Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#767147
Geralt έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Πιο τραγική η είδηση πάντως για τον θάνατο του 13άχρονου. Ο πατέρας φαίνεται να την γλίτωσε, το παιδί πέθανε. Λογικά ο μικρός ήταν χωρίς κράνος, κρίνοντας από τα τραύματά του. Τέτοια περιστατικά, ΑΠΕΙΡΑ κάθε μέρα, έξω από τα σχολεία. Μία φορά να δω τροχονόμους να κόβουν κώλους όμως δεν έχω δει.
Εγκληματίες γονείς, βάζουν ΚΑΘΕ μέρα σε θανατηφόρο κίνδυνο τα παιδιά τους.


πριν 2-3 χρονια καθομαι στην πλατεια στο Μαρουσι και βλεπω τυπο που σε μηχανη εχει ανεβασει 2 νηπια, το μικρο μπροστα και το μεγαλυτερο πισω :(
Δεν κρατηθηκα, του εκανα παρατηρηση, κατι απλο του στυλ που πας ρε μεγαλε, δεν φοβασαι τα παιδια σου, ειναι δυνατον και με αρχιζει σε κατι καντηλια μπροστα στα παιδια. Αναβω κι εγω του απανταω, μην τα πολυλογω, εκει διπλα στα Εβερεστ αραζαν οι ΔΙΑΣ, ακουσαν την φασαρια, επενεβησαν να ηρεμησουν τα πνευματα
Παρομοιως και εγω πριν λιγα χρονια....πινω τον καφε μου στον κεντρικο του λουτρακιου και περναει ενας μαλακας με το παιδι στο μηχανακι. Το παιδι ηταν δεν ηταν 2 ετων...πηγαινε λοιπον ο τυπος με 20 χλμ και φρεναρει το μπροστινο αμαξι και σκαει αυτος με το σκουτερ απο πισω και ξαπλωνει το μηχανακι. Στην αρχη δεν σηκωθηκα αλλα οταν πηγανε κοντα τους οι περαστικοι να τον βοηθησουν δεν κρατηθηκα. Ενας δεν ειπε κουβεντα απο τοσο κοσμο. Ειχα κοκινησει ειχα σηκωσει πιεση 200 και πεταγομαι απο την καρεκλα και αρχιζω και φωναζω, και αρχιζω και τον λουζω με ολα τα κοσμητικα επιθετα. Στη δικια μου περιπτωση ομως με κοιταγε σαν χανος εντελως αποσβωλομενος..... Υπαρχει μια μικρη περιπτωση τουλαχιστον να καταλαβε τη μλκια του ... Ουτε εγω δεν θυμαμαι ποσα του ξεστομισα του μλκ
συμπερασμα
εγω χαλασα την διαθεση μου και ο ανευθυνος συνεχισε να κυκλοφορει
οτι και να πεις και να κανεις, αν ο αλλος δεν εχει την παιδεια,την κοινη λογικη να το καταλαβει,κλαιν
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#769500
BARHonda έγραψε:https://www.newsit.gr/topikes-eidhseis/rodos-kserizothike-i-mixani-tou-aytokinitou-se-fovero-troxaio-mprosta-apo-megalo-ksenodoxeio/3551863/

Νταμπλγιου Τι Εφ


ποτς γενετ αυτο?
με ταιρ ραπ την ειχε πιασμενη?
Άβαταρ μέλους
By drdino
#769544 Tα 75 ατίθασα άλογα δεν τα κρατάνε ούτε βάσεις μηχανής ούτε τάι ραπς :lol:
Άβαταρ μέλους
By Geralt
#769547
drdino έγραψε:Tα 75 ατίθασα άλογα δεν τα κρατάνε ούτε βάσεις μηχανής ούτε τάι ραπς :lol:

:lol:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#769548 TU μοτερακι καλο. :inlove:
θυμοσαστε μια εκδοση του 205 που την λεγανε color line?
δεν ξερω τι σκατα ειχανε κανει σε αυτη την εκδοση στον TU,αλλα ανεβαζε στροφες σαν τρελλο.
Μου ειχε κανει πολυ εντυπωση τοτε.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#769578 Μήπως είχε κανένα κοντύτερο κιβώτιο διαφορικό?Κάτι τέτοιο είχε κάνει η ,Renault με το Clio S αν θυμάμαι καλά..

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#769584 το θυμαμαι το κλιο s ,αλλα αυτην την ευστροφια στο 205 την ειχε και με νεκρα μεσα.
Στο ρελαντι δλδ γκαζωνες και ανεβαζε στροφες ευκολα και αβιαστα.
Λες και ηταν μοτερ με ελαφρωμενα κινουμενα μερη.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#769601
dimviii έγραψε:TU μοτερακι καλο. :inlove:
θυμοσαστε μια εκδοση του 205 που την λεγανε color line?
δεν ξερω τι σκατα ειχανε κανει σε αυτη την εκδοση στον TU,αλλα ανεβαζε στροφες σαν τρελλο.
Μου ειχε κανει πολυ εντυπωση τοτε.
Και στο ZX κάπως έτσι έκανε. Ραπτομηχανή.
Άβαταρ μέλους
By uncle_nontas
#769620 O TU είναι μύθος. Ακόμη κ ο 1.1 ανέβαζε στροφές για πλάκα. Στο ξεπέταγμα σου δίνει την εντύπωση ότι ειναι 1.4. Επίσης για να καταφέρεις να τον πάρεις στη μασχάλη πρέπει να είσαι μέγας αμπαλος. 490.000 χλμ και συνεχίζει να δουλεύει like a boss. Το 307 τον TU φορούσε; Όχι τον EP?
Άβαταρ μέλους
By 224v
#769650 Δεν καταλαβα τι αμάξι οδηγούσε, αλλά σίγουρα δεν ήξερε να οδηγεί. Η Παπανικολή βράδυ δεν έχει κίνηση και το οδόστρωμα είναι καλό, τα φρεάτια βέβαια είναι άλλη ιστορία, θέλουν ανέβασμα για να έρθουν πρόσωπο με την άσφαλτο. 18αρης ο οδηγός...κρίμα για την οικογένεια του.

.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#769657 Δεν μου κάνει καμία εντύπωση, έτσι όπως οδηγούν ορισμένοι. Χθες βράδυ πέρασα από το συγκεκριμένο σημείο. Παρέα 5 πιτσιρικάδων, με Yaris 10ετίας+, με Ν στο πίσω τζάμι (και φαινόταν ότι ο ίδιος ήταν φρέσκος), πήγαιναν σαν παλαβά για πολλά χιλιόμετρα. Άλλοι δεν ήταν τόσο τυχεροί.

< >