Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#809852
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#810281 Χθες ενώ γυρνάω στο παρκαρισμένο αυτοκίνητο βρίσκω το παρακάτω σημείωμα.
Επειδή το τηλέφωνο μοιάζει ανενεργό, πιστεύω ότι το έγραψε επειδή τον εβλεπαν...
Η φωτό στο φτερό ειναι μετά από τον καθαρισμό του με αλοιφή που μου πρόσφερε πρατήριο βενζίνης.
Του έχω στείλει και sms αλλά σίγουρα πρόκειται για μούφα τηλέφωνο. Μόνο κόκκινο αυτοκίνητο δείχνει...ΕικόναΕικόνα

.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#812784 Έκανα προ ολίγου τη διαδρομή Ελευσινα-Αγιος Δημήτριος (εθνική οδό, λεωφ Καβάλας, Σπύρου Πάτση, Καλλιρόης, λεωφ Βουλιαγμένης) και πίσω. Συνολικά στο δρόμο 1 ώρα και κάτι, όπου είδα: 6 σκούτερ, μια street, μια enduro και 2 ΙΧ να περνάνε με κόκκινο, 2 ΙΧ να μπαίνουν ανάποδα σε μονόδρομο (ο ένας αναγκάστηκε να κάνει όπισθεν στη Βουλιαγμένης) και παρά μα πάρα πολλούς και πολλές, να οδηγούν με κινητό στο χέρι. Για αλλαγές λωρίδων χωρίς φλας δε συζητώ, χαμουλης.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#812785 Εδώ άλλος μπήκε ανάποδα στο σουπερμάρκετ γιατί η είσοδος είχε κίνηση. Φυσικά ανάγκασε κάποιον να κάνει όπισθεν γιατί πρόλαβε και κατέβηκε την ράμπα.

Φυσικά μέσα δεν είχε θέση ελεύθερη οπότε πάρκαρε μπροστά στα ασανσέρ, κατέβασε την γυναίκα να πάει για ψώνια και περίμενε με τα αλαρμ

Το είπε κιόλας, βιαζόταν...

.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#812802 Δεν είναι λύση αυτή αφού θα καθυστερήσουν κι άλλοι περισσότερο.
Τέτοιες μέρες δίνεις τόπο στην βλακεία του άλλου.
Ή κατεβαίνεις κάτω, τον κάνεις ασηκωτο και περνάς την ημέρα σου στο τμήμα

.
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#812826 μπα το θεμα ειναι να μην βιαζεσαι
σε καπως αντιστοιχο σκηνικο που εχει τυχει με κυρατσα αναποδα σε μονοδρομο, απλα περιμενα
μια φορα μου ετυχε με ταξιτζη που επεμενε να μπει αναποδα στην εισοδο του Christmas Theatre και ενω απο πισω μου υπηρχαν μερικες χιλιαδεα αμαξια. Απλα εφαγε την γενικη κατακραυγη και εκανε οπισθεν
Άβαταρ μέλους
By markvag
#813047 Χθες γυρνώντας στη Δράμα, από πασχαλινή εξόρμηση σε χωριό των Σερρών...

Είμαι κανονικά στη λωρίδα μου, ΑΚΡΙΒΩΣ στη μέση της, πίσω κανένας, μπροστά κανένας. Ευθεία πίσω μου για χλμ... Μπροστά σχετικά κοντά μου μία στροφή, πήγαινα με κάπου 90χαω χαλαρά με τη μουσικούλα μου... Από το αντίθετο ρεύμα ένα ασημί νομίζω ΚΙΑ και πίσω του ένα μπλε Honda Civic sedan, να πλησιάζει να τον περάσει. ΟΚ, δεν ασχολήθηκα, λέω θα περιμένει να φύγω εγώ και θα βγει για προσπέρασμα μετά... μιας και πίσω μου το επόμενο αμάξι... δεν φαινόταν καν... και η ευθεία κάποια χλμ τελείως άδεια...

Αμ δε... Ο μπάρμπας με το Honda δεν μπορούσε να περιμένει... Και βγήκε για προσπέραση. ΟΚ, είχα άφθονο χώρο στα δεξιά μου, καθώς ο δρόμος εκεί είναι αρκετά φαρδύς αν και μία λωρίδα ανά κατεύθυνση... Αλλά όταν του άναψα τα φώτα, που τον είδα να ετοιμάζεται να βγει, μου άναψε και αυτός και τον είδα να φωνάζει και να χειρονομεί και βγήκε κανονικά... :s_crazy :s_whiteflag Δεν μπορούσε να περιμένει 3 δευτερόλεπτα ο π@π@ρας... και φώναζε κιόλας...
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#813082 Δε νομίζω ότι είναι παράλογη απαίτηση, αν μιλάμε για το δρόμο μετά τη Μαυρολεύκη μέχρι Μπάφρα, να κάνεις μισό μέτρο δεξιά και να εξυπηρετήσεις χωρίς πρόβλημα τον απέναντι οδηγό. Δικαίωμα σου είναι να πας λίγα εκατοστά δεξιά της διαχωριστικής, επίσης δικαίωμα σου να πας λίγα εκατοστά αριστερά της άσπρης. Κι εγώ που θα κάνω σε λίγα λεπτά αυτή τη διαδρομή θα περίμενα από τον απέναντι να με διευκολύνει. Αν δεν το κάνει δε θα τον βρίσω αλλά θα το θεωρήσω είτε ασχετίλα είτε γαϊδουριά.