Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By pienaf
#714680
DAP έγραψε:Μα απο οτι ξερω ο κολοσουρτης ΔΕΝ ειναι στο προγαμμα των αγωνων.....Τι στο διαλο ηθελε εκει περα;

Έλα ντε!
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#714682
Νίκος Παππάς έγραψε:
George_Prix έγραψε:Τωρα καταλαβα τι παιζει ακριβως. Τελικα δεν ευθυνομαι εγω για τις κλησεις που εχω φαει και με ζαλιζει η γυναικα μου απο τοτε που την ξερω. Καποιανου η γυναικα με γρουσουζεψε και μαζεψα ενα συρταρι κλησεις :shifty:

Εισαι απο αυτους τους ΛΕΑτζηδες κι εσυ; Καλα να παθεις :s_tongue

Κατσε να της πω να τα χωνει στον Μαξ απο αυριο :ninja: :ninja:


:lol: :lol:


ΠΟΤΕ τετοιες παραβασεις του ΚΟΚ φιλε. Αυτα που βριζω οσους τα κανουν, δεν τα κανω με τιποτα :rtfm:

Ενω αν πηγαινω με 200 και με περασει κανενας απο πανω με 250 δεν το βριζω τον ορθοδοξο το χριστιαννο. Πατα κι αλλο φωναζω! Οποτε ολες οι κλησεις μου ειναι για ταχυτητα. Αυτη τη μαμημενη με τα 31 ευρω (αν πληρωνες σβελτα την κληση) παιζει να εχω σπασει τα ρεκορ ολης της Ελλαδας. Και μαλιστα με πολυ κλαψα τις περισσοτερες φορες να κοψει λιγα χιλιομετρα, γιατι η αμεσως επομενη βαθμιδα τοσο % πανω απο το οριο (στην οποια ανηκα φυσικα :shifty: ) ηταν σκισιμο το προστιμο συν πινακιδοδιπλωματα. Την οποια σφαλιαρα δεν απεφυγα 2 φορες :s_cry

200 κατι χιλιομετρα εξω απο την Αθηνα στο υψος της Λαμιας σκιζουνε εντελως κι ειναι κι αγυριστα κεφαλια και δε χαριζουν χιλιομετρο τα μνοπανα. Και το ηξερα το κωλοσημειο, αλλα εχει κατι χιλιομετρατες καμπες μεσα στα βουνα και δεν κρατιομουνα καθε φορα κι εγω το ζωο :rant:

Κι επισης πρωτη μερα διακοπων (φανταζομαι εξτρα ταβλα :s_tongue ) πριν φτασω καν στον προορισμο μου, εχω φαει 3 κλησουλες. Κι εκει με κλαψα "ρε φιλε εχεις απολυτο δικιο, ουτε που το καταλαβα πως ετρεχα τοσο, αλλα κοψε κανενα χιλιομετρο μη μου χαλασεις τις διακοπες (με δειξιμο το φορτωμενο αμαξι)" παλι με 31 ευρωπουλα την εβγαζα :s_yes
Άβαταρ μέλους
By g8777
#714683 Ελπιζω να τρολλαρεις. :help:

Με την ελπιδα θα μεινω . :lol:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#714687
g8777 έγραψε:Ελπιζω να τρολλαρεις. :help:

Με την ελπιδα θα μεινω . :lol:


Αμ για αυτο υποστηριζεις Λουη ρε Τζι. Δεν τα πας καλα με την ταχυτητα ε? :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By g8777
#714698 Με την ταχυτητα οχι και τοσο καλα. :(

Με την λογοκρισια ακομα χειροτερα. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Serf
#715079

https://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/ ... s/3314236/

Τι να πρωτοσχολιάσεις... Προσπέραση πάνω από διπλή διαχωριστική γραμμή από ακράνωτο οδηγό... Το παιδί εκτός διάβασης χωρίς να κοιτάξει κι από τις δύο...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#715082
Serf έγραψε:

https://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/ ... s/3314236/

Τι να πρωτοσχολιάσεις... Προσπέραση πάνω από διπλή διαχωριστική γραμμή από ακράνωτο οδηγό... Το παιδί εκτός διάβασης χωρίς να κοιτάξει κι από τις δύο...
Το παιδι, ο μηχανακιας, οι γονείς του παιδιου, βγήκαν από την ίδια μήτρα που βγαίνουν όλοι οι αδιάφοροι, γραψαρχιδες, βολεψακηδες Έλληνες.
Είτε είναι πεζοί, είτε εποχουμενοι με πατινι, ποδηλατο, μηχανή, αυτοκίνητο, φορτηγό, θα πανε όπως θέλουν γιατί έτσι τους βολευει. Θα παρκαρουν οπουδήποτε, θα πάνε ανάποδα, θα κλείσουν τον δρόμο, ......
Μικρόβια. Παράσιτα.



Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By Serf
#715086 99% μπορεί, 100% όχι. Τον δρόμο δεν τον διασχίζουμε όπου μας βολεύει, οι νόμοι δεν είναι μόνο για τους μηχανοκίνητους.
Άβαταρ μέλους
By postruck
#715094 Αν δεν ξεκινήσουν απο την Ά δημοτικού μέχρι ΄Γ λυκείου το μάθημα της οδικής συμπεριφοράς,αυτά θα βλέπουμε :rant:
Αν πάμε ενα πρωι΄ ή μεσημέρι σε ενα σχολείο θα πάρουμε μια ιδέα... :rant:
Την Πέμπτη το απόγευμα στον παράδρομο της εθνικής Αθηνών-Κορίνθου, ανάμεσα στα goodys και στον κόμβο Μεγάρων,είδα 2 δικάβαλα ηλεκτρικά πατίνια, στο ενα αγόρι το πολύ 12 χρονών μαζί με ενα κοριτσάκι πίσω του το πολύ 10 χρονών και στο άλλο 2 κορίτσια και αυτά το πολύ 12 χρονών!!
Άβαταρ μέλους
By edmond
#715096 Σχετικοάσχετο, αυτό με τα σχολεία ειδικά μεσημέρι που μπορεί να κλείσει ολόκληρος δρόμος επειδή οι γονείς διπλο-τριπλοπαρκάρουν και περιμένουν το σχόλασμα, πως ακριβώς πρέπει να το κατατάξουμε?
Μιλάμε για φάσεις τώρα, που παρκάρουν εντελώς πρόχειρα, βγαίνουν από το αμάξι, εμποδίζουν την κυκλοφορία πίσω και σε μια περίπτωση που του είπα "φίλε, το βάζεις λίγο πιο όμορφα τουλάχιστον επειδή δεν χωράμε?", έχει γίνει κίνηση από γονείς εις βάρος μου του τύπου "εδώ είναι σχολείο, περιμένουμε τα παιδιά μας, δεν ντρέπεσαι(!!!) λιγάκι, που να παρκάρουμε, θα σκοτωθούν(!!!...!!!) τα παιδιά μας" και άλλα τέτοια όμορφα. :s_hang :s_hang
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#715106
Serf έγραψε:99% μπορεί, 100% όχι. Τον δρόμο δεν τον διασχίζουμε όπου μας βολεύει, οι νόμοι δεν είναι μόνο για τους μηχανοκίνητους.
(χωρίς ειρωνία), διασχίζεις το δρόμο μόνο από διαβάσεις;
Άσε που και διάβαση να υπήρχε δε νομίζω να έκοβε ταχύτητα.

Έχει συμβεί παρόμοιο συμβάν μπροστά στα μάτια μου μόνο όπου αντί για παιδί η μηχανή έπεσε πάνω σε αυτοκίνητο που έβγαινε από υπαίθριο πάρκινγκ...

Στην αρχή στενοχωρήθηκα για τον οδηγό της μηχανής, μετά όμως το σκέφτηκα καλύτερα και λυπήθηκα πιο πολύ τον -προσεκτικό- οδηγό του αυτοκινήτου που του ήρθε από το πουθενά ο καμικάζι...

Αυτό το θέμα πάντως με τις "διηθήσεις" στην σταματημένη κυκλοφορία προσπαθώ να το έχω πάντα υπόψιν μου, είναι μία πολύ επικίνδυνη, έως θανάσιμη, πρακτική που ακολουθούν οι οδηγοί των μηχανών...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#715108
edmond έγραψε:Σχετικοάσχετο, αυτό με τα σχολεία ειδικά μεσημέρι που μπορεί να κλείσει ολόκληρος δρόμος επειδή οι γονείς διπλο-τριπλοπαρκάρουν και περιμένουν το σχόλασμα, πως ακριβώς πρέπει να το κατατάξουμε?
Μιλάμε για φάσεις τώρα, που παρκάρουν εντελώς πρόχειρα, βγαίνουν από το αμάξι, εμποδίζουν την κυκλοφορία πίσω και σε μια περίπτωση που του είπα "φίλε, το βάζεις λίγο πιο όμορφα τουλάχιστον επειδή δεν χωράμε?", έχει γίνει κίνηση από γονείς εις βάρος μου του τύπου "εδώ είναι σχολείο, περιμένουμε τα παιδιά μας, δεν ντρέπεσαι(!!!) λιγάκι, που να παρκάρουμε, θα σκοτωθούν(!!!...!!!) τα παιδιά μας" και άλλα τέτοια όμορφα. :s_hang :s_hang
Εκεί σχολείο, πιο κάτω φροντιστήριο, πιο περα γυμναστήριο και έτσι τα στενά στις γειτονιές έχουν κίνηση από τους διπλοπαρκαρισμένους μαλακες που περιμένουν τα βλαστάρια τους..
Ακόμα και σε δρόμους όπως η Βεϊκου
Να τα πανε με τα ποδια δεν παιζει, να μην ενοχλούν ούτε, όσο για να παρκαρουν στο διπλανό στενό και να πανε με τα ποδια..... Ούτε λόγος.

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By rafi
#715109 Παντως να ξερετε οτι στα Χανια που εγινε το τρακαρισμα, υπαρχει τεραστια ελλειψη διαβασεων. Το σημειο που εγινε η συγκρουση πρεπει να απεχει τουλαχιστον 250μ απο την κοντινοτερη διαβαση και μιλαμε για εναν απο τους κεντρικοτερους δρομους της πολης.

.