Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Serf
#639775
axel12p έγραψε:Σε κάποια φάση που διάβαζα, πρόσεξα ότι δεν έβαζες χρονιές και κάπου άρχισα να μπερδεύομαι. Στην πορεία διαπίστωσα με έκπληξη, πως τόση ώρα διάβαζα ακόμη για το το τι είχες κάνει το 2010! :lol:


Την "πάτησα¨ με ακριβώς τον ίδιο τρόπο!! :lol:
Άβαταρ μέλους
By DAP
#639783 Φχαριστουμε Ξενοφων......

Μας εδωσες το καλυτερο υλικο για ονειροποληση τις μερες του εγκλεισμου.........

Να εισαι παντα καλα και για επομενες εξορμησεις.......
Άβαταρ μέλους
By 224v
#639788 Θερμές ευχαριστίες Ξενοφών, μας ταξιδεψες πάλι και στην Ελλάδα και στο χρόνο, ευκαιρία για βόλτες.. με το έξυπνο τηλέφωνο στο χέρι

< Note >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#639795 Εξαιρετικός όπως πάντα! :metalo:

Μόνο καλά εύχομαι!
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#639815 Εξαιρετικός ο Ξενοφών!

Θα σταθώ σε 3 σημεία.
Αυτή την γέφυρα την θυμάμαι σε πολύ πολύ παλιά οικογενειακή καλοκαιρινή εκδρομή με το 120Υ, πρέπει να τελείωνα Δημοτικό ή αρχές Γυμνασίου, μουτρωμενος διότι ακολουθούσε ορεινή διαδρομή και γνωριμία με το Καρπενήσι και θα ξαναέβλεπα θάλασσα μετά από 3 μέρες κάπου προς Βόλο...
Θυμάμαι παλιά στενή σιδερένια (στρατιωτική) γέφυρα...

Η φώτο με την χελώνα είναι η αγαπημένη μου.

Και για την επόμενη φώτο δεν υπάρχουν λόγια. Εκπληκτική και ακριβώς αυτό που περιγράφεις.

JimClark έγραψε:Ζαλιάρικο πέρασμα νοτιότερα, πέρασμα από Θέρμο και γέφυρα Μπανιά
Εικόνα


Φανταστικός Χολομώντας σε βόλτα ανοιξιάτικη αλλά με κακό καιρό.
Εικόνα
/url]

Και αρνούμαι να με καταβάλλει η συγκυρία. Άρνηση, ο τίτλος της συγκεκριμένης φωτό, άρρηκτα συνδεδεμένος με το χαμό της μάνας.
[url=https://flic.kr/p/a5wU9H]Εικόνα
.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#639854 Εντωμεταξύ διαβάζεις το κείμενο και καταλαβαίνεις ότι περιγράφει πάλι μια από τις γνωστές του "ιδανικές διαδρομές", μόνο που τώρα η ιδανική διαδρομή είναι η ζωή του!

Με τις σημειώσεις που κρατάει, την αποτύπωση στιγμών στον φωτογραφικό φακό, τους κακοτράχαλους δρόμους, τις στροφές, τις κορυφές! :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By tsilis
#639883 Ειλικρινά,
είναι πέρα από κάθε φόρουμ αυτά που κατέγραψες με κάμερα και «πένα».
Ασύλληπτη δουλειά και είναι κρίμα να πάει χαμένη σε εμάς , που είμαστε πολύ μικροί για εσένα .


Τι να πω....
Συγχαρητήρια και σε ευχαριστούμε .
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#639888 Ξιφ, τα απομνημονεύματά μου


Αυτόν τον τίτλο βάζω.
Καταρχάς ευχαριστούμε πολύ που τα μοιράζεσαι μαζί μας.

Με άγγιξε η φωτό με τα ηλιοτρόπια. :(

Επιλέγω μερικές φωτό.

Η καλύτερη με αμάξι είναι η παρακάτω
Εικόνα


και αυτή την τριάδα την επιλέγω σαν τα καλύτερα κλικ με τοπία

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα


Τι άλλο να πω; Να γίνω γραφικός με "συγχαρητήρια";
Ας γίνω. Συγχαρητήρια. Είναι έπος ζωής. Προσωπικά με ταξίδεψες, μου υπενθύμισες πόσο όμορφη χώρα έχουμε, με τέτοιες αντιθέσεις που δεν βρίσκεις αλλού.
Αυτά φίλε...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#639900 Εντάξει, ο,τι να πω είναι λίγο...

Απλά RESPECT!

Για τα γραπτά, τις φωτογραφίες, την στάση σου γενικότερα.

Είσαι κόσμημα για αυτό το φόρουμ!

Συνέχισε να μας μαγεύεις!




Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By sebastian
#639910 Κλασσικος θεϊκός Ξεν!
Νετφλιξ το'κανε ο πστς :lol:

Μας γ@μησες λιγο, με το αντιστασιακο ηλιοτροπιο κι εκει με το να πεις τα νεα στη μανα :sorry:

Love you bro :s_drinks

Και εις άλλα με υγεία, που θα ειναι ακομη πιο ομορφα, καθως θα εχει ενεργο ρολο και η μικρη εξερευνητρια!
:yahoo:
Άβαταρ μέλους
By postruck
#639916 Ξενοφών,ευχαριστούμε που μας θυμίζεις τι έχουμε στην πατρίδα μας...
Τώρα για το συνδιασμό φωτογραφιών και κειμένου,νομίζω οτι είναι οτι καλύτερο... :thumbsup:
Νομίζω, οτι αυτό που σου έδωσε το κάτι παραπάνω στις ιστορίες του τιράντα,είναι η γνωριμία με την συνοδηγό του...ας είναι καλά ο...ενδιάμεσος!
Για ακόμη μια φορά, σε ευχαριστούμε για τις ιστορίες και τις διαδρομές του τιράντα.
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#639949
tsilis έγραψε:Ασύλληπτη δουλειά και είναι κρίμα να πάει χαμένη σε εμάς , που είμαστε πολύ μικροί για εσένα .

+1
Να 'σαι πάντα καλά φιλαράκι :s_airkiss

Το πιο ΚΟΛΑΣΜΕΝΟ κλικ κατά τη γνώμη μου:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#639952 Ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια! Και ναι, έχουμε την αρχή
https://jimmuclarku.blogspot.com/

Σύντομα θα περιγράφονται και εκεί οι περιπέτειες. Τιράντας, Totorο, ιδανικές διαδρομές, ταξιδιωτικές ενθυμήσεις, ορειβατικά, εκτός θέματος (οκ, ορκίζομαι δε θα βάλω πεταλούδες) τα πάντα. Δώστε χρόνο. Ό,τι νεότερο ανεβάζω θα ενημερώνω

Με παιδεύει λίγο το ιστολόγιο, αλλά θα ξεκινήσω εκεί και αν χρειαστώ κάτι παραπάνω θα καταφύγω σε μια προσωπική ιστοσελίδα.

1) Για τη φώτο της "άρνησης", είναι ακριβώς εδώ. https://www.google.com/maps/@41.2799856 ... 312!8i6656

Η περιοχή τότε (ίσως κ τώρα) (θα μας τα πει ο μουσάτος καλύτερα) κατακλύζεται από ηλιόσπορο ο οποίος προοριζόταν κυρίως για βιοντήζελ. Ερχόμουν με αντίθετη κατάσταση όπως δείχνει το λινκ στο maps, κοίταξα λίγο αριστερά μου, το βλέπω. Προχωράω μισό χλμ και γύρισα πίσω. Αν το παρατηρήσετε καλά σε μερικές αναλύσεις είναι σα να έχει και ένα "smiley - γελάκι" μέσα.

Άλλο σχετικό, λιγο πιο πριν, περνώντας από Αγριανή, μιλάμε 2 λεπτά πριν το κλικ, ήταν μαζεμένα εδώ ένα τσούρμο παιδιά. Πάντα κυρία μέσα από τα χωριά και ήσυχα, με 4η ταχύτητα και 1800 στροφές, τους κορνάρω και βγαίνοντας από το χωριό κατεβάζω με heel and toe ακριβείας σε 2α, κόφτης, 3η κόφτης. Με αυτό το χαμόγελο του ήχου ... της ηλεκτρικής σκούπας του Duratec.

2) Για τις φώτο της κολασμένης μπαριέρας με την παγωνιά πάνω της και τη σωστή εστίαση (τα φώτα στο βάθος της κιτρινίλας του ορίζοντα είναι τα Γρεβενά) και

3) Για τις φώτο τις 2 του Μπούσσο, θα περιμένετε καρτερικά το πώς προέκυψαν 2 -3 βδομάδες μάξ όταν θα έχετε το έπος του 2ου μέρους. Σημειωτέον η αστεράτη είναι μακράν η πιο πολυεπισκεπτόμενη φώτο που έχω ανεβάσει ποτέ.
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#639963 jimclark τρομερή περιγραφή και φυσικά τρομερες φωτογραφίες, είναι εντυπωσιακό πως τα γραφόμενα σου σε ταξιδεύουν πιο πολύ από τις ίδιες τις εικόνες! Γερός να είσαι να γυρνάς!
(Η φωτο των μετέωρων απο που είνια τραβηγμένη?)