Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By dimik
#606296 Το πιθανότερο είναι να είναι και εντός εγγύησης μιας και είναι καινούριο μοντελο. Νομίζω τηρεί τις προδιαγραφές σου σε αξιοπιστία, οικονομία και χώρους για το budget δεν ξέρω.
+ το ύψος

< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#606317
Zorz έγραψε:Fiesta Ecoboost είναι επίσης καλή ιδέα, αλλά απ'ότι βλέπω υπάρχουν ελάχιστα αυτόματα στο car.gr.


Η Ford έχει επίσης διπλοσύμπλεκτο για το οποίο ακούγονται πολύ καλά λόγια (για τα εισοδήματα όσων τα φτιάχνουν).
Άβαταρ μέλους
By 224v
#606345 Δεν μπορω να φανταστώ να βάζει κάποιος περισσότερα πραγματα απο αυτά που χρειάστηκε να βάλουμε στο Juke, φέτος. Οι χώροι του για το μέγεθος του και το υψος του, είναι μια χαρά. Για μικρο βέβαια το Aygo σε τετράθυρο, καινούργιο, η μτχ παλι βολευει στη πόλη...

.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#606538 Το αυτόματο του Jazz διαφέρει από γενιά σε γενιά. To αρχικό CVT-7 ήταν καλό.
Το αυτόματο του Civic, νομίζω i-shift το λένε (ημιαυτόματο 6-τάχυτο που έβαλαν και στο Jazz και μετά το ξήλωσαν) θεωρείται το αδύνατο σημείο του αυτοκινήτου.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#671774 Επειδή με τρώει να αλλάξω το Golf βρήκα 2 καλές ευκαιρίες και θα ήθελα απόψεις.

Ford S-Max 2l Ecoboost, αυτόματο του 2014 με 54Κ χλμ, έκδοση Titanium που από ότι βλέπω δεν τις λείπει τίποτα από πλευράς εξοπλισμού.

VS

A3 1.2t, αυτόματο, Black Line του 2011,με 45Κ χλμ, 18ρες, Xenon Plus, δέρμα μέσα, Harman Kardon.

Προς αντικατάσταση Golf V του 09, DSG με 145Κ χλμ.

edit: τιμές 7000 και 9000 αντίστοιχα.

ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By alexm
#671777 Γιατί κοιτάς το s max? Εννοώ έχεις ανάγκη από χώρους;
Το a3 για κάποιο λόγο μου φαίνεται μιεχ, ιδίως όταν έχεις σχεδόν το ίδιο αυτοκίνητο (golf vi)