Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#766715 Και κάπου ένας Γάλλος έχει λυθεί στα γέλια, για τους ανόητους που περιμένουν και απάντηση... :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#766785 συνεχεια του εργου #ksinopapari

στελνει σημερα μει οπου μου λεει οτι εχει και το τιμολογιο.
Κοιταω δεν βλεπω να εχει επισυναψει κατι.
Της ξαναστελνω λεγωντας οτι μηπως ξεχασες να το επισυναψεις?
Μου το ξαναστελνει και αυτη τη φορα το εχει επισυναψει.
Κοιταω τα χλμ λαθος.
Πρεπει να της εχω γραψει πανω απο 3 φορες σε αλλα μειλ,οτι το τιμολογιο δεν μπορει να εχει λιγοτερα χλμ απο το κτεο.Μανουριαζουν στο τελωνειο και της εχω εξηγησει το λογο.
ξαναστελνει με τα χλμ που της ειπα να γραψει(ιδια με του κτεο,που ειναι γρω στα 80 χλμ παραπανω απο αυτα της αγγελιας)
Με το που γυρναω σπιτι το μεταφραζω το pdf στο λαπτοπ να δω τι γραφει,γιατι απο το τηλεφωνο δεν μπορουσα να το κανω.
Διαβαζω οτι δεν ειναι τιμολογιο,αλλα προτιμολογιο,και φυσικα δεν εχει τον αριθμο που θα εχει το τιμολογιο αγορας. :s_crazy
Ξαναστελνω,δεν θελω προτιμολογιο,θελω το τιμολογιο γιατι οπως σου ειχα γραψει θελουν τον αριθμο τιμολογιου στο τελωνειο.
Ααααα αυτο θα το παρεις μολις ερθεις να παραλαβεις το αυτοκινητο,δεν γινεται να κοπει νωριτερα.
Δλδ εδω και 10 μειλ που μιλαμε για τιμολογιο,δεν μπορουσε να μου το πει. :lol:
Στο προηγουμενο απο τη Γερμανια της γυναικας,μια χαρα κοπηκε το τιμολογιο μολις πληρωθηκε το αυτοκινητο και πριν το παραλαβει ο μεταφορεας παντως.
Γερμανοι που δουλευουν μεθοδικα,με συστημα,οχι σαν και εμας τους φραπεδιαρηδες. :s_yes
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#766797 Μακάρι να βγάλεις άκρη και να σταματήσουν να σε ταλαιπωρούν

Όσοι από εμάς τριβομαστε μέσω δουλειάς με Ευρωπαίους καταλαβαίνουμε πόσο μπουρδελα είναι σε αρκετές περιπτώσεις

Έχω βρεθεί σε περίπτωση να καίγεται το data center (κυριολεκτικά) και αυτοί να οργανώνουν call

Βέβαια οι προσωπικοί μου αγαπημένοι Ιταλοί πάντα ξεπερνάνε όλους, όλα γραμμένα στα καλαμπαλικια τους
Ακόμη και οι Βορειοιταλοι που γενικά η Βόρεια Ιταλία είναι μια άλλη χώρα από τη υπόλοιπη Ιταλία
Ο Θεός να σε φυλάει από Ιταλό μηχανικό
Άβαταρ μέλους
By dimik
#766804
Geralt έγραψε:Μακάρι να βγάλεις άκρη και να σταματήσουν να σε ταλαιπωρούν

Όσοι από εμάς τριβομαστε μέσω δουλειάς με Ευρωπαίους καταλαβαίνουμε πόσο μπουρδελα είναι σε αρκετές περιπτώσεις

Έχω βρεθεί σε περίπτωση να καίγεται το data center (κυριολεκτικά) και αυτοί να οργανώνουν call

Βέβαια οι προσωπικοί μου αγαπημένοι Ιταλοί πάντα ξεπερνάνε όλους, όλα γραμμένα στα καλαμπαλικια τους
Ακόμη και οι Βορειοιταλοι που γενικά η Βόρεια Ιταλία είναι μια άλλη χώρα από τη υπόλοιπη Ιταλία
Ο Θεός να σε φυλάει από Ιταλό μηχανικό


Η αλήθεια είναι ότι έχουν πάει την τυπολατρεια και το by the book σε άλλα επίπεδα σχεδόν ηλιθιότητας.
Το μεγάλο πρόβλημα είναι η έλλειψη ευελιξίας και το ότι αρνούνται πεισματικά να κάνουν οτιδήποτε δεν είναι στο job description τους.

Καίγεται το data center? Στα @@ μας ας τρέξει η πυροσβεστική, ο υπεύθυνος πυρασφάλειας κλπ, εμείς θα κάνουμε meeting να δούμε τι θα κάνουμε μετά.

Θέλει χαρτιά ο dimviii από τον πωλητή; Στα καλαμπαλικια του θα προωθήσει το mail στο λογιστήριο, στον υπεύθυνο για τα Κτεο κοκ.
Οοοοταν απαντήσουν αυτοί, αν απαντήσουν σωστά και δεν καταλάβουν κάτι άλλο, θα στείλουν απάντηση και στον dimviii.

Η μεγάλη διαφορά με εμάς είναι ότι εμείς αναλαμβάνουμε συνήθως εργασίες και ευθύνες που αντιστοιχούν σε 2 άτομα στην καλύτερη ενώ αυτοί έχουν πολύ συγκεκριμένα καθήκοντα και δεν κουνάνε το δαχτυλάκι τους πέρα από αυτά.
Το καλύτερο είναι ότι δεν θα τους πει κανείς τίποτα.

Ως συνήθως το ιδανικό είναι κάπου στην μέση.

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#766812 ειναι τεμπεληδες,μην ψαχνεται για δικαιολογιες.

της στελνω σημερα μειλ.
Μαριον αυριο θα ειμαι κατα τις 13.00 στην driverama dusseldorf.
θα παμε μαζι στο υπουργειο,ή με καποιον αλλοναπο την εταιρια?
Με αλλον,θα σου στειλω αργοτερα με ποιον.
Δεν μου εστειλε.
Της ξαναστελνω 1 ωρα πριν σχολασει.
Εχουμε κανα νεο σχετικα με ποιον να ζητησω μολις φθασω για να παμε υπουργειο?
Πετσωμα.

ουτε για να σου σκουπιζουν τον κωλο λαμαι.Αχρηστοι,ευθυνοφοβοι και τεμπεληδες.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#766814 Αυτή που περιγράφεις μπορεί να παίρνει και 2 3 μηνιατικα δικά σου που έχεις γυρίσει όλη την Ελλάδα σε μια εβδομάδα οπότε γιατί να πεθάνει για σένα;

Μακάρι να ήμασταν και εμείς έτσι. Δουλεύουμε για 3 και τσιμπάμε ένα μύδι στο τέλος.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#766815
dimviii έγραψε:ειναι τεμπεληδες,μην ψαχνεται για δικαιολογιες.

της στελνω σημερα μειλ.
Μαριον αυριο θα ειμαι κατα τις 13.00 στην driverama dusseldorf.
θα παμε μαζι στο υπουργειο,ή με καποιον αλλοναπο την εταιρια?
Με αλλον,θα σου στειλω αργοτερα με ποιον.
Δεν μου εστειλε.
Της ξαναστελνω 1 ωρα πριν σχολασει.
Εχουμε κανα νεο σχετικα με ποιον να ζητησω μολις φθασω για να παμε υπουργειο?
Πετσωμα.

ουτε για να σου σκουπιζουν τον κωλο λαμαι.Αχρηστοι,ευθυνοφοβοι και τεμπεληδες.

Kαλό ταξίδι και να πάνε όλα καλά.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#766816 ευχαριστω Μπιλακο!
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#766817
dimviii έγραψε:ουτε για να σου σκουπιζουν τον κωλο λαμαι.Αχρηστοι,ευθυνοφοβοι και τεμπεληδες.


Εγώ έχω απορία πάντως, είναι τόσο τεφαρίκι μοντέλο αυτό το Clio, που δεν έχεις αφήσει ούτε Κλειώ, Θάλεια ή Μελπομένη στο μέτωπο Γάνδη - Λεβερκούζεν; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#766818 :lol: :lol:
Εφεξής απονέμουμε στον ντίμβι τον τίτλο του...πρέσβη!
Δημήτριε, πήγαινε στα εξωτερικά να τους δείξεις τι σημαίνει Έλληνας ρε μλκ :superman: :superman:

Υγ. Θέλουμε φιντμπάκ από πάνω να δούμε πως πάνε τα πράγματα. Μια πρώτη φωτό με κλιό και τον δρόμο ανοιχτό μπροστά σου, δείγμα ότι έρχεσαι και όλα καλώς.
Καλή επιστροφή...
Άβαταρ μέλους
By 224v
#766820 Dimviil καλή επιστροφή, να απολαύσεις τη διαδρομή. Την έχω κάνει το 87 με τη σύζυγό, φέρνοντας την Prisma 1.6 ie. Με άλλους δρόμους τότε και χωρις maps!!!

.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#766823
Geralt έγραψε:Μακάρι να βγάλεις άκρη και να σταματήσουν να σε ταλαιπωρούν

Όσοι από εμάς τριβομαστε μέσω δουλειάς με Ευρωπαίους καταλαβαίνουμε πόσο μπουρδελα είναι σε αρκετές περιπτώσεις

Έχω βρεθεί σε περίπτωση να καίγεται το data center (κυριολεκτικά) και αυτοί να οργανώνουν call

Βέβαια οι προσωπικοί μου αγαπημένοι Ιταλοί πάντα ξεπερνάνε όλους, όλα γραμμένα στα καλαμπαλικια τους
Ακόμη και οι Βορειοιταλοι που γενικά η Βόρεια Ιταλία είναι μια άλλη χώρα από τη υπόλοιπη Ιταλία
Ο Θεός να σε φυλάει από Ιταλό μηχανικό



Δεν έχεις συνεργαστεί με Γάλλο φαίνεται... :lol: :lol:

Τυχερός. :lol:

Με Ιταλούς και άλλους σπάνια είχα θέμα. Με Γάλλους σπάνια ΔΕΝ είχα... :lol:



Ντίμη, καλά να περάσετε στο ταξίδι ρε και άσπαστο το Clio! :metalo: