Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By fokion
#730363 κι ενα μηνα το κλειδωνεις.......

στα δικά μου
η προσφορά τους ηταν 128 ( για την ανανεωση )
επανηλθε ΚΑΙ αυτο στην anytime με 110......
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#738300 2 νέα ετήσια συμβόλαια στην HD με 10% έκπτωση. Πάνε οι εποχές με τους βαρβάτους κωδικούς.
191€ το 500ράκι και 192€ το Τιγκ.
Με τα πάντα πλην μικτής
Η Anytime ήθελε 206 και 228 αντίστοιχα, για ανανέωση χωρίς να μου δίνει από ένα 20€ για Shell.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#738304 Κάπου πήρε το μάτι μου ότι δίνει και η anytime 20€ για Shell.
Εγώ το MY το ασφάλισα στην anytime. Μικτή με 600 € απαλλαγή, ετήσια ασφάλιση, 970 € (με black friday 15% + μια extra έκπτωση 10%). Στην HD δεν είχε το αυτοκίνητο στη λίστα.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#738319 Ανανέωσα στην Anytime για την Corolla με 269€ ετήσιο. Περιλαμβάνει κλοπή, νομική προστασία, οδική βοήθεια, θραύση κρυστάλλων, κλπ

Αντε να δω το panda

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#738321 γυρω στα 125 εξαμηνο για το παντα δινουμε.Ολα πλην μεικτης.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#738322
dimviii έγραψε:γυρω στα 125 εξαμηνο για το παντα δινουμε.Ολα πλην μεικτης.
Κάνα 200ρι € δηλαδή ετήσιο. Καλά είναι.

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#738324
Νίκος Παππάς έγραψε:
dimviii έγραψε:γυρω στα 125 εξαμηνο για το παντα δινουμε.Ολα πλην μεικτης.
Κάνα 200ρι € δηλαδή ετήσιο. Καλά είναι.

Redmi Note 8 Pro


αν θυμαμαι καλα, εαν το καναμε ετησιο εβγαινε λιγο κατω απο 200.
Άβαταρ μέλους
By melos86
#738458 Ευχαριστη εκπληξη απο την HD αυτη τη φορα για να μην λεμε μονο τα κακα...
Ανανεωση ετησιο συμβολαιο για την SLK με τα παντα πλην μεικτης ασφαλειας στα 161 ευρω απο τα 208 περσυ παλι με black friday!
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#738509 Μόλις έκανα ανανέωση σε HDirect και στο mail το έντυπο ήρθε για 1η φορά μετά απο 5 χρόνια, χωρίς το κάτω μισό της σελίδας, όπου ήταν μέχρι πέρσι το "απόκομμα" που έμπαινε στο τζάμι.
Άλλαξε κάτι ή το αρχείο έχει θέμα??? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#738511
dimitrisB έγραψε:Μόλις έκανα ανανέωση σε HDirect και στο mail το έντυπο ήρθε για 1η φορά μετά απο 5 χρόνια, χωρίς το κάτω μισό της σελίδας, όπου ήταν μέχρι πέρσι το "απόκομμα" που έμπαινε στο τζάμι.
Άλλαξε κάτι ή το αρχείο έχει θέμα??? :hmmm:
Έτσι είναι το αρχείο. Οι πληροφορίες καταλαμβάνουν πρπ τα 2/3 της σελίδας.
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#738514 Το δικό μου είναι μισή σελίδα, και η υπόλοιπη μισή "λευκή σαν όνειρο", ενώ παλιά περιείχε αυτό που-θεωρητικά?-λείπει.
Τέσπα, ευχαριστώ ! :)
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#738572 Μεγάλη διαφορά στα ασφάλιστρα και για το smart φέτος από την HD. 275 φέτος, 470 πέρυσι. Βέβαια φέτος δεν έχει μικτή, αλλά και πέρυσι η διαφορά της μικτής ήταν γύρω στα 50 €. Η κάλυψη κλοπής έκανε τη μεγάλη διαφορά, η οποία παραμένει.
Ή έβαλαν νερό στο κρασί τους ή σταμάτησαν να κλέβουν smart.

Η διαφορά με την anytime ήταν της τάξεως των 40 € περίπου (και με 25% έκπτωση, θεωρητικά).
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#738593 Η πιό πάνω απορία μου , λύθηκε οριστικά με τηλ.
Από φέτος , δε συμπεριλαμβάνεται στην υπόλοιπη μισή σελίδα ασφ. συμβολαίου, το "ειδικό σήμα" ασφάλισης.
1 στα 5 τηλ είπε η κοπελιά στο τηλ κέντρο της HD, είναι για την ίδια ερώτηση-απορία!!! :lol:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#738640 Έτυχε να λήγουν μαζί αυτήν την βδομάδα τα συμβόλαια και του Saab και του Daihatsu. Οπότε μιλάω Παρασκευή (λόγω Black Friday) με HD που είχε και τα 2 συμβόλαια, η οποία και μου δίνει μια καλή τιμή (-20%, και καλά, λόγω μέρας), αλλά χωρίς θραύση για το 9-3, γιατί λέει είναι ακριβά τα τζάμια του πια (ενώ για χρόνια είχα "θραύση"). Λέω: Really? :s_crazy Ψαχτική λοιπόν και καλύτερη τιμή από Anytime με θραύση (€213 για το Saab, που έγιναν €202 λόγω ασφάλισης 2 αυτοκινήτων (έκπτωση 5% για το 2ο αυτοκίνητο) και €195 για το Daihatsu, συν 20αρικο δώρο καύσιμα με την κάρτα της Shell, συν 12 άτοκες για αμφότερα - κάτι που δεν κάνει η HD). Η HD, την οποία συμπαθώ, κατάφερε να χάσει 2 ετήσια συμβόλαια, επειδή απλά δεν είχε θραύση κρυστάλλων για το ένα αυτοκίνητο (για το άλλο είχε)... Κρίμα που δεν έληγε και του Focus για να παζαρέψω για 3 συμβόλαια (και θέλω να ξαναβγάλω και το Discovery). :(

ΥΓ: Μεγάλο πρόβλημα με το online της Anytime, αναγκάστηκα να καλέσω και να περιμένω 20 λεπτά για "αντιπρόσωπο" και μετά άλλη 1 ώρα για να με καλέσουν από το αρμόδιο τμήμα. Το κόλλημα ήταν στις κάρτες, όπου δεν δέχονταν τα τελευταία 2 ψηφία του έτους λήξης (π.χ. 22., 23 κλπ) όπως αναγράφονται στα πλαστικά των καρτών, αλλά ήθελαν την τετραψήφια ημερομηνία, η οποία όμως δεν αναφέρονταν στην φόρμα της ασφαλιστικής (έπρεπε δηλαδή να βάλεις "τυφλά ψηφία"). :s_whiteflag