Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By 224v
#712324 εγώ πάντα όταν φρεναρω, βλέπω πίσω μου μήπως είναι κανένας ξεχασμένος!!!. στις διασταυρώσεις και πρασινο να έχω κόβω και ελέγχω.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By fokion
#712436
224v έγραψε:εγώ πάντα όταν φρεναρω, βλέπω πίσω μου μήπως είναι κανένας ξεχασμένος!!!. στις διασταυρώσεις και πρασινο να έχω κόβω και ελέγχω.

< Note >


Ακριβως....
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#712653 Θα κάνω μια πρόβλεψη , πολύ γρήγορα θα έχουμε σοβαρό τροχαίο πριν τα διόδια των Μαλγάρων στο στένεμα που έχει πριν τα διόδια φεύγοντας από Θεσσαλονίκη.
Δεν θα φταίνε τα έργα και οι εργολάβοι
Θα φταίει η παντελής έλλειψη παιδείας και η βλακεία που δέρνει την πλειοψηφία των οδηγών
Γιατί δε μπορεί να υπάρχουν προειδοποιητικές πινακίδες επί πινακίδων επί εκατοντάδες μέτρα και να προσπαθεί να προσπεράσει ο άλλος ακριβώς πάνω στο στένεμα :dizzy: να μην προλαβαίνει και στην συνέχεια να παίζει τα φώτα για να πάω πιο γρήγορα , 80 πήγαινα με όριο 60 :omg: ...και το ίδιο ακριβώς να γίνεται ,με καπνούς από φρένα κιόλας ,500 μέτρα μπροστά με άλλον γρήγορο...
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#712759 Σε ένα τέτοιο στένεμα την προηγούμενη βδομάδα είχανε λάθος την πινακίδα, έλεγε ότι στενεύει δεξιά ενώ στένευε αριστερά. Δε μπορώ να θυμηθώ αν ήταν όντως σε εκείνα τα έργα ή σε κάποια άλλα με κατεύθυνση από Αθήνα προς Θεσσαλονίκη.
Κατά βάση πάντως όταν στενεύει ένας δρόμος πάντα θα υπάρχει κάποιος που θα προσπαθήσει να προσπεράσει οριακά πριν το στένεμα. Για να κόψει και να ακολουθήσει το προπορευόμενο φορτηγό...
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#712811 O κόσμος που οδηγικά "τρομπάρει" ολημερίς, είναι πολύς.
Το πρόβλημα είναι ότι σε αναγκάζει να είσαι διαρκώς στην τσίτα, να οδηγείς αμυντικά και μόνο, αλλά και να κάνεις το μάντη Κάλχα, προκειμένου να προβλέψεις την πρόθεση του άλλου και να "γλυτώσεις".
Γενικά πέφτει άπειρος αυνανισμός (κυριολεκτώ), που φέρνει και νωθρότητα, υπνηλία κλπ!!! :lol:
Τι πιό απλό ρε παίδες, απ΄τον τρόμπα (αρσενικά-θηλυκά), που ακόμα και το ΣΜ δεν παραμερίζει αλλά "αφοσιωμένος" κοιτάζει το χ-ψ ράφι έχοντας κλείσει το διάδρομο, κι ας έχεις φτάσει δίπλα του, τον κοιτάζεις για να περάσεις και.... συνεχίζει να μην καταλαβαίνει γιατί!!!
ΤΡΟΜΠΕΣ!!! :lol:
Άβαταρ μέλους
By Chris
#712814 Ο ιδιος που κοκκαλωνει περπατωντας στο πεζοδρομιο με κοσμο πισω του για το χ ψ λογο, που σταματαει βγαινοντας απο καπου ακριβως εκει που στενευει η εισοδος για να δει το κινητο του κλπ :lol:
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#712816 Yπαρχει και χειροτερο!
Αυτη που κοκκαλωνει ακριβως στην εξοδο των κυλιομενων, για να ταχτοποιησει την τσαντα, να σκεφτει που να παει ή να φιληθει σταυρωτα με τη φιλη που την περιμενε! :lol:
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#713327 Καθόμουν στην ουρά για να κάνω check in για την πτήση και πετυχαίνω έναν 50άρη Ελληνάρα που ήθελε να αφήσει τη μητέρα του.
Μόνος του μου πιάνει τη συζήτηση και μου λέει:
-Εγώ χθες είχα ένα ατύχημα με 240 χαω, το αμάξι έκανε σβούρες κτλ και είχα Άγιο... όλους τους Αγίους μαζί. Και ο γιος μου μέσα ήταν, ευτυχώς είμαστε ζωντανοί/

Τον κοιτώ και αντί να του πω, "Τί τρέχεις τόσο ρε ..., έχεις και τον γιο σου μέσα κιόλας..." του λέω, "Μπράβο!" :lol:

Αν θυμάμαι καλά, γιατί εκείνη την ώρα δεν έδινα σημασία, του έσκασε λάστιχο...

Ζώα!
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#713339
PeterPan έγραψε:-Εγώ χθες είχα ένα ατύχημα με 240 χαω, το αμάξι έκανε σβούρες κτλ και είχα Άγιο... όλους τους Αγίους μαζί. Και ο γιος μου μέσα ήταν, ευτυχώς είμαστε ζωντανοί/

Τον κοιτώ και αντί να του πω, "Τί τρέχεις τόσο ρε ..., έχεις και τον γιο σου μέσα κιόλας..." του λέω, "Μπράβο!" :lol:

Γιατί να μην τρέχει, αφού σου λέει ότι έχει όλους του Άγιους μαζί!

Την άλλη φορά μόνο, ας βάλει ένα τέτοιο μαγνητάκι για extra ασφάλεια
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#713372 Κριμα το παλικαρι...

Οταν βλεπω πιτσιρικαδες με τετοια θηρια, παντα σκεφτομαι "εγκληματιες οι γονεις που του το πηραν" (γιατι λογικα ενας 19χρονος δεν εχει να το παρει). Αυτο το πραγμα θελει πρωτα να εχει ηρεμησει το μυαλο κι επισης να εχεις γραψει απειρα χιλιομετρα με αλλα μηχανακια και μετα να το καβαλησεις.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#713373 19 χρονών και οδηγούσε τέτοιο μηχανάκι. Προφανώς παράνομα. Ο νόμος επιτρέπει μέχρι 11kW.
https://drivingschool.gr/diplomata/diploma-moto_a1.htm
Στα 20, μπορείς να βγάλεις δίπλωμα Α2 για εως 35kW.
https://drivingschool.gr/diplomata/diploma-moto_a2.htm