Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#657753 Και πολύ καλά σου έκαναν. Θα μπορούσα και εγώ να κάνω το ίδιο και ας μην έχω καμία δικαιοδοσία.
Μα καλά είναι δυνατόν σε αυτοκινητιστικό φόρουμ να συζητάμε για το μέχρι που έχει δικαιοδοσία ή όχι ένα όργανο του κράτους να κάνει παρατήρηση για παρανομία; :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#657757
Dimsabas έγραψε:Ε τι, με τα πόδια στο πεζοδρόμιο;

Κακώς σου έκαναν παρατήρηση,να σε γράψουν έπρεπε.
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#657759 Ρώτησα κάτι πολύ συγκεκριμένο. Όλα τα υπόλοιπα είναι από τη φαντασία σας. Έχετε να απαντήσετε στην ερώτηση ή όχι;
Άβαταρ μέλους
By skous
#657767
Dimsabas έγραψε:Ρώτησα κάτι πολύ συγκεκριμένο. Όλα τα υπόλοιπα είναι από τη φαντασία σας. Έχετε να απαντήσετε στην ερώτηση ή όχι;
N2575/1998

“Οι διατάζεις του Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας {Κ.Ο.Κ.) εφαρμόζονται στους χώρους των χερσαίων ζωνών των λιμένων από τα όργανα των οικείων λιμενικών αρχών.”

Και πλέον έχει επεκταθεί και η χωρική αρμοδιότητα σε χώρους παραλίας και αιγιαλού, αρα μαλλον εχουν δικαιοδοσία.


< >
Άβαταρ μέλους
By bill33
#657782
Dimsabas έγραψε:Ρώτησα κάτι πολύ συγκεκριμένο. Όλα τα υπόλοιπα είναι από τη φαντασία σας. Έχετε να απαντήσετε στην ερώτηση ή όχι;

Tι ακριβώς είναι στην φαντασία;Εσύ έγραψες κάτι και σχολίασα ανάλογα.
Άβαταρ μέλους
By DAP
#657790 Δηλαδη φιλε Dimsabas αν καποιος σου εκλεβε το πορτοφολι και ζηταγες απο το οργανο να τον συλλαβει και κεινος απαντουσε"Συγνωμην αλλα δεν εχω δικαιοδοσια" ΤΙ θα εκανες;
Άβαταρ μέλους
By DAP
#657815 Θα τον δικαιολογουσες η θα ρωτουσες σε καποιο φορουμ αν εκανε σωστα;
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#662497 Θεούληc ταρίφ αμπντούλ-ντουβάρ προ ολίγου, αφού καίει το φανάρι στην πλ. αγίας σοφίας (νέο ψυχικό) για να κολλήσει 15 μέτρα μετά στην κίνηση της Βασιλείου, κατεβαίνει κάτω να ζητήσει στους μπροστά να του ανοίξουν δρόμο για να βγει δεξιά στην κηφισίας. Κατάφερε να τσακωθεί μόνος του για ένα τριλεπτάκι στο νερό. :lol:

Επιστροφή στην κανονικότητα. :oops:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#662503 Στα καλύτερα και πιο in μέρη γυρνάς σύντροφε.

Και όσον αφορά το συμβάν. Απλά ζητάω σαν χάρη να μου βρει κάποιος το χάπι της αυτοσυγκράτησης. Βλέπω πολλά έξω. :vava: :vava:
Καμία σωτηρία.