Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#743191
bill33 έγραψε:
dimviii έγραψε:
bill33 έγραψε: F-89


τετοιο ηταν το πρωτο φορτηγο που οδηγησα.Βοθρατζιδικο 3αξονικο με τεμπελη μεσα στο ποταμι του Αστρους. :metalo:

Αχόρταγος;
Μαυρος Γάτος;
Προσπαθώ να θυμηθώ πως λεγόταν το βοθρατζίδικο που είχε έδρα το Αστρος.Το θυμάμαι εκεί κοντα στο ποτάμι οταν πηγαίναμε Αγιο Ανδρέα.


Mαυρος Γατος :thumbsup: .Το ειχε θειος μου και δουλευα τα καλοκαιρια που κατεβαινα στο χωριο.
Τρελαινομουνα οταν στις ανηφορες ακουγα το σφυριγμα της τουρμπινας :inlove:
Εκει που αδειαζαμε το ''εμπορευμα'' στο ποταμι,ειχαν φυτρωσει κατι καρπουζιες.
Δεν μπορειται να φανταστειτε για τι καρπουζαρες μιλαμε. :lol:
Τα εκοβα και τα εκανα δωρο σε μια θεια μου που δεν τη χωνευα γιατι στο σπιτι της μου ειχαν κρυψει το ποδηλατο.
Άβαταρ μέλους
By elvet
#743198
panos2171 έγραψε:
postruck έγραψε:Δεν ξέρω αν κυκλοφορεί ακόμη,αλλα απο το 2002 μέχρι και το 2012 που το έβλεπα συνέχεια ήταν σε αυτή την κατάσταση.. :thumbsdown: :thumbsdown:


Όχι δεν κυκλοφορεί

https://dytikesmaties.gr/news/hellas/tr ... a-malgara/

Πάνω που θα έγραφα οτι μέχρι πρόσφατα το έβλεπα τακτικά πίσω από τον Π.Σ. Σταθμό.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#743202 Σχετικα οφφ τοπικ...

Βλεπατε ποτε αγωνες με φορτηγα σε πιστα? Ειχα κολλησει κατι φεγγαρια που τα εδειχνε το Γιουροσπορτ και ηταν τρομερη φαση :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By civic79
#743239
postruck έγραψε:
edmond έγραψε:
dimviii έγραψε:https://www.newsauto.gr/fleet-cars/telos-ta-palea-fortiga-apo-ton-ianouario-tou-2022/

Στο μυαλό μου τώρα έρχεται ο Βάγγος ο μεταφορατζής σε ένα πρακτορείο για Σύρο που έχει ένα 4ξονικό μερσεντές 40ετίας κανονικό καρνάβαλο. Και τον βάζετε τον άνθρωπα τώρα, ν' αλλάξει αμάξι.
Τς τς τς λίγη τσίπα ρε σεις :s_hang :s_hang

Ειχα φωτογραφίες του στον παλιό σκληρό δίσκο,αλλα πριν κανα χρόνο, δεν τις άντεξε και χάλασε ο δίσκος!!! :x
Το συγκεκριμένο mb edmond,δεν πολλα χιλιόμετρα,αλλα πολλα ναυτικά μίλια.. :iconcool:

Αυτό είναι;
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#743327 ρε θηριο που τη βρηκες!! :thumbsup:

αυτο ειναι το 3ο που ειχε αγορασει.
Το πρωτο ηταν σκανια βαμπις μακρυμουρικο οπως αυτο που βαλατε πριν τουμπαρισμενο,το δευτερο ηταν φ89 τριαξονικο με τεμπελη,και μικρο κουβουκλιο χωρις κρεβατια.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#743332
dimviii έγραψε:ρε θηριο που τη βρηκες!! :thumbsup:

αυτο ειναι το 3ο που ειχε αγορασει.
Το πρωτο ηταν σκανια βαμπις μακρυμουρικο οπως αυτο που βαλατε πριν τουμπαρισμενο,το δευτερο ηταν φ89 τριαξονικο με τεμπελη,και μικρο κουβουκλιο χωρις κρεβατια.

Ηταν κάποιο με γαλάζιο βυτίο;
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#743335 δεν θυμαμαι Βιλλ,πανε 35 χρονια.Αυτο που θυμαμαι ειναι οτι ειχε την μπλε λωριδα γυρω γυρω και στην καμπινα και στο βυτιο.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#745967 Σε λεωφορείο στο Λονδίνο, διώροφο, όχι το Boris, υποθέτω υβριδικό, τι σόι κινητήρα μπορεί να έχει που τον λειτουργούσε στις 3500-4500 στροφές με κόκκινο στις 6500 και στροφόμετρο που τερμάτιζε στις 10000στροφές. Μιλάω σοβαρά, δεν κάνω πλάκα. Προς στιγμή σκέφτηκα μήπως δεν είναι χιλιάδες αλλά εκατοντάδες αλλά με 350-450 στροφές μόνο καράβι κινείται. Μυστήριο... :whistlink: