Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#747734 Στην HD , ισχυει οτι αν γινει ατυχημα, δεν ερχεται καποιος απο την φροντιδα ατυχηματος να συμπληρωσει τα εντυπα , να βγαλει φωτογραφιες κτλ, και πρεπει να τα κανει ο οδηγος ?
Δλδ αυτοι φορτωνουν μονο το αμαξι (αν χρειαστει ) , τα υπολοιπα μονος σου ?
Άβαταρ μέλους
By g47
#747759 Ειναι επιλογη σου.
Προτεινουμε στο πελατη η καταγραφη να γινει τηλεφωνικα για να μη περιμενει αδικα στο σημειο, του κανουμε καποιες ερωτησεις και η ολη διαδικασια παιρνει 8 λεπτα περιπου. Το μονο που εχει να κανει απο μονος του ειναι να μας στειλει φωτο σε ενα συνδεσμο που του στελνουμε μεσω sms και email.
Αν επιθυμει ατομο στο σημειο η αν δουμε οτι θα δυσκολευτει (πχ ηλικιωμενος) ή οτι το συμβαν ειναι λιγο μπερδεμενο ή πιο σοβαρο (τραυματισμοι) εννοειται ερχεται ατομο χωρις καν να προτεινουμε καταγραφη απο το τηλεφωνο.
Εχουμε περιπτωσεις οπου ενημερωνουμε οτι θα περιμενουν αδικα στο σημειο μεχρι να ερθει ανθρωπος, λογω φορτου μπορει να παρει 45 λεπτα-1 ωρα για μια απλή καταγραφη και ειναι κριμα για αυτους, επιμενουν για ατομο και μετα στα 20 λεπτα ξανακαλουν να ρωτησουν γιατι αργει. :dizzy:
Οσον αφορα τη φροντιδα ατυχηματος οταν το οχημα εχει ακινητοποιηθει, τοτε και παλι ισχυει το ιδιο, μπορει να γινει η καταγραφη τηλεφωνικα η να τη κανει το ατομο που θα ρυμουλκησει το οχημα.
Δεν υπαρχει κατι το "πονηρο" απο πισω, το να στειλουμε ατομο να κανει τη καταγραφη αντι για να τη κανει ο οδηγος τηλεφωνικα εχει λιγοτερη δουλεια για εμας, το προτινουμε καθαρα για να μη περιμενει τσαμπα.
Επισης εαν μας στειλει φωτο ο ιδιος μπαινουν κατευθειαν στο φακελο του, εαν ερθει ατομο στο σημειο, προκειται για συνεργατη, οποτε η διαδικασια γινεται manually και παιρνει επισης χρονο για να τις παρουμε.
Το ολο concept θελει να προσπαθουμε να κερδισουμε χρονο ωστε η αποκατασταση της ζημιας να γινει οσο πιο γρηγορα γινεται αποβαλωντας τις συνηθεις "δυσκολιες" και τις χρονοβορες διαδικασιες των αλλων ασφαλιστικων.
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#750932 Η Hellas direct έχει καβαλήσει το καλάμι για τα καλά!εχασε τον 3ο πελάτη σε 2.5 μήνες.Πρώτα εφυγα εγώ Νοέμβριο,μετά η mother Ιανουάριο και τώρα η αδερφη.
Ανανέωση ασφαλιστηρίου για ένα χρόνο σε megane Cabrio 2003 ,με βασικές καλύψεις + οδική ,θραύση,νομική προστασία 325€ με κωδικό praktiker 5%
Τα ίδια μέσω insurance market στην interlife 154,30€
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#750936 μαλλον επιασαν την βαση που επιθυμουσαν και πλεον κανονικοποιηθηκαν στους μεσους ορους της αγορας


ηταν πολυ επιθετικες οι προσφορες τους, δεν ξερω ποσο μπορουσαν να το συνεχισουν
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#750945
Geralt έγραψε:μαλλον επιασαν την βαση που επιθυμουσαν και πλεον κανονικοποιηθηκαν στους μεσους ορους της αγορας


ηταν πολυ επιθετικες οι προσφορες τους, δεν ξερω ποσο μπορουσαν να το συνεχισουν

Νομιζω οτι την πρωτη φορα δινουν φοβερες τιμες, οπως βρηκα εγω για το Panda, να σε πιασει πελατη και μετα παει εκει που θελει. Κι αν δεν το ψαξεις κερδισε αυτη.
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#750953 Τους εστειλα email ότι βρήκα με μισή τιμή και αυτή ήταν η απάντηση τους.


Καλημέρα σας,

Ευχαριστούμε για την επικοινωνία, καθώς και για τα σχόλια.

Καθώς οι τιμές των ασφαλίστρων μας αναπροσαρμόζονται διαρκώς, ελπίζουμε κάποια από τις μελλοντικές προσφορές μας να σας ικανοποιεί περισσότερο.

Στη διάθεσή σας.


Σαν να λένε,στα @@ μας κι αν έφυγες.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#750958 Τι περίμενες να κάνουν?
Άντε και να σου έκαναν έκπτωση 10%, θα άλλαζε κάτι?
Match την τιμή της Interlife δεν θα έκανε...
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#750975 Στο αυτοκίνητο της μάνας μου πάντως συνεχίζει να είναι η φθηνότερη ενώ δεν ξέρω και πλέον αν θα δεχθεί κάποια άλλη να κάνει μικτή σε μοντέλο του 2007.

Αντίστοιχα και στη μηχανή βγήκε η φθηνότερη για ετήσια ενώ μέσω της cosmote έβαλα και άτοκες δόσεις.
Εν τω μεταξύ επειδή έκανα την ανανέωση μέσα από την πλατφόρμα της Cosmote δεν κοίταξα σωστά την ημερομηνία και ξεκίνησε η ασφάλεια 2 μέρες πριν λήξει η προηγούμενη. Οπότε για 2 μέρες ήταν ασφαλισμένη 2 φορές στην Hellas Direct. Δεν με πήρε κανείς για παράπονα! :s_tongue

Στο δικό μου πάλι για ετήσιο έβγαινε ίδια τιμή με AXA όμως δεν είχε άτοκες που είχε η AXA οπότε πήγα εκεί.
Άβαταρ μέλους
By manoliossss
#750995
MIXOStsi έγραψε:Τι περίμενες να κάνουν?
Άντε και να σου έκαναν έκπτωση 10%, θα άλλαζε κάτι?
Match την τιμή της Interlife δεν θα έκανε...
Να απαντήσουν σαν να τους ενδιαφέρει λίγο ο πελάτης.δεν ζήτησα έκπτωση ,αλλά έστω να μου πουν οτι κοιτάξουν τι πήγε «λάθος».Λίγο το θέμα μάρκετινγκ θέλει βελτίωση.Σαν ασφαλιστική από την άλλη, με κάλυψε κανονικότατα όταν χρειάστηκε σε ατύχημα μικτής με δικιά μου υπαιτιότητα!
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#750998
manoliossss έγραψε:Τους εστειλα email ότι βρήκα με μισή τιμή και αυτή ήταν η απάντηση τους.


Καλημέρα σας,

Ευχαριστούμε για την επικοινωνία, καθώς και για τα σχόλια.

Καθώς οι τιμές των ασφαλίστρων μας αναπροσαρμόζονται διαρκώς, ελπίζουμε κάποια από τις μελλοντικές προσφορές μας να σας ικανοποιεί περισσότερο.

Στη διάθεσή σας.


Σαν να λένε,στα @@ μας κι αν έφυγες.

Νομίζω πως επιθυμουν να ασφαλίζουν συγκεκριμένα μοντέλα και περιοχές περισσότερο από άλλα. Επίσης παρατηρούν τι παίζει στην αγορά, δηλαδή δεν νομίζω να είναι τυχαίο πολύ κοντά στην χαμηλότερη αντίστοιχη, σου λέει, όσο είμαι κοντά στον φθηνότερο, δεν θ'ασχοληθεί κανείς ν'αλλάξει.
Στο ένα αυτοκίνητο της οικογένειας, έγινε σταδιακά αύξηση σχεδόν 40€ το χρόνο. Αλλά ακόμη παραμένει φθηνότερη από τον ανταγωνισμό.
Σε κάποιους έρχονται μεγάλες αυξήσεις, θεωρώ γιατί όντως θέλουν να τους διώξουν.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#751002
manoliossss έγραψε:Τους εστειλα email ότι βρήκα με μισή τιμή και αυτή ήταν η απάντηση τους.


Καλημέρα σας,

Ευχαριστούμε για την επικοινωνία, καθώς και για τα σχόλια.

Καθώς οι τιμές των ασφαλίστρων μας αναπροσαρμόζονται διαρκώς, ελπίζουμε κάποια από τις μελλοντικές προσφορές μας να σας ικανοποιεί περισσότερο.

Στη διάθεσή σας.


Σαν να λένε,στα @@ μας κι αν έφυγες.

Νομίζω πως επιθυμουν να ασφαλίζουν συγκεκριμένα μοντέλα και περιοχές περισσότερο από άλλα. Επίσης παρατηρούν τι παίζει στην αγορά, δηλαδή δεν νομίζω να είναι τυχαίο πολύ κοντά στην χαμηλότερη αντίστοιχη, σου λέει, όσο είμαι κοντά στον φθηνότερο, δεν θ'ασχοληθεί κανείς ν'αλλάξει.
Στο ένα αυτοκίνητο της οικογένειας, έγινε σταδιακά αύξηση σχεδόν 40€ το χρόνο. Αλλά ακόμη παραμένει φθηνότερη από τον ανταγωνισμό.
Σε κάποιους έρχονται μεγάλες αυξήσεις, θεωρώ γιατί όντως θέλουν να τους διώξουν.
Άβαταρ μέλους
By nikos
#751020
manoliossss έγραψε:Η Hellas direct έχει καβαλήσει το καλάμι για τα καλά!εχασε τον 3ο πελάτη σε 2.5 μήνες.Πρώτα εφυγα εγώ Νοέμβριο,μετά η mother Ιανουάριο και τώρα η αδερφη.
Ανανέωση ασφαλιστηρίου για ένα χρόνο σε megane Cabrio 2003 ,με βασικές καλύψεις + οδική ,θραύση,νομική προστασία 325€ με κωδικό praktiker 5%
Τα ίδια μέσω insurance market στην interlife 154,30€


Σίγουρα ήταν 325?
Εγώ που ασφάλισα πολύ πιο σύγχρονο αμάξι στη Κρήτη με επιπλέον απο σένα κλοπή ολική μερική έδωσα 210 ετήσια και ήταν η φτηνοτερη
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#751023
manoliossss έγραψε:Σαν ασφαλιστική από την άλλη, με κάλυψε κανονικότατα όταν χρειάστηκε σε ατύχημα μικτής με δικιά μου υπαιτιότητα!

Ααααα , γι'αυτό.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#751028
MIXOStsi έγραψε:Τι περίμενες να κάνουν?
Άντε και να σου έκαναν έκπτωση 10%, θα άλλαζε κάτι?
Match την τιμή της Interlife δεν θα έκανε...


Αυτή η απάντηση ήταν όμως απαράδεκτη... Θα έπρεπε να πουν κάτι του στυλ "λυπόμαστε που δεν μπορούμε να συνεχίσουμε τη συνεργασία μας, εκτιμούμε την σχέση μας και θα θέλαμε να τη συνεχίσουμε, γι' αυτό θα θέλαμε να σας κάνουμε μία ειδική έκπτωση Χ% (κι ας είναι και λιγότερο απ' όσο έπρεπε για να φτάσει τον ανταγωνισμό), με την ελπίδα να αναθεωρήσετε. Εάν όμως προτιμάτε κάποιο από τα προϊόντα του ανταγωνισμού, θα θέλαμε να σας ευχηθούμε τα καλύτερα και ελπίζουμε να έχουμε την χαρά να ξανασυνεργαστούμε στο μέλλον"

ή κάτι τέτοιο...

Με αυτό σου λένε "στο καλό και να μας γράφεις"...

Απαράδεκτοι...