Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#737156
edmond έγραψε:Δείξε και από πίσω όμως :shifty:



Ακόμα καλύτερο!

Εικόνα

Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι το τιμόνι.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#737188 Μπουσε γιατι οι αισθητηρες ειναι μαυροι? Εργοστασιακοι η αφτερμαρκετ?
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#737189
dimviii έγραψε:Μπουσε γιατι οι αισθητηρες ειναι μαυροι? Εργοστασιακοι η αφτερμαρκετ?


Δεν είναι το δικό μου αμάξι. Σε ένα στενό στη Μακρυγιάννη στο Ρέντη το πέτυχα. Και ναι, είναι aftermarket. Από αυτά τα δήθεν πανάκριβα δώρα που κάνουν κατά την παράδοση. :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#737195 δλδ fr απο εργοστασιο δεν εχει αισθητηρες παρκαρισματος πισω? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#737198
dimviii έγραψε:δλδ fr απο εργοστασιο δεν εχει αισθητηρες παρκαρισματος πισω? :hmmm:


Όχι. Αν πάρεις πακέτο FR Plus, όπως έχω εγώ και ο Θάνος, έχει πίσω κάμερα. 100 τρισεκατομμύρια φορές καλύτερο από σένσορς.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#737206
Giuseppe Busso έγραψε:
dimviii έγραψε:δλδ fr απο εργοστασιο δεν εχει αισθητηρες παρκαρισματος πισω? :hmmm:


Όχι. Αν πάρεις πακέτο FR Plus, όπως έχω εγώ και ο Θάνος, έχει πίσω κάμερα. 100 τρισεκατομμύρια φορές καλύτερο από σένσορς.
Και οι σενσορες (σε συνδιασμό με κάμερα) βοηθάνε πολύ. Πολλές φορές χρειάζεται να κοιτάξεις άλλου...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#737209
saxon_747 έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:
dimviii έγραψε:δλδ fr απο εργοστασιο δεν εχει αισθητηρες παρκαρισματος πισω? :hmmm:


Όχι. Αν πάρεις πακέτο FR Plus, όπως έχω εγώ και ο Θάνος, έχει πίσω κάμερα. 100 τρισεκατομμύρια φορές καλύτερο από σένσορς.
Και οι σενσορες (σε συνδιασμό με κάμερα) βοηθάνε πολύ. Πολλές φορές χρειάζεται να κοιτάξεις άλλου...


+1
το κανγκου δεν εχει τζαμι πισω,ειναι λαμαρινα.Εχει αισθητηρες,και κανω το πιο ευκολο παρκαρισμα.


@Μπουσο
απιστευτο οτι fr δεν εχει αισθητηρες σε αυτη τη τιμη.
και to fr plus εχει μονο καμερα? δεν εχει αισθητηρες?
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#737216
dimviii έγραψε:
saxon_747 έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:
dimviii έγραψε:δλδ fr απο εργοστασιο δεν εχει αισθητηρες παρκαρισματος πισω? :hmmm:


Όχι. Αν πάρεις πακέτο FR Plus, όπως έχω εγώ και ο Θάνος, έχει πίσω κάμερα. 100 τρισεκατομμύρια φορές καλύτερο από σένσορς.
Και οι σενσορες (σε συνδιασμό με κάμερα) βοηθάνε πολύ. Πολλές φορές χρειάζεται να κοιτάξεις άλλου...


+1
το κανγκου δεν εχει τζαμι πισω,ειναι λαμαρινα.Εχει αισθητηρες,και κανω το πιο ευκολο παρκαρισμα.


@Μπουσο
απιστευτο οτι fr δεν εχει αισθητηρες σε αυτη τη τιμη.
και to fr plus εχει μονο καμερα? δεν εχει αισθητηρες?



Δεν είχε. Και πάλι προτιμώ την κάμερα αν είναι να έχω ένα από τα δύο. Όσες φορές έχω μπει σε αμάξι με μπιπ-μπιπ. Μου έρχεται να το σπάσω.
Έχεις δει αυτούς που μπαίνουν στα αμάξια και απενεργοποιούν το start/stop; ε έτσι θα ήμουν κι εγώ με τους σένσορες στάθμευσης.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#737218 Συγγνώμη έχουν κυκλοφορήσει τα EV 6 & IONIQ 5 και δεν υπάρχουν τιμές εν Ελλάδι??

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#737219 Μπουσε εμπρος εχει αισθητηρες το fr/fr plus?
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#737220
dimviii έγραψε:Μπουσε εμπρος εχει αισθητηρες το fr/fr plus?


Όχι. Σε μία σελίδα έχω πει όσα όχι έχει πει και ο Κουτσούμπας στη θητεία του σαν ΓΓ του ΚΚΕ. :(
Άβαταρ μέλους
By edmond
#737234 Καλή χρυσή η κάμερα που έχω στο γιάρις(και στο σπρίντερ--->εκεί δεν παίζει μπιπ μπίπ, μόνο κάμερα μην πατήσω και κανένα) αλλά συχνά πυκνά αναπολώ τους αισθητήρες του μεγκάν.
Να πω την αμαρτία μου βέβαια, με τους αισθητήρες παρκάρεις στον πόντο, με κάμερα στο χιλιοστό. :s_dunno
Μάλλον θέμα συνήθειας πρέπει να είναι.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#737237 Το i3 έχει και ηχητική (μπιπ-μπιπ) και οπτική ένδειξη (γράφημα + κάμερα πίσω) και βολεύει πολύ. Κι αν σου σπάσει τα νεύρα, μπορείς να απενεργοποιήσεις προσωρινά την ηχητική.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#737239
Giuseppe Busso έγραψε:
dimviii έγραψε:Μπουσε εμπρος εχει αισθητηρες το fr/fr plus?


Όχι. Σε μία σελίδα έχω πει όσα όχι έχει πει και ο Κουτσούμπας στη θητεία του σαν ΓΓ του ΚΚΕ. :(

Εγώ πάντως θυμάμαι πως ήταν πολύ φθηνό να τους βάλεις έξτρα, νομίζω πως ο Θανάσης με το κόκκινο FR τους έχει βάλει. Απλώς περίμενε 2 μήνες αντί να πάρει ετοιμοπαράδοτο.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#737248
Anonymous Founder έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:
dimviii έγραψε:Μπουσε εμπρος εχει αισθητηρες το fr/fr plus?


Όχι. Σε μία σελίδα έχω πει όσα όχι έχει πει και ο Κουτσούμπας στη θητεία του σαν ΓΓ του ΚΚΕ. :(

Εγώ πάντως θυμάμαι πως ήταν πολύ φθηνό να τους βάλεις έξτρα, νομίζω πως ο Θανάσης με το κόκκινο FR τους έχει βάλει. Απλώς περίμενε 2 μήνες αντί να πάρει ετοιμοπαράδοτο.


Όχι (ακόμη ένα), ήταν το convenience pack. Δηλαδή αισθητήρες αυτόματων φώτων, βροχής και φωτοχρωμικός εσωτερικός καθρέπτης. Με 150€ από εργοστάσιο. Τα 2/3 τα έχω βάλει μοναχός μου.

Δεν έχω καταλάβει τι συζητάμε. Έχει λίγα έξτρα το Leon; Ήταν ακριβό;