Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By edmond
#716925
axel12p έγραψε:Μία ο Πάπας και μία ο Παπαγεωργόπουλος όταν ήταν Δήμαρχος Θεσσαλονίκης :lol:

Τι κάνει αυτή η ψυχή, έχει κάνει κανά αίτημα για αποφυλάκα ή μπα;
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#716944 Τώρα που το ψάχνω βρίσκω το παρακάτω από το 2015...

Ελεύθερος αφέθηκε ο πρώην δήμαρχος Θεσσαλονίκης Βασίλης Παπαγεωργόπουλος, ο οποίος μετά τις δύο πρόσφατες απορριπτικές αποφάσεις του Πενταμελούς Εφετείου Αναστολών επανήλθε κάνοντας χρήση του νόμου Παρασκευόπουλου και πέτυχε την υφ' όρων απόλυσή του με βούλευμα του Συμβουλίου Πλημμελειοδικών.

Υπενθυμίζεται ότι πρωτόδικα ο πρώην δήμαρχος είχε καταδικαστεί σε ισόβια κάθειρξη για την υπόθεση αυτή με το νόμο 1608 περί καταχραστών του Δημοσίου.

Εκμεταλλευόμενος τα ευεργετήματα του νόμου Παρασκευόπουλου, ο καταδικασμένος για την πολύκροτη υπόθεση της υπεξαίρεσης 17,9 εκατομμυρίων ευρώ από τα ταμεία του δήμου του, βγήκε από τη φυλακή έχοντας εκτίσει το 1/5 της ποινής 12 ετών (2 χρόνια και 5 μήνες) που του επεβλήθη και παρουσιάζοντας ποσοστό αναπηρίας 67% λόγω... καρδιοπάθειας και 35% λόγω ψυχολογικών προβλημάτων.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#716949 Καλά, σοβαρολογείτε τώρα; Υπάρχει κάποιος που δεν έχει βγει έξω; Όλοι έξω ή αθώοι.
Καταδίκη για Λαυρεντιάδη, δύο δικηγόρους και έξι τραπεζικά στελέχη στην υπόθεση της Proton Bank
https://www.iefimerida.gr/ellada/katadi ... roton-bank
Το πρόβλημα δεν είναι η υφ'όρων απόλυση, αλλά η έλλειψη τιμωρίας.
Όλοι αυτοί ξέρουν πως θα πέσουν στα μαλακά, χάρη στο δικαστικό σύστημα. Θα φάνε πολλά την πρώτη φορά και στο εφετείο θα μειωθούν. Ή με βούλευμα. Ή με αθώωση.

Αυτή είναι η χώρα μας, δεν είμαστε για παραπάνω. Αν έχεις τα λεφτά, θα γλιτώσεις. Τέλος.
Άρα, όποιος μπορεί να γίνει καταχραστής, θα γίνει. Ειδικά αν έχει πολιτικές πλάτες.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#717127 ...Εικόνα

< Note >
Άβαταρ μέλους
By edmond
#717676 Εικόνα

Στα δικά μου μάτια δείχνει μνάρα.
Είχα μπεί μάλιστα σε τρυπάκι για μια 1750 TBi, ωστώσο δεν ήμουν σίγουρος(καθόλου όμως :lol: ) αν θα ήταν τρυπάκι ή τρυπάρα, δίχως πάτο κιόλας :roll:
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#717700 Όχι μόνο τα δικά σου. Κάθε φορά που τη βλέπω θυμάμαι ότι αυτό το αυτοκίνητο βγήκε πριν 16 χρόνια και δε λέει να παλιώσει.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#717758
Eliaskat έγραψε:Εικόνα

Δράμα κατασταση....



:lol: :lol:

Ανήκει σε γνωστό επιχειρηματία της περιοχής.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#717759
edmond έγραψε:
Στα δικά μου μάτια δείχνει μνάρα.
Είχα μπεί μάλιστα σε τρυπάκι για μια 1750 TBi, ωστώσο δεν ήμουν σίγουρος(καθόλου όμως :lol: ) αν θα ήταν τρυπάκι ή τρυπάρα, δίχως πάτο κιόλας :roll:


και στα δικα μου.Χαζευω κατι λευκες στεισον στο καρ και μου μπαινουν περιεργες σκεψεις.
Σημερα κατα τις 2-3 ησουν Π Ραλλη 2? :innocent:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#717791 Εικόνα


Εικόνα

Αυτο Ντιμη για να μαθαινεις κατουραει Τεσλα, Μεσλα, Χεσλα και ολη την Ρεναουλτ.
Ηταν να μην αποφασισουν οι Οβριοι να κατασκευασουν αυτοκινητο. :iconcool:

Ο αλλος το εφερε απο Γιουσα.

Και χωρις να μπει σε καραβι. :s_omg
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#717801 εκτίμησε τα εσωτερικά του χαρίσματα