Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#699058 Λοιποοοον,έχουμε ένα μικρό θεματάκι που προέκυψε.Το αυτοκίνητο της επιλογής μας(2008 1.2 100 allure plus) θα καθυστερήσει να έρθει κι εκεί που ήταν να το έχουμε τέλος Μαρτίου με μέσα Απριλίου πήγαμε στο τέλος Μαΐου.Ο father έχει σκάσει! Η τιμή που το κλείσαμε ήταν στα 22000.Υπάρχει ένα εκθεσιακό 2008 eat8 1.2 130 και μας το αφήνει στα 23000...Αν και την τελική απάντηση θα μας την δώσει ο father αλλά εγώ θα ήθελα να ακούσω γνώμες .Να δώσουμε το επιπλέον χιλιάρικο για το αυτόματο και τα 30 άλογα και να χάσουμε τον έξτρα εξοπλισμό ή να κάνουμε υπομονή;

Υ.γ Από κατανάλωση πως είναι το 1.2 130 αν το έχει κανείς..
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#699062 O extra εξοπλισμός τι περιλαμβάνει??

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By skous
#699064 Εγώ με τα χίλια θα έπαιρνα το αυτόματο. Και με παραπάνω άλογα αλλά ακόμα καλυτερα!

Βέβαια το "εκθεσιακό" με χαλάει από την άλλη


< >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#699068
manoliossss έγραψε:Λοιποοοον,έχουμε ένα μικρό θεματάκι που προέκυψε.Το αυτοκίνητο της επιλογής μας(2008 1.2 100 allure plus) θα καθυστερήσει να έρθει κι εκεί που ήταν να το έχουμε τέλος Μαρτίου με μέσα Απριλίου πήγαμε στο τέλος Μαΐου.Ο father έχει σκάσει! Η τιμή που το κλείσαμε ήταν στα 22000.Υπάρχει ένα εκθεσιακό 2008 eat8 1.2 130 και μας το αφήνει στα 23000...Αν και την τελική απάντηση θα μας την δώσει ο father αλλά εγώ θα ήθελα να ακούσω γνώμες .Να δώσουμε το επιπλέον χιλιάρικο για το αυτόματο και τα 30 άλογα και να χάσουμε τον έξτρα εξοπλισμό ή να κάνουμε υπομονή;

Υ.γ Από κατανάλωση πως είναι το 1.2 130 αν το έχει κανείς..


Ο έξτρα εξοπλισμός, βασικά η έκδοση allure plus δεν έχει επαφή με την active.

Σκέψου επίσης ότι θα είμαστε ακόμα σε λοκνταουν μέχρι το Πάσχα, που σημαίνει ότι από όλο αυτό το διάστημα ο Μάιος μετράει ουσιαστικά και πεισε τον να περιμενει.

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#699069 Allure+ και το εκθεσιακό?
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#699080 Παράλειψη μου.Το εκθεσιακό είναι το active plus.Λείπουν αρκετά μπλιμπλικια.Το πιο "σημαντικό"είναι το adaptive cruise control που λείπει..Μετά πάμε σε πίνακα 3d οθόνη 10αρα και 7αρα ,ζάντες 17 και 16 ,κεντρική κονσόλα μέσα με υποβραχιόνιο και ηλεκτρικό χειρόφρενο έναντι απλή κονσόλα χωρίς καν ένα τεμπέλη και απλό χειρόφρενο,μπάρες οροφής και κάτι διακοσμητικά απ έξω .Αυτά σιγουρα λείπουν.Μπορεί κι αλλα που δεν μου έρχονται προς το παρόν..
Άβαταρ μέλους
By drdino
#699082 Το αμάξι θα το έχετε για περισσότερο καιρό από τους 1-2 μήνες καθυστέρησης. Εφόσον δεν το χρειάζεστε άμεσα, εγώ θα πρότεινα να περιμένετε την έκδοση που διαλέξατε συνειδητά κι όχι να βρεθείτε με μια άλλη λόγω πίεσης.
Άβαταρ μέλους
By nikos
#699086 Να περιμένετε. Το αυτόματο είναι άδειο από εξοπλισμο
Άβαταρ μέλους
By mirage
#699088
drdino έγραψε:Το αμάξι θα το έχετε για περισσότερο καιρό από τους 1-2 μήνες καθυστέρησης. Εφόσον δεν το χρειάζεστε άμεσα, εγώ θα πρότεινα να περιμένετε την έκδοση που διαλέξατε συνειδητά κι όχι να βρεθείτε με μια άλλη λόγω πίεσης.
+1 σε αυτό. Ειδικα με τόσες πολλές ελλείψεις σε σχεση με αυτό που αρχικά επιθυμούσατε.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#699090 Ξεκάθαρα θα περιμένετε!

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#699091 Κι εγώ είμαι υπέρ του allure plus και να περιμένουμε και λίγο...Τον γάιδαρο τον φάγαμε και τα έξτρα είναι πολλά για να τα θυσιάσουμε με κόστος +1000€ αλλά με κέρδος την ευκολία του αυτόματου.Απλά ήθελα να ακούσω και άλλες γνώμες για να δω αν σκέφτομαι σωστά (σαν γενική σκέψη και όχι εξατομικευμένα στις ανάγκες μας) και η αλήθεια είναι μας βοηθήσατε παρά πολύ!Αντε υπομονή λοιπόν άλλους 2 μήνες!!
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#699095 Ότι λείπει εξοπλισμός λείπει. Από την άλλη, ACC χωρίς αυτόματο, είναι μιεχ. Ελάχιστα χρήσιμο και μόνον σε αυτοκινητόδρομο.
Από τα δύο αυτά, εγώ θα πήγαινα στο αυτόματο, ή μάλλον από εκεί θα ξεκινούσα την επιλογή (το είχα ξαναγράψει).
Θα προσπαθούσα μήπως έπαιρνα έξτρα έκπτωση σαν good will λόγω της καθυστέρησης για να μπει και το αυτόματο στην παραγγελία. Κάντε μια δοκιμή.
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#699100
Anonymous Founder έγραψε:Ότι λείπει εξοπλισμός λείπει. Από την άλλη, ACC χωρίς αυτόματο, είναι μιεχ. Ελάχιστα χρήσιμο και μόνον σε αυτοκινητόδρομο.
Από τα δύο αυτά, εγώ θα πήγαινα στο αυτόματο, ή μάλλον από εκεί θα ξεκινούσα την επιλογή (το είχα ξαναγράψει).
Θα προσπαθούσα μήπως έπαιρνα έξτρα έκπτωση σαν good will λόγω της καθυστέρησης για να μπει και το αυτόματο στην παραγγελία. Κάντε μια δοκιμή.
Η τιμή είναι με την έξτρα έκπτωση!23800 ήταν η τιμή του αυτοκινήτου κι επειδή είδαν ξενερωμενο τον father και για να μη χάσουνε τον πελάτη γιατί σκέφτηκε και να ακυρώσει του το κάνανε 23000 με το κλειδί στο χέρι..
Άβαταρ μέλους
By g8777
#699105 Πολλές ελλείψεις εξοπλισμού για να αντισταθμιστούν από το αυτόματο κιβώτιο (το οποίο είναι άχρηστο στο 91% της γεωγραφικής επιφάνειας της χώρας μας) για 2 μήνες καθυστέρηση. Η γνώμη μου είναι να περιμένετε και αν είστε τυχεροί ίσως σας προσφερθεί κάποιο δώρο αποζημίωσης για την επιπλέον αναμονή ( hint: δεν θα σας προσφερθεί).