Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By georgex72
#676362
bill33 έγραψε:Μου έστειλαν μαζί και πράσινη κάρτα,δεν ξέρω αν είναι η συνήθης τακτική τους αυτή πλέον ή απο την ip είδαν εξωτερικό.


Και εμένα σε νέα ασφάλιση πριν μια εβδομάδα από Ελλάδα μου έστειλαν και την πράσινη κάρτα μαζί...
Τον Ιούλιο που είχα ασφαλίσει το άλλο αυτοκίνητο μου δεν είχε πράσινη κάρτα στο email... καινούργια κόλπα μάλλον...

< PAD 4 >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#676406 Την Accredited Insurance την γνωρίζεται;
Έχω προσφορα για 229€ τον χρόνο που περιλαμβάνει οδική από europ assistance, νομική προστασία, θραύση κρυστάλλων, κλπ.
Εκπροσωπείται δε από την Aegean ασφάλειες στην χώρα μας...

Από το Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By Eliaskat
#676432 ρε παιδιά , οκ ολοι μας θέλουμε το φθηνότερο ασφάλιστρο αλλα...

έχετε σκεφτεί πως και αν θα αποζημιωθείτε σε περίπτωση ατυχήματος ;

οκ και εμένα με πειράζει που γνωστοί μου είναι ασφαλισμένοι και πληρώνουν λιγότερα , αλλά η Ασφαλεια που πληρώνω δεν μου είπε μα και μου σε ατύχημα , και εκεί φαίνονται οι καλές ασφαλιστικές στην ζημιά ...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#676433 Ευρωπαικη πιστη 137 ευρω εξαμηνο απο ασφαλιστη συνεργαζομενο με την :inlove:
παλιος ασφαλιστης στα 173
hellas direct στα 211
Αnytime στα ιδια με την hellas direct
ιδιες καλυψεις παντου.
ψαξτε το γιατι ζητανε οτι να ναι.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#676439 Τελικά επέλεξα anytime με 271€ για ένα έτος με πυρος, ολική- μερική κλοπή, οδική βοήθεια, ζημιές από ανασφάλιστο, νομική προστασία, θραύση κρυστάλλων και ενοικίαση αυτοκινήτου.

Του χρόνου πάλι..

Από το Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By Stilskin
#676594 Γνωρίζουμε ποια είναι η πολιτική της Anytime σε περίπτωση επιλογής δικού μας συνεργείου για επισκευή αυτοκινήτου; Δέχονται εξουσιοδότηση και πληρωμή απευθείας της ασφαλιστικής στο συνεργείο ή πληρώνει ο κάτοχος το συνεργείο και μετά καταθέτει τα τιμολόγια και του επιστρέφουν τα χρήματα;
Επίσης σε χρόνους αποζημίωσης πως είναι;
Η Hellas Direct έδινε αυτή την δυνατότητα για εξουσιοδότηση στο συνεργείο και πληρώμη απευθείας απο αυτούς στο συνεργείο.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#676657 Περί ασφαλειών το ανάγνωσμα, λήγει του ΜΧ-5, είναι στην HD, μου βγάζει ετήσια 150 στο ενδιάμεσο πρόγραμμα, πάω anytime, 156 ευρώ αλλά εκεί μπορώ να βάλω και τον κωδικό της shell smartcard που δίνει 20 ευρώ gift card οπότε με βλέπω για anytime, μια προσπάθεια για eurolife που έκανα με 15% έκπτωση λόγω εργασίας και συνδρομής σε εταιρία κινητής τηλεφωνίας βγαίνει 182 ευρώ χωρίς κλοπή και πυρός γιατί δεν το ασφαλίζουν λόγω χαμηλής αξίας (2500).
Πάμε τώρα στα ωραία, ασφάλιση του Clio TCE του αδερφού μου, είναι ήδη στην HD, οπότε 10% έκπτωση. 150 ευρώ και αυτό για ετήσια αλλά με 6.000 ευρώ αξία, στον ίδιο ΤΚ και οι δύο οδηγοί χωρίς ατυχήματα, βέβαια είναι 1149 κ.εκ. όχι 1597 που είναι το Μάζντα. Προσθέτω και την αδερφή μου που πήρε δίπλωμα τον Φλεβάρη και ω του θαύματος πήγε στα 148 ευρώ από 150 :dizzy: Παραμετροποίηση, όχι αστεία, οπότε αυτό έμεινε εκεί.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#676660 οτι να ναι χρεωνουν ρε πστ μου.
150 το ετος το κλιο ετησιως με νεο οδηγο στα Γιαννενα και αξια 6000 ευρω
200+ το panda το 6μηνο με νεο οδηγο στην Αθηνα,με αξια 2500 ευρω. :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#676666
belgarion έγραψε:Περί ασφαλειών το ανάγνωσμα, λήγει του ΜΧ-5, είναι στην HD, μου βγάζει ετήσια 150 στο ενδιάμεσο πρόγραμμα, πάω anytime, 156 ευρώ αλλά εκεί μπορώ να βάλω και τον κωδικό της shell smartcard που δίνει 20 ευρώ gift card οπότε με βλέπω για anytime, μια προσπάθεια για eurolife που έκανα με 15% έκπτωση λόγω εργασίας και συνδρομής σε εταιρία κινητής τηλεφωνίας βγαίνει 182 ευρώ χωρίς κλοπή και πυρός γιατί δεν το ασφαλίζουν λόγω χαμηλής αξίας (2500).
Πάμε τώρα στα ωραία, ασφάλιση του Clio TCE του αδερφού μου, είναι ήδη στην HD, οπότε 10% έκπτωση. 150 ευρώ και αυτό για ετήσια αλλά με 6.000 ευρώ αξία, στον ίδιο ΤΚ και οι δύο οδηγοί χωρίς ατυχήματα, βέβαια είναι 1149 κ.εκ. όχι 1597 που είναι το Μάζντα. Προσθέτω και την αδερφή μου που πήρε δίπλωμα τον Φλεβάρη και ω του θαύματος πήγε στα 148 ευρώ από 150 :dizzy: Παραμετροποίηση, όχι αστεία, οπότε αυτό έμεινε εκεί.

Μπουαχαχα, φοβερό αλγόριθμο η HD, όχι αστεία! :svivhaha:
Μιλάμε, case study πώς μπορείς να χαλάσεις το εξαιρετικό σου όνομα στην αγορά και να χάσεις πελάτες μαζικά είναι οι τύποι.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#676671
dimik έγραψε:Νέος οδηγός Αθήνα vs επαρχία, λογικό ακούγεται

< >


και χωρις το νεο οδηγο ειναι πολυ ακριβοτερη.
Ετησια στα 240 για hd με παλαιο οδηγο και αξια 2000
ετησια στα Γιαννενα με νεο οδηγο 148 και αξια 6000
δεν βγαζει νοημα μην το ψαχνεις.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#676682 Έκανα κι εγώ ένα τσεκ στην HD για το γεροντάκι μου: 120 το εξάμηνο (με πυρός-ολ/μερ. κλοπής, οδική, νομική προστασία κλπ) η HD, 133 με τις ίδιες καλύψεις η Εθνική, 131 η Groupama κοκ. Και εξόφληση με άτοκες, όχι ντούκου που τα ζητάει η HD.
Ούτε καν.