Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#714356
Scotch έγραψε:Τους ενημέρωσα, δεν είχαν κανένα πρόβλημα. 570 € εξάλλου θα στοιχίσει το service :ninja:


Τα 570 τα θεωρείς δηλαδή πολλά για Lexus??? Γιατί τόσα κάποιοι πληρώνουν με ταπεινότερες φίρμες πχ Alfa Romeo, Skoda κτλ.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#714361 Σίγουρα δε μου φαίνονται και λίγα και σίγουρα είναι αρκετά περισσότερα απ' όσα έχω συνηθίσει να δίνω. Ωστόσο, μπορώ να πω ότι τα περίμενα χειρότερα γι αυτά που έχω να κάνω: λάδια, φίλτρα, γενικός έλεγχος, υγρά φρένων, μπουζί (αυτό είναι ένα σοβαρό κονδύλι για το lexus - με αλλαγή κάθε 10 χρόνια ωστόσο) και βαλβολίνες κιβωτίου.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#714366 Ε, θα χρεώνουν και την παροχή υπηρεσιών κατιτίς παραπάνω...
Άβαταρ μέλους
By edmond
#714381 Στο γιάρις έδωσα πρίν 1 μήνα 300€ για ότι είπε ο σκοτσέζος(βαλβολίνη αυτόματου, μπουζί ιριδίου κλπ)

socratesn έγραψε:Πάντως στην Πύλο το 3ήμερο, είδα τουλάχιστον 6 διαφορετικά model 3, 2 S και ένα X...

Στο Costa Navarino είχαν...φωλιά :lol:
Ένα S πήγε να κατέβει το γεφυράκι που έβγαζε στην Βοϊδοκοιλιά και τον ψιλοήπιε, ήρθαν από το ξενοδοχείο να τον μαζέψουν, οι τελευταίοι τον έβριζαν σε μας :lol:
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#714400 Και γω στο στο Ξυλόκαστρο πέτυχα ένα Model 3 bleu. Τα παππουδια κοιτούσαν περίεργα.

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#714407 Κι εγω στην επιστροφη πετυχα Μ3 την γνησια, την αντρικια την BMW, και μου σηκωθηκε :shifty: η τριχα οταν γκαζωσε βγαινοντας απο το ΣΕΑ Σπαθοβουνιου.
Ο γιος φωναζε να την προλαβω αλλα.......ημουν 350 αλογα κοντος :(
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#714418
Νίκος Παππάς έγραψε:Κι εγω στην επιστροφη πετυχα Μ3 την γνησια, την αντρικια την BMW, και μου σηκωθηκε :shifty: η τριχα οταν γκαζωσε βγαινοντας απο το ΣΕΑ Σπαθοβουνιου.
Ο γιος φωναζε να την προλαβω αλλα.......ημουν 350 αλογα κοντος :(


Έλα ντε, που έγινε το Model 3 -> M3 :lol:

Εντωμεταξύ, έτυχε προχθές να κινούμε στην Ε.Ο. με 100Kmh και δεν υπήρξε ούτε ένα αυτοκίνητο που να μην με προσπέρασε. Απορώ σε ποιους απευθύνονται αυτές οι δοκιμές και οι παρουσιάσεις των ηλεκτρικών που τα δείχνουν να πηγαίνουν με 90Kmh! Θυμήθηκα τον τύπο που πήγε με το Tesla Θεσσαλονίκη - Ιωάννινα με 90Kmh! Άλλο να το διαβάζεις και άλλο στην πράξη :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#714424 Μια φορά ο κολλητός μου με είχε γυρίσει από Κομοτηνή Αθήνα και δεν πέρασε ποτέ τα 110. Είχα βαρεθεί τη ζωή μου.

Βέβαια πιάσαμε την επίσημη κατανάλωση του Fiesta (5,9) αλλά αν τσιμπούσε και μισό λίτρο παραπάνω δεν θα χαλούσε κι ο κόσμος.

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#714426 Έτσι ακριβώς είναι, πρόπερσι ταξίδεψα από τη Λαμία μέχρι τη Θεσσαλονίκη με 100 με Arona φυσικό αέριο (δεν έχω πρατήριο στο ενδιάμεσο) και βαρέθηκα τη ζωή μου. Δυστυχώς, με την παρούσα κατάσταση των φορτιστών, θα υπάρξουν τέτοια σενάρια στη ζωή ενός ηλεκτρικού. Ή περιπτώσεις που θα πρέπει να επιλέξει να κινηθεί με 120 και να φορτίσει μισή ώρα (κάτι που θα του κοστίσει 10 ευρώ ας πούμε) ή να το πάει όλο με 90 χωρίς στάση κι έξοδα. Εννοείται ότι αν κάποιος ξημεροβραδιάζεται στην Εθνική, ένα ηλεκτρικό είναι δολοφονική επιλογή. Αν κάποιος κάνει 2-3 μεγάλα ταξίδια τον χρόνο, δεν έγινε και τίποτα να φορτίσει ένα μισάωρο στο ενδιάμεσο ή να κινηθεί σε κάποια κομμάτια με 100 ή 90.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#714427
Focusman91 έγραψε:Μια φορά ο κολλητός μου με είχε γυρίσει από Κομοτηνή Αθήνα και δεν πέρασε ποτέ τα 110. Είχα βαρεθεί τη ζωή μου.

Βέβαια πιάσαμε την επίσημη κατανάλωση του Fiesta (5,9) αλλά αν τσιμπούσε και μισό λίτρο παραπάνω δεν θα χαλούσε κι ο κόσμος.

< Note 8 >
Έτσι ξεκίνησα κι εγώ. Με 110. Άντεξα μέχρι την ανηφόρα της Μεγαλόπολης.
Μετά με 130.
Μέχρι το Αρτεμίσιο.
Μετά πηρε 50 άλογα.

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#714429
dimik έγραψε:Που να ζούσατε σε καμία χώρα με όριο τα 100

< >
Θα παιρναμε ηλεκτρικά.


(Για να είμαστε εντός θέματος)

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#714430
Focusman91 έγραψε:Μια φορά ο κολλητός μου με είχε γυρίσει από Κομοτηνή Αθήνα και δεν πέρασε ποτέ τα 110. Είχα βαρεθεί τη ζωή μου.


Υπαρχουν και χειροτερα. Πριν καμια 15αρια χρονια ημουν σε μια παρεα κι ενα παλικαρι ειπε οτι θα κατεβαινε απο Θεσσαλονικη-Αθηνα (και παλι πισω) για ΣΚ μονος του με ενα CLK 500 (καμια 300αρια αλογα αν θυμαμαι καλα) για να δει μια φιλη του. Σχεδον με παρακαλουσε να παμε μαζι για να εχει παρεα. Δε γαμεις λεω, θα κανω την καρδια μου πετρα (τον βαριομουνα ελαφρως) και θα παω να γουσταρω το εργαλλλειο. Πανω απο 3.5 ωρες δε θα το κανει οσο μαλακας και να ειναι σκεφτομουνα...

Ξεκιναμε, πιανουμε εθνικη, πανω απο 130 δεν εβλεπα. Μαυρα φιδια που με ζωσανε με τη μια. Με το συμπαθειο ρε μαστορα, αλλα γιατι δεν το πατας λιγο τον ρωταω? "Γιατι στο προηγουμενο ταξιδι πηγαινε-ελα πηρα 2 κλησεις κι αν παρω αλλη μια δε θα μου το ξαναδωσει ο μπαμπας". Το "γαμω τον πατερα σου" δεν επαιζε σαν απαντηση, οποτε τον ηπια κανονικα. Χιλιες φορες με τον καρβουνιαρη ρε πστ μου. Εκει τουλαχιστον ηξερα ποσο θα κανει κι ημουνα προετοιμασμενος ψυχολογικα. Στο συγκεκριμενο αμαξι μπηκα με διαθεση λες και πηγαινα στο λουνα παρκ και μου εβγαλε τα αντερα 5 ωρες πηγαινε κι αλλες τοσες ελα :s_cry :s_crazy :s_mad :protest: :s_devil