Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#623417
Άβαταρ μέλους
By Govus
#625336 Το τελευταίο διάστημα παρατηρώ, πως πολλοί δικυκλιστές πλησιάζουν από πίσω με "χίλια" κι αν κάνεις το λάθος να μην παραμερίσεις, χειρονομούν με "νόημα" (στην καλύτερη...) . Έχει αλλάξει κάτι στον ΚΟΚ και δεν το πήρα χαμπάρι...;
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#625348 Μόνο το τελευταίο διάστημα; Μάλλον τελευταία έχουν αποθρασυνθεί τελείως.

Τι φλας, τι αλλάζεις σταδιακά λωρίδα, τι πας με το όριο.... όοοοχι... έρχομαι με χίλια και πρέπει και να προλάβεις να με δεις και να φυσικά να μην αλλάξεις στο ελάχιστο πορεία. Και έχω και δίκιο και με πνίγει.

Όταν δεν ξέρεις πότε πρέπει απλά να βάζεις τη γλώσσα στο γκ@λο...

< >
Άβαταρ μέλους
By edmond
#625354 Size matters που έλεγε και η σχωρεμένη. Με το ΙΧ το παίζουν καμπόσοι με το Spinter κοκοκο. Τις προάλες κατέβηκα κάτω γιατί κάτι έψαχνε κάποιος και ήθελα να τον βοηθήσω :shifty: :shifty: . Με λίγο άγριο βλέμμα το...υποβίβασε σε μαμουσουτου, δεν του χάλασα χατίρι φυσικά και του είπα αν θέλει να φωνάξουμε την τροχαία να μας λύσει την διαφορά. Σηκώθηκε και έφυγε.
Γενικά αν με παίρνει, να κάνω και στην άκρη για να γίνει η εξυπηρέτηση, και γω με το beverly κυκλοφορώ και καταλαβαίνω. Όταν όμως ο άλλος απαιτεί το παράλογο, εκτός απο το να σε τσιτώνει είναι και επικίνδυνο.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#625368
Scotch έγραψε:
Τι φλας, τι αλλάζεις σταδιακά λωρίδα, τι πας με το όριο.... όοοοχι... έρχομαι με χίλια και πρέπει και να προλάβεις να με δεις και να φυσικά να μην αλλάξεις στο ελάχιστο πορεία. Και έχω και δίκιο και με πνίγει.



Δηλαδή μπαίνεις μπροστά τους αλλά επειδή το κάνεις με φλας, σταδιακά και με το όριο όλα καλά? :ninja:
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#625376 Αν πηγαίνεις με 100 και έρθει ο άλλος από πίσω με την μηχανή τελικιασμένος, ναι υπάρχει πιθανότητα να μην σε έχει δει καν. Από την στιγμή που πηγαίνεις έτσι, θα πρέπει να έχεις το νου σου ότι υπάρχει αυξημένη πιθανότητα να μην προλάβει να σε δει κάποιος και ότι μπορεί να βγει στο ρεύμα σου. Εδώ με το αυτοκίνητο και δεν νιώθω σιγουριά σε τέτοιες φάσεις, με την μηχανή 1000 φορές παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#625382 Μέσο βάρος κλειστού κράνους : 1.5 κιλό
Ανθεκτικότητα σε κοπάνημα
Seek and destroy Ιταλάκια :lol:

Ούτε ο μηδενισμός αλλά ούτε και η γενίκευση βοηθούν
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#625383
NickTG έγραψε:
Scotch έγραψε:
Τι φλας, τι αλλάζεις σταδιακά λωρίδα, τι πας με το όριο.... όοοοχι... έρχομαι με χίλια και πρέπει και να προλάβεις να με δεις και να φυσικά να μην αλλάξεις στο ελάχιστο πορεία. Και έχω και δίκιο και με πνίγει.



Δηλαδή μπαίνεις μπροστά τους αλλά επειδή το κάνεις με φλας, σταδιακά και με το όριο όλα καλά? :ninja:

Το 'πιασες ;-)

< >
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#625406 Είναι τραγικοί πάντως.Τρέχουν σαν τους παλαβούς μέσα στη κίνηση ,αλλάζουν λωρίδες όπως να΄ναι χωρίς φλας βεβαια και ζητάνε και τα ρέστα.Αφήστε που την έχουν δει ότι τα πεζοδρόμια είναι δρόμος για αυτούς.
Στη Κηφισίας μου τυχαίνει να με παιρνανε και από τις δύο μεριές συγχρόνως στο πόντο ...
Τι να πω .Οι χειρότεροι είναι αυτοι με τα μεγάλα σκουτερ .Εχουν αλλάξει και εξάτμιση ,φωτα μουφοxenon λες και πάνε Paris Dakar...
Οτι να΄ναι γενικά :thumbsdown: