Τα μοντέλα των κατασκευαστών που οι χρήστες επέλεξαν να έχουν χωριστή ύπαρξη!
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#610049 Ναι, ότι όσο κι αν είναι εντυπωσιακή τιμή κι επίτευγμα, με τη βενζίνη στο 1.60, το κόστος κίνησης είναι υψηλότερο από σάπιο ενεργοβόρο επταθέσιο 14 ετών που καίει υγραέριο.
Άβαταρ μέλους
By Lap
#610060 Καλα βρε Ζίκο, ποσο καις πια;;;

Ειςδε τα χαλια τους με τους ταχυφορτιστες στην εθνικη για τα ηλκεκτρικα.
Το swift στα 130 καίει 5,1λ/100, βγαινει 2 ευρω ακριβοτερο απο ηλεκτρικο για καθε 100 χλμ αποστασης...
ΑΙΣΧΟΣ
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#610067 Χλωμό; Και χωρίς να συμμετάσχω σε διαγωνισμό οικονομίας, αλλά οδηγώντας με AC σε πραγματικές (κυρίως αστικές) συνθήκες. Όταν το ένα καύσιμο κοστίζει σχεδόν δυόμιση φορές κάτω, αυτά συμβαίνουν.Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By taxidiwtis
#610092
Dimsabas έγραψε:Χλωμό; Και χωρίς να συμμετάσχω σε διαγωνισμό οικονομίας, αλλά οδηγώντας με AC σε πραγματικές (κυρίως αστικές) συνθήκες. Όταν το ένα καύσιμο κοστίζει σχεδόν δυόμιση φορές κάτω, αυτά συμβαίνουν.Εικόνα


Πολυ οικονομικο
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#610096 Σταθερή και λογική ταχύτητα, ελάχιστο φρένο, πάντα με αμυντική προσέγγιση και κοιτώντας λίγο πιο πέρα από τη μύτη μου. Δεν είναι δυνατόν να έχω κόκκινο φανάρι μπροστά μου, τα περτικαλί να αναβοσβήνουν (άρα δε θα γίνει πράσινο σύντομα) και το 90% των οδηγών να συνεχίσει να γκαζώνει. Ή να ξεκινάς από το φανάρι, να ξέρεις ότι το επόμενο θα σε πιάσει οπωσδήποτε γιατί είναι κακορυθμισμένο κι όλοι οι υπόλοιποι να κάνουν αγώνα ντράγκστερ.
Πάντως ναι, οδηγώ αργά. Η γυναίκα μου έχει άνετα +15% σε κόστος κίνησης. Οδηγάει πιο νευρικά και με λιγότερη προνοητικότητα. Βλέπει μέχρι τη μύτη της.
Άβαταρ μέλους
By Lap
#610099 Τι κινητο εχεις;;....ωραια γραφικα εχει.....

Πανε ρε συ τη γυναικα σε οφθαλμιατρο,..... :s_tongue
Χουμορ χουμορ :s_cool

Καταλαβα.... κοιμηθηκα μονο που τα διαβασα... :lol:

Και εγω καθημερινες ετσι οδηγω.... εχουν οντως λογικη καποια που λες.... :s_drinks
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#610101 Xiaomi, value for money λέμε!

Εννοείται πως είναι βαρετά, η ασφάλεια θέλει θυσίες. Κάναμε τις βλακείες μας στα νιάτα, τώρα στα 40 θα κάνω τα ίδια;

Για να είμαστε εντός θέματος, το Suzuki έχει τον ίδιο τρόπο λειτουργίας με το υβριδικό Yaris; Δηλαδή να διανύει μια σεβαστή απόσταση μόνο με μπαταρία;
Άβαταρ μέλους
By Lap
#610127 Εγω περιμενω να πεσει η τιμη στο mi A3...ωραιο ειναι και εχει ατοφιο το android μεσα χωρις εξτρα λειτουργικο συστημα....

Το swift ειναι mild....το εχω οδηγησει πολες φορες και αρκετα.

Ο ηλεκτροκινητηρας δινει 5 κιλα ροπη και την νιωθεις ακριβως οπως οταν ειμασταν μικροι και καναμε ποδηλατο και απο πισω μας φυσαγαν δυνατες ριπές ανέμου και το ενιωθες σαν δυναμη.

Εσυ Ζίκο που κανεις κανό θα το νιώθεις συχνά αυτό.


Επίσης οποτε φρεναρεις ακους τον ηλεκτροκινητηρα να φορτιζει τη μπαταρια με ενα μικρο ήχο σαν σφυριγμα μιας ηλεκτρικης σκουπας την ωρα που την απενεργοποιείς....