε:H πλακα ειναι οτι δεν το εκανε επιτηδες το σπρωξιμο ο Σαγανας αλλα οτι ο Μαιτος εκοψε παρα πολυ ωστε να καλυψει την γραμμη του και να κλεισει το περασμα πραγμα που ο απο πισω τουλαχιστον δεν το περιμενε . Τουλαχιστον ετσι φανηκε. Racing incident στα δικα μου ματια τουλαχιστον.


Υπάρχει κάπου σε βίντεο αυτό;


https://www.facebook.com/video.php?v=10 ... =2&theater


Δεν με αφήνει να το δω. :adminpower:


Mάλλον δεν είσαι φίλος με τον Μαϊτό. :hmmm:


Oυτε εγω. Κριμα να μην ειναι σε youtube. :s_coffee