Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#722791
fokion έγραψε:Στην HD θεωρησαν ως "συμβαν" το ραγισμα του παρμπριζ ( και την αλλαγή του προφανως) και αυτος ηταν ο λογος οπως μου ειπαν που μου ανεβασαν τα ασφαλιστρα...
Εννοειται με ελαυρά στην anytime παλι


Είχα ατύχημα με δική μου υπαιτιότητα στην HD και τα ετήσια ασφάλιστρα ανέβηκαν κατά 8 Ευρώ, που μπορεί να μην είχαν καν σχέση με αυτό, αλλά να ήταν αναπροσαρμογή τιμών. Άνευ σημασίας διαφορά. To bonus malus έχει καταργηθεί επισήμως, όπως είπε και ο bibendum.
Άβαταρ μέλους
By melos86
#723101 Οποιος ενδιαφερεται για το φθηνοτερο πλανο πρεπει απο ανανεωση σε αναεωση να πηγαινει απο HD σε Anytime και ξανα τα ιδια...
Παντα στις ανανεωσεις υπαρχουν μικροαυξησεις!
Άβαταρ μέλους
By nikos
#729051
nikos έγραψε:Έχει κανείς κωδικό για hd direct?
Μέσα από το επίσημο site της direct το βγάζει πιο ακριβά από το insurance market.
Τι φάση?
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#729105 Αξίζει τελικά η μικτή;

Ρώτησα hellas direct τι γίνεται στην περίπτωση που το ασφαλίζομενο όχημα είναι εντός εγγύησης, πράμα που σημαίνει ότι τυχόν εργασίες επισκευής πρέπει να γίνονται εντός αντιπροσωπείας ή με γνήσια ανταλλακτικά, και μου τα μασούσαν.

Τελικά, μου απάντησαν πως αν κρίνουν ότι πρέπει να τοποθετηθούν μη αυθεντικά ανταλλακτικά, πληρώνω τη διαφορά.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#729343 Μου έκανε εντύπωση ότι στο Captur που πήραμε η HD είχε μόνο το βασικό πακέτο διαθέσιμο. Ούτε κλοπη, πυρκαγιά κλπ ούτε το πακέτο με την μικτή.

< >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#729346 Ανανέωση στην HD για το σκουτερ για ένα χρόνο με 102€.
Σε σχέση με τα 92 περσι υπήρξε αυξηση σοβαρή, αλλά όλες οι γνωστές από εκεί και πανω έπαιζαν και σε σχέση με τα 180€ που πληρωνα παλιοτερα παλι καλά είναι.
Βασικό πακέτο με οδική βοήθεια και νομική προστασία.

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By immortal_blood
#729351 Την οποία αύξηση θα μετακυλήσετε κι εσείς στον τελικό καταναλωτή ο οποίος για να πάρει ένα +20% πρέπει να αλλάξει εργοδότη και να κάνει 50 χλμ επιπλέον διαδρομή καθημερινά.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#729352 Για το Clio ζητάνε 187€ από 150€ πέρυσι. Λογικό να έχουμε αυξήσεις λόγω της αυξημένης κίνησης, αλλά αυτό μάλλον δεν εμπίπτει σ'αυτό.
Είναι ο μαγικός αλγόριθμος μάλλον...
Αντε πάλι ψάξιμο να δούμε αν παίζει αλλού φθηνότερα.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#729354 ο ασφαλιστης μου εδωσε τιμη στη generali για το κλιο με αξια κλοπης 14.000 και νεο οδηγο με φυσικα φαινομενα οδικη,θραυση κρυσταλλων,χασιμο κλειδιων κλπ στα 195 εξαμηνο και αν κανω χρονο στα 350.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#729357
immortal_blood έγραψε:Την οποία αύξηση θα μετακυλήσετε κι εσείς στον τελικό καταναλωτή ο οποίος για να πάρει ένα +20% πρέπει να αλλάξει εργοδότη και να κάνει 50 χλμ επιπλέον διαδρομή καθημερινά.
Απαντάς σε κάποιον ή σε βάραινε και είπες να το βγάλεις;

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By fokion
#729478 παντως στο insurance market το ibiza moy to εβγαλε 20 ευρω φτυνοτερα στην anytime σε σχεση με την "προταση για ανανεωση" της HD....
Ερχεται και του ΚΙΑ οσονουπω.... θα ρωτησω και τον παλιο ασφαλιστή μου ( ιντεραμερικαν ) να μου πει τιμη....
Ποτέ δε ξερεις.......
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#730120 Αν δεν ανανεώσεις στην τιμή που σου προσφέρουν , ακριβώς μετά τη λήξη του συμβολαίου η HD σου ανεβάζει τα ασφάλιστρα .
Εμένα από τα 110€ που ζητούσαν πριν τη λήξη , την επόμενη μέρα μετά τη λήξη το πήγαν στα 118€ . Μετά από 30 μέρες ζητούσαν 112€ και στις 40 μέρες έκαναν ολικό reset και πρόσφεραν συμβόλαιο-προσφορά στα 101€ . Κι επειδή με έπιασε το γύφτικό μου έβγαλα τη νομική προστασία και το πήγα 98€ για ένα χρόνο, με πλήρη οδική βοήθεια.