Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#732745 ευχαριστω παιδες!
μπηκε η κεραια χαρχαριας,πλυθηκε μεσα-εξω-απο κατω(καθολου σκουρια απο κατω παροτι το Παρισι ειναι αρκετα βορεια) κολληθηκαν και κατι αυτοκολλητα που ελειπαν,και ειμαστε σενιοι.
Η καινουρια αδεια με το κτεο ειναι στην La Post και το παρακολουθουμε μεσω τρακινγκ.
Η κεραια για να μπει λυθηκε το μισο αυτοκινητο πισω. :x
Ζητησα τιμη απο ρενω για κλειδι μου ειπαν 230 ευρω με τον προγραμματισμο.
Οταν τον ενημερωσαμε για το κοστος,ο πωλητης μου ζητησε τον λογαριασμο μου,για να βαλει μεσα τα χρηματα.

Ειναι μναρα η ατιμη η κλειω.Το περλε χρωμα ολα τα λεφτα.Απιστευτες αποχρωσεις οταν το χτυπαει ο ηλιος. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#732749 Αυτό με την κεραία καρχαρία ήθελα να το κάνω και εγώ, έφαγα άκυρο από την αντιπροσωπεία. :x

Έμεινα με κεραία,λες και είμαι ο Διάκος στο φυλάκιο Παλαγια με το Ρακαλ.


ΓΤΧΚΤΜΠΤΠΜΝΠΑΝΑ

ΕΊΜΑΙ ΈΞΑΛΛΟΣ. :x
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#732750
bibendum έγραψε:Εμ στα είχα πει για το 230... :)

< >


ακου και το κουφο τωρα απο την Λαιον που ειχε παει ο γιος να παραλαβει κατι αυτοκολλητα,και ρωτησε για την καρτα/κλειδι
το ενα κλειδι 170+φπα +20 ευρω ο προγραμματισμος.
Εχουμε ομως προσφορα του λενε στα ανταλλακτικα,στα 70 ευρω+φπα τα 2 κλειδια +20 ευρω ο προγραμματισμος του καθε κλειδιου/καρτας.
Τον ρωτησε 5 φορες 70 ευρω + φπα και για τα 2 κλειδια?Ναι του ειπε.
Συζητωντας το χθες στο καφε με κατι φιλους,μου λενε εισαι σιγουρος οτι η προσφορα αναφερεται σε γνησια κλειδια?
Ρε σεις για την Λαιον μιλαμε,ειναι δυνατον να πουλαει ιμιτα κλειδια?
Σας εχει ξανατυχει να ακουσετε κατι τετοιο? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#732751
g8777 έγραψε:Αυτό με την κεραία καρχαρία ήθελα να το κάνω και εγώ, έφαγα άκυρο από την αντιπροσωπεία. :x

Έμεινα με κεραία,λες και είμαι ο Διάκος στο φυλάκιο Παλαγια με το Ρακαλ.


ΓΤΧΚΤΜΠΤΠΜΝΠΑΝΑ

ΕΊΜΑΙ ΈΞΑΛΛΟΣ. :x


τι παει να πει ακυρο? δεν την εκαναν δωρο ή δεν την ειχαν ετοιμοπαραδοτη?
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#732753
g8777 έγραψε:Μου είπαν ότι δεν αλλάζει.

επρεπε να ηταν ο Διακος εκει να τραβαγε λιγο το σακακι στο πλαι.
Οχι καρχαρια,μεχρι και κεραια της κοσμοτε θα σου ειχαν βαλει με 5 g στην οροφη. :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#734311 περι τριμπουρδελομαγνητη συνεχεια.....

βρισκω αλλο ενα κλιο για την ντιμαινα.
Λευκο περλα,ολα τα εξτρα πλην πανοραμικης.Ειχε μεχρι και αποσπωμενο γνησιο κοτσαδορο,συν μια 4αδα ζαντολαστιχα χειμερινα.17αρες,σελφ παρκινγκ,ηχοσυστημα μποουζ,θερμαινομενα καθισματα, φιμε εργοστασιακα τζαμιλικια τα παντα ολα.
Στελνω μειλ μου στελνει αδειες πρωτοτυπες,βιβλια σερβις σφραισμενα,του λεω θελω να φαινεται ο φπα,ολα κομπλαν.
Βγαλε του λεω και κατι αλλες φωτο απο κατι σημεια που ηθελα να δω με μεγαλυτερη λεπτομερεια,μου τις στελνει.
Ποια ειναι η καλυτερη τιμη που μπορεις να κανεις του λεω.
10500 μου λεει.Το αυτοκινητο στο μομπαιλ 10990.
Φτιαξε το κοντρακτ να το υπογραψω και δωσε μου λογαριασμο να σου βαλω προκαταβολη.
Το αυτοκινητο απο ντιλερ Ρενω,ο οποιος εχει γυρω στα 15 μαγαζια στη κεντρικη Γερμανια.
Το αυτοκινητο δινεται με εγγυηση 1 ετους στη Γερμανια,γιατι ειναι selected μεταχειρισμενο απο την ιδια Ρενω με ''7 stars used vehicle''
Τον παιρνω σημερα τηλ μιας και δεν μου ειχε απαντησει απο χθες,και του λεω περιμενω κατι φωτο απο κατω που ειχα ζητησει.Πανω στη συζητηση α μου λεει ιδιωτης ειστε?
Ναι του λεω.
Α νομιζα οτι εισαστε μαντρας,και σας εχω κανει τιμη για μαντρα.
Θα ρωτησω τον διευθυντη μου και θα σας πω σε λιγο.
Μου στελνει μυνημα μετα απο λιγο ξερετε δεν μπορουμε να σας πουλησουμε το αυτοκινητο γιατι δεν μεταβιβαζεται η εγγυηση εκτος Γερμανιας.
Δεν θελω εγγυηση,φερε μου χαρτι να σου υπογραψω οτι δεν τη θελω.
Δεν γινεται μου λεει.
Λεω μαλλον βρηκαν αλλο αγοραστη,και μου λεει λαλακιες.
Του στελνω μυνημα και του λεω εαν ειναι προβλημα η τιμη μπορω να στο πληρωσω οσο το ειχες.
Καμια απαντηση στο μειλ.
Παιρνω τον διευθυντη του και του λεω για ενα κλιο που εχετε,ειμαι ιδιωτης,και το θελω να το εξαγω στην Ελλαδα.
δεν μπορειται μου λεει με τις ιδιες δικαιολογιες.
Μα δεν γραφετε τιποτα στην αγγελια του λεω.
Θα το γραψουμε μου λεει.
Μετα απο λιγο κατεβηκε η αγγελια και απο το μομπαιλ,και απο το οτοσκαουτ.


Οι Γερμανοι,οι δουλευταραδες,οι σωστοι,οι τυπικοι.

Ειναι απιστευτο τι τριμπουρδελοσυνη υπαρχει σε αυτον τον τομεα παντως.Δεν ξερω εαν θα τα πιστευα,εαν μου τα ελεγε καποιος αγνωστος...μπεσα μιλαω.

Αιντεεεεεε ξανα στο περιμενε γτχς.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#734358 dim είσαι και άνθρωπος που νταλαβερίζεται με την κοινωνία κάθε μέρα κι έχουν δει πολλά τα μάτια σου.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#734367
bibendum έγραψε:Πάρε την Audi Γαλλίας να σου στείλει άλλο ένα ίδιο μωρέ...

< >


και αυτοι για τον πεοντα ειναι.
Πολυ ευχαριστημενος απο την κατασταση του αυτοκινητου,αλλα ο πωλητης πιαστηκε πολλες φορες να λεει ψεματα χωρις να υπαρχει και λογος.
Το κλειδι δεν εχει αποζημειωθει ακομα,ενω ο ιδιος ζητησε λογαριασμο για να πληρωθω.
Εχω στειλει 2 μειλ και δεν εχει απαντησει.
Το επομενο μειλ θα ειναι στο λογιστηριο ρωτωντας γιατι δεν εχω αποζημειωθει,ενω θα κανω attached τις συζητησεις περι κλειδιου που το εχασαν οπως μου εγραψε,καθως και οτι θα με αποζημειωνε.
Εαν δεν βγαλω ακρη στον διευθυντη καταστηματος μαζι με κατι αλλα ψεματακια περι των χαρτιων που συνοδευαν το αυτοκινητο,αλλα στην πραγματικοτητα δεν τα ειχε στειλει,και περιμενε αντιγραφο απο την ΔΑΟ οτι εφτασε το αυτοκινητο Ελλαδα.Και γιατι δεν μου ελεγε οτι τα χαρτια θα φυγουν μονο οταν θα μου στειλεις αντιγραφο ΔΑΟ? Οχι θα του ελεγα?
Να ρωτας 10 φορες τον πωλητη και να σου λεει οτι τα πρωτοτυπα εγγραφα ειναι στο αυτοκινητο στο ντουλαπακι,και ο οδηγος της νταλικας να σου λεει δεν εχει πρωτοτυπα,κατι φωτοτυπιες εχει.Και να μην ξερεις τι να πιστεψεις.
Και αν δεν βγαλω ακρη ουτε με τον διευθυντη,θα το στειλω σε ολους τους διευθυντες ολων των καταστηματων τους,και σε ολους τους εργαζομενους,για να δουν ποσο τριμπουρδελοι ειναι πωλητες και διευθυντες.


Ειλικρινα αυτα τα περιμενα μονο απο μαντρα στη Λεωφορο Λαμπρακη.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#734369
mousatos έγραψε:dim είσαι και άνθρωπος που νταλαβερίζεται με την κοινωνία κάθε μέρα κι έχουν δει πολλά τα μάτια σου.


οχι τοση μαζεμενη τριμπουρδελοσυνη δεν εχω ξαναδει.Δεν μιλαμε για απλους τυχαιους μαντραδες,μιλαμε για μεγαλες εταιριες σε προηγμενες χωρες.

Κοιτα εδω ο Γερμανος πχ ποσες μαρκες αντιπροσωπευει,και ποσα καταστηματα εχει.
Eστειλα και εκει ενα μειλ στα κεντρικα τους,να δω τι θα μου πουν και αυτοι.

https://www.wahl-group.de/