Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#802323 Το σπίτι μου είναι 300 m από το σημείο.
Πρέπει να πήγαινε με πάρα παρα πολλά.Αν πηγαίνεις σαν άνθρωπος δε φεύγεις από εκεί. Και φυσικά δε γίνεται έτσι το αμάξι.
Μπορεί να λέει επαρχιακός αλλα είναι στην αρχη αρχή ,ουσιαστικά είναι μέσα στη πόλη.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#808250 panzer-miata
https://www.instagram.com/p/Co7-p79Pm_e/

μάλλον την πάτησε λόγω χαμηλού ύψους. το κάλυπτε η μπαριέρα.
the james dean , little bastard effect
Άβαταρ μέλους
By Serf
#808320 Και το "ηθικό δίδαγμα" από το "θύμα" του ατυχήματος:

Hopefully this will be a lesson in not double laneing during the day. If he did the exact same thing during the night I would have seen his headlights and would have been able to slow down much earlier.


:help: :help: :help:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#808325 sure, από τα φώτα θα μυριζόταν οτι ο άλλος θα πατούσε μέσα , πριν καν τον δει.
Πάντως την έχω γλιτώσει στο τσακ 3-4 φορές με τις 2 να είναι με διαφορά μισής ώρας πάνω στα βουνά της Βουλγαρίας.
βράδυ θα καταλάβαινε ο άλλος.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#809585 8 στους 10 νεκρούς στους δρόμους, είναι άντρες. Σκεφτείτε λίγο αυτό, είναι τραγικό νούμερο, όσο κι αν το σωστό θα ήταν να υπολογιστεί σαν ποσοστό του πόσοι άντρες οδηγούν σε σχέση με τις γυναίκες. Σε κάθε περίπτωση, δείχνει ένα τεράστιο πρόβλημα, και η γαλλική κυβέρνηση ξεκίνησε καμπάνια για να το αλλάξει, εντοπίζοντας το πρόβλημα στην λεγόμενη "τοξική αρρενωπότητα" (sic). Το βρήκα πολύ ενδιαφέρον, και to the point.

https://www.news247.gr/sunday-edition/g ... 32650.html
Στην ιστοσελίδα της Οδικής Ασφάλειας της κυβέρνησης στη Γαλλία τονίζεται ότι “είναι επείγον, στον τομέα της οδήγησης, να απελευθερωθούν οι άνδρες από τις κοινωνικές προσδοκίες που τους ενθαρρύνουν να συσχετίσουν τη ανδρεία με την ανάληψη κινδύνου.

Η έρευνα δείχνει ότι τα στερεότυπα, ξεκινώντας από εκείνο της αρρενωπότητας, αντικατοπτρίζονται εύκολα στο τιμόνι”.

Στις ενδεικτικές φράσεις ανήκουν

το “πηγαίνω λίγο γρήγορα, αλλά έχω τον έλεγχο”,
το “αυτό το προσπέρασμα ήταν λίγο επικίνδυνο, αλλά ήξερα ότι θα μπορούσα να το κάνω” και
το “με ενοχλεί που θέλει να με προσπεράσει, δεν θα τον αφήσω” ή ακόμα και το “μην ανησυχείς, μόνο δυο ποτά έχω πιει”.
“Αυτά τα στερεότυπα συμβάλλουν στη διαιώνιση της ιδέας ότι οι άνδρες, σε αντίθεση με τις γυναίκες, έχουν μια μορφή φυσικής ικανότητας για οδήγηση.

Κατά τρομερή ειρωνεία, το αποτέλεσμα είναι να μετατρέπουν την υπερβολική ταχύτητα, το επικίνδυνο προσπέρασμα ή τη βεβαιότητα ότι ‘αντέχουν το αλκοόλ’ σε σημάδια μιας εντελώς ανδρικής ικανότητας.

Τα στατιστικά δείχνουν ότι αυτό δεν ισχύει.

:s_howdy
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#809611 Τα εκάστοτε πρότυπα και τα εκάστοτε στερεότυπα είναι πραγματικά και έχουν εξίσου πραγματικά αποτελέσματα...
Γι'αυτό μερικά πράγματα πρέπει να τα ακούμε σαν να προέρχονται από μία glory hole...
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#810420

Surprisingly the driver of the Kia was actually able to walk away from this unharmed
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#810486 αυτός βάζω στοίχημα έβαλε 2 καινούργια λάστιχα μπρος και είχε τα παλιά πίσω
Άβαταρ μέλους
By glf
#810489
mousatos έγραψε:αυτός βάζω στοίχημα έβαλε 2 καινούργια λάστιχα μπρος και είχε τα παλιά πίσω


μια χαρά κατάφερε να το ξεκολλήσει από το δρόμο και με σωστά λάστιχα.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#810492
BARHonda έγραψε:Ώρες ώρες που απορώ “Μα πως το έκανε αυτό ο τύπος”

Έρχεται το παρακάτω να μου την λύσει

https://youtu.be/IPW5fTcbE3Y

Ρωσία γίναμε!!